Mateřská dovolená Dosahnu na ni ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
53
29.11.21 21:36

Mateřská dovolená Dosahnu na ni ?

Ahoj holky mám prosím prozbu. Na internetu je toho hodně. Teď se v tom vyznat ano je tady hodně diskuzí ohledně mateřské ale mě by zajímalo tohle. Zda dostanu mateřskou když na smlouvu pracují tři měsíce. Ale předtim než jsem nastoupila do nové práce jsem cca pět měsíců byla doma z toho dva měsíce jsem pobírala příspěvek v nezaměstnanosti. Ale ještě před nástupem na úřad práce jsem osum měsíců pracovala. Pisou že žena má mít oddelane asi 9 měsíců. Ale teď otázka počítá se to když mám práce takhle roztrahe nebo musím být zaměstnana a oddelane měsíce jen u jednoho zaměstnavatele. Děkuji moc za vysvětlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11934
29.11.21 21:39

@Nikosek počítají se i kusové úseky. Nemusíš to mít v kuse. Musís pracovat 9 měsíců v posledních 2 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
29.11.21 21:41

@Cenarius super děkuji moc. Upřímně se přiznám nedokázala jsem se v tom vůbec vyznat. 🤦

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12559
29.11.21 21:42

Musíš mít odpracovano 270 dni v posledních 2 letech před nástupem na mateřskou. Je jedno u kolika zamestnavatelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
29.11.21 21:42

Ale mateřská se ti bude počítají s posledního zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
29.11.21 21:46

Holky jste moc hodný děkuji vám moc. Měla jsem strach abych vůbec něco dostala. A počítá se do toho aji nemoceska prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12559
29.11.21 21:52
@Nikosek píše:
Holky jste moc hodný děkuji vám moc. Měla jsem strach abych vůbec něco dostala. A počítá se do toho aji nemoceska prosím?

Ano, počítá se to jako by si pracovala. Ale do výše mateřské se to nepočítá. Ta se počítá z výdělku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
29.11.21 21:53

Holky moc děkuji za vysvětlení. Pořád jsem to nějak nechápala. A pak člověk má nervy aby nezůstal bez peněz doma. A kord v dnešní době 🤦

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27767
29.11.21 22:15

Ještě se ale musíš vlezt případně s TP do ochranné lhůty nebo musíš být v zaměstnaneckém pomeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
29.11.21 22:16

@Svistice v zaměstnaneckém poměru jsem až do konce února 2022. Na mateřskou bych měla nastoupit někdy teď v prosinci. Termín porodu mám v únoru začátkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 22:20

Takže když nebudu mít odpracovano tak nedostanu žádnou mateřskou? 😃
Takže s dítětem vlastně budu odkázána žít na ulici a doufat že dostanu od lidí jako ste vy alespoň 20kc? 😃

• Citovat
  • Nahlásit
27767
29.11.21 22:20

Tak to bude s nástupem ok. Takže jen pohlídat pravidlo účasti 270 dní za poslední dva roky na nemocenském pojištění.
A teda nevím, jestlu si to OSSZ dohledá, nebio to člověk nějak musí dokladovat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27767
29.11.21 22:23
@Anonymní píše:
Takže když nebudu mít odpracovano tak nedostanu žádnou mateřskou? 😃
Takže s dítětem vlastně budu odkázána žít na ulici a doufat že dostanu od lidí jako ste vy alespoň 20kc? 😃

Budeš mít rodičovský příspěvek ode dne porodu. A i ten je překvapivě financován z daní nás, daňových poplatníků.
Pojem plánované rodičovství Ti něco říká?

Edit: a dítě snad bude mít otce, který se postará.

Příspěvek upraven 29.11.21 v 22:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
29.11.21 22:23

@Svistice no já prave nevím jakto vůbec chodí. Čekám první miminko takže jsem opravdu v tom nová a na netu jsem se v tom nevyznala proto jsem se obrátila tady na vás holky. A moc mi pomáhá to jak mi píšete rady. Asi bude lepší když si tam zavolám a zeptám se zdá budu něco dokládat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27767
29.11.21 22:26

@Nikosek Asi se raději poptej, pokud tady někdo zkušenější nebude vědět víc. Já pracovala v kuse před materskou nekolik let, takže s tím „kouskovanim“ zaměstnání nemám zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat