Mateřská dovolená a stále mi chodí rodičovský příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 15:51
Materska dovolena a stale mi chodi rodicovsky prispevek

Ahojte, do pulky prosince jsem pobirala rodicovsky prispevek (nevycerpala jsem ho cely) na prvni dite a od druhe poloviny prosince pobiram materskou na druhe dite. Chtela jsem se zeptat jestli je normalni, ze mi stale chodi rodicovsky prispevek, kdyz uz pobiram materskou. Dekuji

Reakce:
karkarka
Závislačka 3200 příspěvků 11.02.19 15:53

Pobírání rodicaku si mela sama zrusit.ted ho budes zpetne vracet

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 11.02.19 15:54

Obě ti chodit nemůžou. Asi jsi nezrusila pobírání rodicaku. Budeš to vracet

P4ja
Echt Kelišová 7798 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 15:55
@Anonymní píše:
Ahojte, do pulky prosince jsem pobirala rodicovsky prispevek (nevycerpala jsem ho cely) na prvni dite a od druhe poloviny prosince pobiram materskou na druhe dite. Chtela jsem se zeptat jestli je normalni, ze mi stale chodi rodicovsky prispevek, kdyz uz pobiram materskou. Dekuji

No, určitě to normální není. Asi by ti měl přijít v lednu za prosinec. Resp. za těch pár dnů. Teď je jenom otázka, jestli to musíš hlásit ty a nebo jestli si to předjí. Fakt nvm :nevim: Ale zase na druhous tranu, pokud je to chyba v systému, tak bych se moc nehlásila :) I když zase, aby to po tobě nechtěli :( Což asi budou.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 11.02.19 15:57

A rušila jsi ten rodičovský příspěvek? Nelze pobírat oboje najednou. Ale je možné, že za prosinec máš oboje, protože na mateřskou jsi nastoupila až v polovině měsíce. Akorát asi ten rodičák za prosinec by měl být o něco nižší. Respektive ten součet mateřské a rodičáku nesmí přesáhnout asi maximální možnou částku co lze pobírat? (a nebo tu co máš nastavenou, to nevím přesně)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 11.02.19 15:58

@P4ja musí to hlásit sama. A na chybu v systému bych nespoléhala. Kamarádce takhle chodil několik měsíců i přes to že ho rušila a opakovaně to urgovala, že ho zrušený. A stejně to musela vracet.

ka2ka
Extra třída :D 13758 příspěvků 11.02.19 15:59

měla jsi to nahlásit a zastavit pobírání sama

P4ja
Echt Kelišová 7798 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 16:00
@Lucka1111 píše:
@P4ja musí to hlásit sama. A na chybu v systému bych nespoléhala. Kamarádce takhle chodil několik měsíců i přes to že ho rušila a opakovaně to urgovala, že ho zrušený. A stejně to musela vracet.

Jj, když na tom tak přemýšlím, je to logické. Sociálka, které vyplácí PPM, není propojená s ÚP, takže se to nemají jak dozvědět. :(

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 11.02.19 16:02

budeš to muset vracet a modli se, ať nemáš nějaké sankce… to snad není možné toto, dospělý člověk, má děti a tohle udělá

1mila2
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 11.02.19 16:10

Mela jsi to sama stopnout a dodat papir o materske. Chteli zase to potvrzeni, jakou mas denni davku PPM.
Resila jsem to ted taky. Pak mi doplatili cast RP. Ty to budes muset vracet :roll:

Martassek
Kecalka 323 příspěvků 11.02.19 16:49
@Kaileee píše:
budeš to muset vracet a modli se, ať nemáš nějaké sankce… to snad není možné toto, dospělý člověk, má děti a tohle udělá

No aby jsi se nezbláznila… :roll:

bublinek
Kelišová 5353 příspěvků 11.02.19 17:48
@Kaileee píše:
budeš to muset vracet a modli se, ať nemáš nějaké sankce… to snad není možné toto, dospělý člověk, má děti a tohle udělá

Stane se. Sankce nejsou, pokud to vrátí, až ji vyzvou.
Pokud by měl stát funkční systém, kde by se vše dalo zajistit na jednotlivé místě, toto by se nedělo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >