Reklama

Mateřská ano či ne, otázka dne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monas14
Nováček 7 příspěvků 13.02.18 19:59
Mateřská ano či ne , otazka dne

Ahoj všichni, cely den listuju na netu a už jsem z toho jelen tak treba mi někdo poradí :) v dubnu 2017 jsem ukončila zaměstnani na slovensku, pak jsem byla necelé dva měsíce na uradu prace ale odjela jsem do ciziny. Stal se ze me samoplatce pojisteni az do listopadu kdy jsem se vratila na urad prace. Ted jsem ve ctvrtem mesici, termin mame 1.8 2018. Chci jeste nastoupit do prace, zamestnavatel o mem stavu vi a slibil mi zkraceny uvazek a smlouvu na dobu neurcitou. Podotykam ze na slovensku jsem pracovala dva roky v kuse a tady mi to vychazi cca.na ctyri mesice prace.jak se pocita materska kdyz tu mam i pracak a samoplatce? Dekujiiiiii jste moje zachrana

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12785 příspěvků 1 inzerát 13.02.18 20:05

A ty budeš chtít brát mateřskou na slovensku nebo tady?

monas14
Nováček 7 příspěvků 13.02.18 20:22

Ja jsem trouba, to jsem zapomnela.chci ji brat tady, normalne mi i ze slovenskeho platu v cr pocitali. podporu takze to by nemusel byt problem

serenkaklucici
Kecalka 279 příspěvků 13.02.18 20:35

Ted jsem resila na socce, sice z jinych duvodu, ale pani mi rikala, ze se pocita pouze delka posledniho zamestani. Tedy bych rekla, ze pocitat budou jen plat za ty 4m v nove praci ve ktere na tu md nastoupite

monas14
Nováček 7 příspěvků 13.02.18 20:37

Chystam se tam zitra, dnes bylo zavreno tak jsem zvedava co se dozvim. Jen doufam ze se to neprumeruje i s mesici co jsem nepracovala, to by bylo nemile :lol:

serenkaklucici
Kecalka 279 příspěvků 13.02.18 20:49

To si nemyslim. Normalne se pocita poslednich 12m. Ja sem v posledni praci byla 11m (smlouva na urcito) a navazovala jsem z jineho zamestani. To v potaz vubec neberou, jelikoz k te zadosti musi ucetni ze stavajiciho (posledniho) zam. prilozit prilohu o vysi platu. To ze jsem predtim pracovala 3 roky jinde je uz nezajima. Talze si myslim ze ani vas pracak je nebude zajimat kdyz budete mit bezici smlouvu

lachtanice86
Kelišová 6040 příspěvků 13.02.18 20:54

Za poslední 2 roky musíš být pojištěna minimálně 270 dnu. V den odchodu na ppm musíš být zaměstnana nebo nastoupit na ppm v ochranné lhůtě, ta je tak dlouhá jako poslední zaměstnání, nejdéle však 180 dnu. Výpočet bude z posledního zaměstnání.

monas14
Nováček 7 příspěvků 14.02.18 16:43

Tak jsem dnes byla ossz, pani toho vedely jeste vic nez ja ale ory se to bude pocitat z toho posledniho zamestnani :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >