Mateřská dovolená, odvedené sociální pojištění, nyní nezaměstnaná

22.10.20 09:35

Mateřská dovolená, odvedené sociální pojištění, nyní nezaměstnaná

Ahoj maminky, prosím o radu,

snažíme se o miminko, dnes jsem dala výpověď ze zaměstnání, domluvili jsme se dohodou.

V posledních 24 měsících jsem nebyla zaměstnaná pouze dva měsíce, kdy jsem přecházela ze zaměstnání do zaměstnání, jinak jsem odváděla sociální pojištění.

Pokud bych teď v nejbližších měsících otěhotněla, budu mít nárok na mateřskou nebo ne, když teď nejsem zaměstnaná?

Děkuji mockrát za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19692
22.10.20 09:41

Ne, musis splnit podminku, ze v době nastupu na materskou musis mit platnou pracovni smlouvu, nebo byt v ochranne lhute, coz je 180 dni nebo jak bylo dlouhe posledni zamestnani. Takze i kdybys otehotnela hned, tak se do toho nevejdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.20 09:50
@Kriss Tina píše:
Ne, musis splnit podminku, ze v době nastupu na materskou musis mit platnou pracovni smlouvu, nebo byt v ochranne lhute, coz je 180 dni nebo jak bylo dlouhe posledni zamestnani. Takze i kdybys otehotnela hned, tak se do toho nevejdes.

Děkuji za příspěvek, no co se dá dělat… :( Pracuji 15 let v tahu, odvádím sociální pojištění a teď nemám ani nárok na výpomoc, smutné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5534
22.10.20 09:50

Ne, musela by si být teď už tak cca v 7 týdnu aby ti to vyšlo. Najdi si práci a po zkusebce na to vlitnete. Jinak budeš mít jen rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19692
22.10.20 09:54

@nova_maminka123 a je problem ted nastoupit jeste do prace? Kdybys oddelala zkusebku, klidne otehotnela i behem ni (kdyz to v te zkusebce hned neoznamis), tak pak uz te vyhodit nemuzou a narok bude i kdybys hned po zkusebce sla treba na rizikove :nevim: jinak mas narok az po porodu na rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.20 10:25

@Kriss Tina Nejspíš nebyl, nevěřím tomu, že nikde není práce nebo je to tak zlé, jak se všude říká.. Ale chtěla jsem se spíš ubránit stresu, snažíme se už poměrně dlouho a jsem velký stresař, jsem šíleně svědomitá a odpovědná až mi to vždycky uškodilo… Ze zaměstnání jsem dala výpověď sama, chtěla jsem se právě spíše snažit o miminko, když to už dva roky nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19692
22.10.20 10:29

@nova_maminka123 tak pak záleží na prioritach no, jestli chces radsi sedet doma v klidu a snažit se, nebo chces mit narok na materskou no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9628
22.10.20 10:34
@nova_maminka123 píše:
Děkuji za příspěvek, no co se dá dělat… :( Pracuji 15 let v tahu, odvádím sociální pojištění a teď nemám ani nárok na výpomoc, smutné…

tak mateřská má nahrazovat ušlou mzdu, ta ti ucházet nebude, když budeš nezaměstnaná. ale jinak na vypomoc nárok máš, budeš dostávat rodičovský příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.20 10:36

Děkuji všem za příspěvky, jak říkáte, je to o prioritách… Takže nejspíš budu v klidu doma pobírat podporu v nezaměstnanosti a snažit se o miminko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
22.10.20 10:41

Po dvou letech už bych šla do caru. To vůbec nemusí být stresem, jinak by se nerodili děti i za války. A dávat výpověď když chceš otěhotnět je nerozumné. Všude ti dají smlouvu na dobu určitou a další dítě budeš mít jen rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19692
22.10.20 11:22
@nova_maminka123 píše:
Děkuji všem za příspěvky, jak říkáte, je to o prioritách… Takže nejspíš budu v klidu doma pobírat podporu v nezaměstnanosti a snažit se o miminko…

Ja bych tu práci jeste zvazila. Budes ted sedet 5 měsíců doma za 45%platu a pak do porodu zadarmo. U vas bude jiny problem nez jenom stres, kdyz to nejde uz 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
22.10.20 11:48
@nova_maminka123 píše:
Ahoj maminky, prosím o radu,

snažíme se o miminko, dnes jsem dala výpověď ze zaměstnání, domluvili jsme se dohodou.

V posledních 24 měsících jsem nebyla zaměstnaná pouze dva měsíce, kdy jsem přecházela ze zaměstnání do zaměstnání, jinak jsem odváděla sociální pojištění.

Pokud bych teď v nejbližších měsících otěhotněla, budu mít nárok na mateřskou nebo ne, když teď nejsem zaměstnaná?

Děkuji mockrát za radu

Nebudeš, dát výpověď než otěhotnís byl nesmysl :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
22.10.20 11:49
@nova_maminka123 píše:

Ale za to si můžeš sama.. Nemusela jsi dávat výpověď :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5534
22.10.20 12:20

A to budeš sedět doma na zadku další třeba 2 roky když to nepůjde? Bych se zbláznila a o to vic se k tomu upla. Tak si najdi něco s menší odpovědnosti a budeš chodit s čistou hlavou dom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
8.11.20 00:01

mám nárok na mateřskou?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na mateřskou. Od 31.10.2018 jsem pracovala pod agenturou, v roce 1.11.2019 jsem ve stejné firmě šla pod kmen, kde jsem dostala smlouvu na dobu určitou. Od 19.5.2020 jsem šla na nemocenskou, která stále trvá a měla bych přecházet na mateřskou 12.11.2020.. Jenomže mi teď skončil pracovní poměr k datu 31.10.2020 takže jsem stále v ochranné lhůtě. Jenomže si stále nejsem jistá, jestli mám nárok na mateřskou, když jsem tak dlouho na nemocenské, zda se nemocenska počítá do těch 270 odpracovaných dní.. Za jakoukoliv radu, budu ráda jsem z toho zmatená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama