Mateřská - dávky - HELP!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 10:07
Mateřská - dávky - HELP!!

M A T E Ř S K Á - help!!

Volala jsem dnes ráno na sociálku, jak to vypadá s mojí mateřskou (protože jsem zjistila, že moje kamarádky, co pobírají dávku ze stejného okresu, už mají peníze na účtě - já měla tento měsíc brát první dávku) a tam mi řekli, že jim ještě nedošly žádné papíry:(

No řešila jsem to doteď, ředitelka (pracuju ve škole) tomu nerozumí a prostě to ještě neposlala. Papír jsem jí dávala v polovině září s tím, že na mateřskou nastupuju 1. října. Takže za měsíc říjen už nedostanu žádný plat, ale počítala jsem s mateřskou, kterou teď nevím, zda nedostanu až v prosinci:(

Slíbila mi, že to odešle hned dneska.

Ale potřebuju nějakou přímou zkušenost těch, třeba nastupovaly během měsíce nebo tak - prostě dostaly jste tu dávku ještě ten měsíc, co se odeslaly papíry, nebo až měsíc následují a rovnou dávky dvě? Snad by se to aspoň nevyplácelo zpětně o měsíc dýl.

Paní na úřadě mi tvrdila, že když jí to přijde do úterý, že by se to snad mohlo tenhle měsíc stihnout, ale že neví, jaké je tam přesně rozmezí vyplácení, jak to vyjde atd.

Prosím - dostaly jste mateřskou ještě ten měsíc, co se papír odeslal? Mooooc díky.

Reakce:
lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 07.11.14 10:12

Měla jsem to úplně stejně, Neschopná účetní, co neposlala papíry včas. Volala jsem na OSSZ a ti tu mateřskou urgovali a došla mi cca za 10 dní po tom, co papíry dostali.

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 07.11.14 10:12

S mateřskou zkušenosti nemám, ale s rodičákem jo a poslali nám pak dva zároveň. Prý se to vyplácí zároveň s ostatníma, ne někomu třeba v půlce měsíce. :nevim:

Elilen
Neúnavná pisatelka 15977 příspěvků 07.11.14 10:30

Já si podala žádost o rodičák až 2,5 měsíce po porodu. A týden po podání (nevím kdy má chodit, ale bylo to v době, kdy chodí) mi potom přišli 3 najednou.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 07.11.14 10:30

Na PPM jsem nastupovala 21. dubna, první peníze mi přišly cca 6. června - ale u mě byl problém jinde - ne u zaměstnavatele. Každopádně z mojí zkušenosti odesílají do těch 10 - 14 dnů od dodání všech podkladů

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

„Odvolání podám, až mi Tereza zaplatí,“ říká právník Terezy

Soudce Šahzád Raza ve středu poslal Terezu Hlůškovou (22) za pašování drog na... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >