Mateřská bez výplaty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 14:41
mateřská bez výplaty

Zdravím Vás holky mám takovou prosbu snad poradíte ať jsem chytřejší… pracovala jsem dva roky v zaměstnání když jsem ale zjistila že jsem těhotná dala jsem výpověd a hledala si práci která nebude tak náročná na fizičku… práce navazovala okažitě na předchozí zaměstnání ze dne na den jsem přestoupila ale neodpracovala jsem tam ani měsíc proto první výplata byla mizerná. odešla jsem jelikož mě bylo zjištěno rizikové těhotenství. dále jsem byla už jen na pracáku než jsem nastoupila na mateřskou na kterou mě vznikl nárok.. ted k mému dotazu… na OSSZ mě bylo zděleno že poslední zaměstnavatel mě bude vyplácet mateřskou a mě by zajímalo z čeho když jsem u něj neměla vlastně ani jednu pořádnou výplatu? z čeho se to bude vypočítávat? děkuji předem za Vaše odpovědi :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rozand
Závislačka 4398 příspěvků 14.05.19 15:05

Materskou nevyplaci zamestnavatel :roll:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 15:10
@rozand píše:
Materskou nevyplaci zamestnavatel :roll:.

ano mate pravdu blbě jsem to napsala ale počítat se to bude z posledního zaměstnání… vyplácet bude OSSZ

darekp
Závislačka 2551 příspěvků 14.05.19 15:21
@Anonymní píše:
ano mate pravdu blbě jsem to napsala ale počítat se to bude z posledního zaměstnání… vyplácet bude OSSZ

Spocitejte si cisty prijem za posledni rok, vydelte 12, to vam vyjde prumerna vyplata za mesic a 70% z toho (takze krat 0,7) bude vyse mateřský (plus minus par kacek)… nevypocitava se to jen od toho posledního zamestnavatele, ale takhle se to prumeruje..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 15:29
@darekp píše:
Spocitejte si cisty prijem za posledni rok, vydelte 12, to vam vyjde prumerna vyplata za mesic a 70% z toho (takze krat 0,7) bude vyse mateřský (plus minus par kacek)… nevypocitava se to jen od toho posledního zamestnavatele, ale takhle se to prumeruje..

děkuji za info… ještě se zeptám mám počítat jen plat ze zaměstnání nebo se do toho počítá i podpora z pracaku? tím by mě mateřská rapidně klesla… díky

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6273 příspěvků 14.05.19 15:32
@darekp píše:

Nesmysl. Počítá se to jen z posledního zaměstnání (s účastí na nemocenském pojištění) a ani ne z čistého příjmu.

Uživatel je onlineTazvesnice
Kecalka 229 příspěvků 14.05.19 15:34

@darekp materska se pocita jen z posledniho zamestnani a je jedno jak dlouho trvalo..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 15:38
@Tazvesnice píše:
@darekp materska se pocita jen z posledniho zamestnani a je jedno jak dlouho trvalo..

takže vezmou průměrný měsíční výdělek jaký jsem měla ve smlouvě? protože já tam neměla oddělaný ani měsíc… tak si nedokážu představit z čeho to vypočítají…

Kecalka 229 příspěvků 14.05.19 15:40

Netusim jak se to resi, kdyz jsi tam nebyla ani mesic.. ja byla v praci sice kratkou dobu, nez jsem sla na MD, ale bylo to v radech mesicu, takze s timhle Ti neporadim.. zavolala bych si primo na OSSZ

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6273 příspěvků 14.05.19 15:46

Bude se vycházet z příjmu, kterého bys pravděpodobně dosáhla, takže to záleží na zaměstnavateli co uvede.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 14.05.19 15:46

Tady je to pěkně vysvětleno - kdo jak dlouho vyplácí a z čeho se vypočítává DVZ https://www.babyonline.cz/…ska-dovolena
je tam i odkaz na kalkulačku…

Kecalka 229 příspěvků 14.05.19 15:59

Nejak mi ale podle popisu situace nejde do hlavy, ze bys vubec mela narok na materskou :nevim:

debra.morgan
Echt Kelišová 8183 příspěvků 14.05.19 16:04

Pocita se to z hrubeho prijmu za rok, je to i v te excel kalkulacce od mpsv, na kterou je odkaz v odkazu od Lucy75

sebík1
Nováček 9 příspěvků 14.05.19 16:05
@Tazvesnice píše:
Nejak mi ale podle popisu situace nejde do hlavy, ze bys vubec mela narok na materskou :nevim:

byla jsem na ossz a tam mě bylo řečeno že nárok mám jelikož jsem dělala více než dva roky a pak byla chvilku na pracáku kde jsem ale byla v ochrané lhůtě takže ano nárok mám.

leyllae
Stálice 93 příspěvků 14.05.19 16:08

Pokud splňuješ ostatní podmínky pro přiznání peněžité pomoci v mateřství, tak se to v tvém případě bude počítat z výplat(y) posledního zaměstnavatele bez ohledu na předchozí příjem.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama