Mateřská a rodičovská, mám nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucinda1995
Nováček 6 příspěvků 24.10.18 19:18
Mateřská a rodičovská,mam narok?

Dobry den, mam dotaz? Snad nikoho nepohorsim a nebudete me tu bicovat.. jsem v 6.mesici těhotenství a nez pujdu na socialku, chci se zeptat Vas zkusenych. Mam narok na materskou? Pred otehotnenim jsem byla rok a par mesicu jako zaměstnanec, pote jsem byla dva mesice na UP a od letosniho unora jsem OSVC. Jako OSVC si platim nemocenske 4.mesice.. mam tedy narok na materskou?
Moc dekuji za odpověď :)

Reakce:
Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 24.10.18 19:33

Pro OSVČ platí jednak, že musí splnit 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM (nastupuje se v rozmezí 6-8 týdnů před porodem). A k tomu si jako OSVČ musí platit dobrovolné nemocenské min. 180 dní za poslední rok před nástupem.

Lucinda1995
Nováček 6 příspěvků 24.10.18 20:02

@Lendeš a kdyz jsem byla predtim zamestnanec to se nepocita?

Gosi
Kelišová 5800 příspěvků 24.10.18 20:18
@Lucinda1995 píše:

Ne, bohuzel… Tech 270 dnu je jedna podminka, druha je nastup na materskou nejvic pul roku(ale taky je to na neco vazany)… Me to nevyslo o dva mesice, ale na rodicovskou mas narok, ta je vpodstate nepodminena…

Lucinda1995
Nováček 6 příspěvků 24.10.18 20:20

@Lendeš jeste jsem zapomnela zminit, ze od zari 2017 do dubna 2018 jsem byla studentka vysoke skoly, dokazete mi prosim poradit, ???? dekujiii

Gosi
Kelišová 5800 příspěvků 24.10.18 20:20

Teda pokud si neplatis to bonusove pojisteni…

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 24.10.18 20:25
@Lucinda1995 píše:

Do té podmínky 270 se to počítá, když to spadá do období 2 let před nástupem na PPM. Do těch 270 dní se počítá i úspěšně dokončené studium. Ale pak tam máš tu druhou podmínku pro OSVČ, tedy těch 180 dní za poslední rok.

1mila2
Kecalka 413 příspěvků 24.10.18 20:38

@Lendeš tak to by ji jeste mohlo vyjit, ne? Zalezi teda v kolikatem presne je tydnu, ale jestli si to uz 4mesice plati, tak uz ji zbyvaji jen 2 (6×30=180). Snad do toho nevnasim nejake zmatky :oops:

Lucinda1995
Nováček 6 příspěvků 24.10.18 20:55

Jsem 24tt,mam v planu si do konce roku jeste platit nemocenské, ale jsem na neschopence od minuleho tydne kvůli nohám, tak snad to nebude problem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >