Mateřská bez práce, ale platím si zdravotní?

Anonymní
27.7.20 18:33

Mateřská bez práce, ale platím si zdravotní?

Ahojky holky a maminky, mám takový dotaz.
V únoru jsem skončila v práci, neprodloužila jsem firmě smlouvu na další rok, chtěla jsem si najít něco jiného, ale zjistila jsem, že jsem těhotná.
Od té doby jsem doma, bez zaměstnání, ale zdravotní si každý měsíc poctivě hradím (nebylo potřeba jít do práce (mám ale přivýdělek z domova), trval si na tom manžel, jelikož vydělává hezkou sumu, takže nás zabezpečí oba).
Teď mě ale napadlo, jak to budu mít s mateřskou a rodičovským příspěvkem? Mám na něco z toho nárok?

Děkuji a opatrujte se. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1217
27.7.20 18:36

Rodičovský příspěvek normální mít budeš. A ta mateřská- https://www.finance.cz/…/o-materske/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8882
27.7.20 18:37

Na mateřskou asi ne, ale na rodičovský příspěvek má nárok každý ve výši 300 000Kč. Jeho výši si pak můžeš volit z manželova vyměřovacího denního základu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
27.7.20 18:38

Nebudeš, jestli se nevejdeš do ochranné lhůty 180 dní od konce smlouvy. Leda bys ještě někam nastoupila.

• Citovat
  • Nahlásit
42596
27.7.20 19:10

Penezita pomoc v materstvi se vyplaci z nemocenskeho pojisteni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18238
27.7.20 19:14

Mateřskou ne, pokud nekam nenastoupis, zdravotní s tim nema nic společného. Po porodu dostanes rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13365
27.7.20 19:15

Ppm leda kdyz se vejdes do ochranné lhůty. To ze si platíš zdravotní je ti v tomto směru k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8626
27.7.20 21:14
@Anonymní píše:
Ahojky holky a maminky, mám takový dotaz.
V únoru jsem skončila v práci, neprodloužila jsem firmě smlouvu na další rok, chtěla jsem si najít něco jiného, ale zjistila jsem, že jsem těhotná.
Od té doby jsem doma, bez zaměstnání, ale zdravotní si každý měsíc poctivě hradím (nebylo potřeba jít do práce (mám ale přivýdělek z domova), trval si na tom manžel, jelikož vydělává hezkou sumu, takže nás zabezpečí oba).
Teď mě ale napadlo, jak to budu mít s mateřskou a rodičovským příspěvkem? Mám na něco z toho nárok?Děkuji a opatrujte se. :mavam:

Musela by sis platit nemocenské pojištění.
Nebo jestli se vejdes do ochranne lhůty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
28.7.20 00:01

@TopSecret A kolik je prosím výše nemocenského pojištění a kde zjistím, kam ho hradit? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42596
28.7.20 06:38
@Jealynka píše:
@TopSecret A kolik je prosím výše nemocenského pojištění a kde zjistím, kam ho hradit? Děkuji.

nemocenske pojisteni odvadi zamestnanci povinne, osvc dobrovolne. To dobrovolne pojisteni neni v pripade ppm vyhodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
30.7.20 07:25

Holky, taky v tom nekdy dost planu, ale na tom foru Finance, jak se tu posilalo to maji celkem dobre vysvetleno ????????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42596
30.7.20 07:59
@eleanor25 píše:
Holky, taky v tom nekdy dost planu, ale na tom foru Finance, jak se tu posilalo to maji celkem dobre vysvetleno ????????

neni to tam dobre, smesuji pojmy materska (dovolena) a penezita pomoc v materstvi…
Tady je to dobre
https://www.cssz.cz/…-v-materstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama