Mateřská dovolená 6-8 tt před porodem

24.4.21 23:21

Mateřská dovolená 6-8 tt před porodem

Dobrý večer potřebovala bych poradit… četla jsem ze na mateřskou dovolenou se chodí 6-8 týdnu před porodem tak by mě zajímalo jestli musím zajít na socialku a nebo mi můj gynekolog vystaví žadanku? Moc to mu nerozumím jsem prvorodička děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20168
24.4.21 23:22

Potvrzení vystaví gynekolog a ty si s tím zajdeš na OSSZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
24.4.21 23:28

Gynekolog mi dal papír, který jsem předala zaměstnavateli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6275
24.4.21 23:32

Dostala jsem formular od gynekolozky, ten vyplnila a predala zamestnavateli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.4.21 23:39

A mužů se zeptat v kolikatem tt jste dostali ten formulář?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6275
25.4.21 00:03

@Anděla123445 cca ve 30tt, abych mela cas se rozmyslet, kdy na materskou nastoupim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2883
25.4.21 00:07

Já nastupovala na PPM 7 týdnů před porodem. Od lékaře jsem chtěla vystavit PPm už asi 7 dnů předem. Strašně se tenkrát cukal, že to nejde dopředu vystavit. Tak jsem mu vysvětlovala, že on má pouze vyplnit datum porodu a nástup si vyplním sama. No, s kecama mi to nakonec dal. Sestřička mi pak volala a omlouvala se, že jsem měla pravdu. Mě celkem vystresovali, byla jsem celá vyklepaná. Nerada se dohaduju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
25.4.21 00:13

Pokud jsi zaměstnaná a máš nárok na mateřskou, tak Ti jen gyndař vystaví papír a ten předáš zaměstnavateli.
Mě ho dal cca v 29. týdnu? A na mateřskou nastupuju cca 7 týdnů před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53287
25.4.21 00:22

Gynekolog někdy ve 30.tt dal papír s datem porodu a spočetl rozmezí, mezi kterými daty můžu nastoupit. Já si pak datum vyplnila sama a odnesla do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8358
25.4.21 01:48

O zadanku se sama aktivně u gynekologa hlaš kolem toho 30tt. Ne všichni ji dávají automaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
25.4.21 06:51

Potvrzení ti dá gyn, na datu nástupu se domluvíte spolu, odevzdás v práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
25.4.21 07:18

Me ho dala gyndarka automaticky nekdy 28tt, na materskou jsem sla 6tydnu pred porodem, odevzdala jsem to v praci. Na socce maji tusim 30dni na vyrizeni, tak je dobre dat to potvrzeni zamestnavateli hned, at pak dostanes materskou vcas..zalezi na tom, jaky je zamestnavatel a jak mu veris, ja si radsi jeste na socce overila, ze to zamestnavatel odeslal :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8358
25.4.21 07:23
@martina.se píše:
Potvrzení ti dá gyn, na datu nástupu se domluvíte spolu, odevzdás v práci

Na nástupu se nemusí s nikým domlouvat, ten si zvolí sama kdy chce mezi 6-8 týdnem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.21 08:33

Dobrý denně smím se zeptat jsem nezletilá a s přítelem čekáme miminko jsem v 27.týdnů
Porodím červenci a v říjnu mám 18.narozeniny tak se chci zeptat ke komu spadá moje miminko, jestli na něj má nárok můj plnoletý přítel.
Pak bych se chtěla zeptat jak je to s mateřskou, když přítel pracuje a já jsem nezletilá :/ :think:, na gynekologii mi řekli že na mateřskou na dítě nemám nárok jelikož jsem student a nemám odpracovaný rok v zaměstnání. Ale když to jde na otce dítěte je to stejný nebo ne když pracuje od svých 14 let :/ (teď mu je 21) na smlouvě pracuje. Chtěla bych se vás tedy zeptat jestli s tím někdo máte zkušenosti. Děkuji za odpovědi a rady :) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47485
25.4.21 08:43

@Michaela 309 Na penezitou pomoc v materstvi ty narok nemas. Od narozeni ditete budete cerpat rodicovsky prispevek. Do tvych 18 bude dite v peci otce. Penezitou pomoc v materstvi muze cerpat i otec ditete od konce sestunedeli, pokud splnuje podminky naroku, je to vsak omezeno zamestnanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat