Mateřská dovolená, vyznáte se v tom některá?

246
31.1.06 17:48

Materska dovolena,vyznate se v tom nektera??

Ahoj holky,

Potrebovala bych poradit… Ted jsem na rodicovske dovolene (syn ma 19m)
A dneska mi muj dr vypsal papir na materskou dovolenou.. ale ted nevim kam ten papir mam zanest…

U Kuby jsme pracovala na slovensku a mateskou ( 6 m ) mi vyplacela tam. Pak jsem dala v praci vypoved ( uz bych se tam stejne nevratila ) a nastoupila na rodicovskou dovolenou ( tady ) no a kam mam ted vlastne ru materskou zanest?? Ptala jsem se pani na socialce kam patrim ( vyplaci mi tu rodicovskou d. ) a ona mi nebyla schopna moc odpovedet.. rikala neco o dalsi socialce nebo co.. ale o jake mi uz nerekla.. Zitra tam pujdu znovu ale chtela jsem se zeptat vas co jste na materske a vlastne nezamestnany kam jste davaly ten papir od dr??

Doufam ze to neni moc zmateny..

Maty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1719
31.1.06 18:29

No já ti neporadím kam zanést ten papír, ale řekla bych že nikam - max. na tu sociálku,stejně budeš pobírat ty stejné peníze jako teď když jsi na rodičáku, když jsi z práce odešla tudiž už tam nejsi vedená jako zaměstnanec..Já jsem byla student a teď jsem vlastně nezaměstnaná na mateřské a od narození beru ty stejné peníze - tedy rodičák..
Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
31.1.06 19:10

No, ja jsem po skonceni studia taky nevedela kam se obratit pro radu. Me muj Dr. sam doporucil poradkyni pro tyhle zalezitosti. Bohuzel si nepamatuju pod koho patrila, ale upozornovala me na socialku a na to, ze jsou s nima casto problemy.
Podle me zalezi na tom,kdy jsi ukoncila prac. pomer, protoze existuji nejake ochranne lhuty. Kazdopadne preji pevne nervy pri vyrizovani.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
31.1.06 19:59

Podle mně máš nárok na mateřskou(těch 6m)stejnou jako jsi měla u prvního mimča a pokud jsi evidovaná u zaměsnavatele jako zaměstnanec tak ti to bude vyplácet on a pokud ne tak ti to bude vyplácet sociálka.Myslím že ten papír by měl jít na sociálku ale 100%to fakt nevím :cry:

Gabüle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
31.1.06 20:08

ahojky

taky si myslím že pokud nejsi zaměstnaná tak budeš i nadále pobírat jen rodičák… kdyby jsi nedala výpověď tak bys měla nárok zase na 6 měsíční matřeskou - čili peněžitou pomoc v mateřství… ted zdá se budeš pobírat rodičák…

ale nejsem přímo z toho oboru, takže to není na 100 %… třeba něko poradí víc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
31.1.06 20:13

Ahoj, podle mého názoru ti bude mateřskou vyplácet místo zaměstnavatele stát, je to vlastně forma nemocenské, a tu vyplácí česká správa sociálního zabezpečení. Rodičovské příspěvky stejně jako další sociální dávky ti přiznává sociální odbor příslušné městské části. To jsou dvě rozdílné instituce. Koukala jsem, že jsi z Brna, tak si zkus zavolat na tu správu soiálního zabezpečení a zeptat se tam. Viz odkaz: http://www.cssz.cz/…kty_brno.asp
Snad je to alespoň trochu srozumitelné.
Nila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
31.1.06 21:53

Ahoj holky,

moc dekuju za reakce.. zitra jdu na tu nasi socialku a kdyz zni zadnou radu nedostanu tak zacnu obvolat vise prilozeny seznam. Diky Nilo..

Maty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
14.12.11 01:28

porodne v uk

Dobry den ziji tady v united kingdom uz 8 mesicu porodila jsem tu syna a chtela bych se zeptat jestli nekdo nevite jak o nej pozadat a jestli nevadi ze o nej bude zadat muj pritel protoze ja bohuzel njesem nikde hlasena a muj pritel je na jobcentru a ma staly prijem :pankac: :) dekuji za odpovedi pekny den :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
14.12.11 21:08

:mavam: :mavam: chtěla bych se zeptat jak je to s mateřskou?byla jsem včera na posledním velkém UZ a pak jsme s doktorem mluvili o tom že v lednu by jsme přešli z nemocenské na mateřskou a tak se mě ptal jestli budu mít na ni nárok :think: trochu jsem ho nepochopila myslela jsem si že na mateřskou mají prvorodičky nárok vždy :nevim: a on že jak dlouho jsem dělala tak mu říkám že 3roky a on no že bych jí měla SNAD :think: :nevim: dostat jako vůbec to nechápu :,( :,( :nevim: prosím poraďte mi jak to teda je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama