Mateřská dovolená pro muže a já rodičovskou

5
31.8.21 13:53

Mateřská dovolená pro muže a já rodičovskou

Ahoj holky, hledala sem toto téma bohužel nenasla a potřebovala bych radu prosím.
Jako osvc sem otěhotněla a neplatila si nemocenskou - s manzelem sme se dohodli že na mateřskou půjde on, protože já nemám nárok. A já po skončení jeho materske nastoupim na rodičovskou.
Ted otázka na Vás, jsem nyní na ÚP, můžou mě vyřadit než nastoupim na rodičovskou? Nebo mě vyřadí až když začnu brát rodičovskou?
Další otázka- muž muže nastoupit až po mem sestinedeli ( nechápu proč když já nebudu nic pobírat ) všude píšou ze se odecita sestinedeli kdy bere mateřskou matka - ale já ji brát nebudu.
Dekuju moc, u nás na socialce se nelze dovolat a fronty rám jsou šílený, já sem v 8 mesici abych tam stala :( a nikde se nemůžu dočíst jak to tedy je.
Moc dekuju a přeju krásný den :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13850
31.8.21 14:29

S tím šestinedělím je to skutečně tak, že otec jde na mateřskou až pak.

Já teda ale celkem nechápu, proč to chcete dělat, protože pokud otec půjde na mateřskou, tak přece nemůže chodit do práce a bude tedy dostávat jen mateřskou a ne plat z práce. Mi neříkej, že mateřskou bude brát vyšší. A ty stejně jsi na pracáku tedy nevyděláváš, tak jdi rovnou na rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50119
31.8.21 14:41

Nebudes mit rodicovskou /dovolenou/, ale po manzelove md budes cerpat socialni davku rodicovsky prispevek. Pokud jsi na up zaregistrovana jen kvuli zdravotnimu pojisteni, nech se vyradit ke dni, kdy zacnes pobirat rodicovsky prispevek.
Jeste si ujasnete pojmy materska dovolena a penezita pomoc v materstvi. Pokud manzel pracuje a nastoupi na md, bude pobirat ppm, ktera je nizsi nez plat/mzda. Pokud chce chodit do prace a k tomu pobirat ppm, musi to byt na jinou pracovni smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
31.8.21 14:41
@Jolynka píše:
S tím šestinedělím je to skutečně tak, že otec jde na mateřskou až pak.Já teda ale celkem nechápu, proč to chcete dělat, protože pokud otec půjde na mateřskou, tak přece nemůže chodit do práce a bude tedy dostávat jen mateřskou a ne plat z práce. Mi neříkej, že mateřskou bude brát vyšší. A ty stejně jsi na pracáku tedy nevyděláváš, tak jdi rovnou na rodičák.

Ne ne, manzel bude pracovat v jiné firmě
To ze zákona muže. Takže tak… jde mi o to jestli mě nechají na UP až do doby než nastoupim na mateřskou …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
31.8.21 14:42
@Kate84F píše:
Ne ne, manzel bude pracovat v jiné firmě
To ze zákona muže. Takže tak… jde mi o to jestli mě nechají na UP až do doby než nastoupim na mateřskou …

Teda oprava na rodičovskou pardon 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4423
31.8.21 14:42

..

Příspěvek upraven 31.08.21 v 14:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
31.8.21 14:43
@Jolynka píše:
S tím šestinedělím je to skutečně tak, že otec jde na mateřskou až pak.Já teda ale celkem nechápu, proč to chcete dělat, protože pokud otec půjde na mateřskou, tak přece nemůže chodit do práce a bude tedy dostávat jen mateřskou a ne plat z práce. Mi neříkej, že mateřskou bude brát vyšší. A ty stejně jsi na pracáku tedy nevyděláváš, tak jdi rovnou na rodičák.

Tak ono to jde udělat tak, že manžel ofiko je na PPM a v práci uzavře jinou smlouvu a pracuje normálně dal. K dotazu - kdyby jsi si aspoň po dobu těhotenství platila nemocenskou tak by si měla narok na PN 6 týdnů před porodem a do konce sestinedeli. Manžel může nastoupit opravdu až po sestinedeli. S tím vyřazením z UP úplně nevím, ale logicky když nehledás práci tak by jsi tam evidovana být neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
31.8.21 14:44
@matkabagristy píše:
Nebudes mit rodicovskou /dovolenou/, ale po manzelove md budes cerpat socialni davku rodicovsky prispevek. Pokud jsi na up zaregistrovana jen kvuli zdravotnimu pojisteni, nech se vyradit ke dni, kdy zacnes pobirat rodicovsky prispevek.
Jeste si ujasnete pojmy materska dovolena a penezita pomoc v materstvi. Pokud manzel pracuje a nastoupi na md, bude pobirat ppm, ktera je nizsi nez plat/mzda. Pokud chce chodit do prace a k tomu pobirat ppm, musi to byt na jinou pracovni smlouvu.

Dekuju 🙏🏻
Ano to víme, bude na jiné smlouvě to mame poresene pravé - ano rodičovský příspěvek.
Copak je něco jako rodičovská dovolená? Já myslela
Ze je jen rodičovský příspěvek :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
31.8.21 14:46
@Kate84F píše:
Dekuju 🙏🏻
Ano to víme, bude na jiné smlouvě to mame poresene pravé - ano rodičovský příspěvek.
Ze je jen rodičovský příspěvek :,(

Rodičovská dovolená je volno z práce. Rodičovský příspěvek jsou peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
31.8.21 14:47
@JancaS84 píše:
Tak ono to jde udělat tak, že manžel ofiko je na PPM a v práci uzavře jinou smlouvu a pracuje normálně dal. K dotazu - kdyby jsi si aspoň po dobu těhotenství platila nemocenskou tak by si měla narok na PN 6 týdnů před porodem a do konce sestinedeli. Manžel může nastoupit opravdu až po sestinedeli. S tím vyřazením z UP úplně nevím, ale logicky když nehledás práci tak by jsi tam evidovana být neměla.

Já si platila jen sociální a zdravotní.
No to už kdyz sem ukončila živnost a šla na pracovní urad paní na UP to věděla, dostala sem
Totiž výpověď kvůli
Těhotenství. Takže ona věděla ze bohužel žádnou práci mi nikdo nedá,
Ale s tím
Nic neudělám. A to bych i rada pracovala.
Kazdoaodne dekuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50119
31.8.21 14:48
@Kate84F píše:
Dekuju 🙏🏻
Ze je jen rodičovský příspěvek :,(

dovolena je volno od zamestnavatele. To se te netyka. Pouzivej spravne pojmy i pro komunikaci s urady. Jinak se nedozvis, jak mas dal postupovat. Budes cerpat rodicovsky prispevek-tak je to spravne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat