Mateřská hned po škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  11.03.18 14:20
Mateřská hned po škole

Zdravím. Čekám miminko a jsem v posledním ročníku na střední škole. V říjnu se nám narodí mimi. Přítel pracuje ale jak to budu mít když nepracuji s mateřskou? Mám na ni nárok když hned ze školy půjdu na mateřskou? a v jaké cca bude výši?

Reklama

Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8085 příspěvků 11.03.18 14:24

Máš nárok na rodičovský příspěvek, mateřskou pouze pokud by jsi hned po škole pracovala na hpp a nestihla těch 270 dní.

Doe_Jane
Kelišová 5461 příspěvků 11.03.18 14:25
@myskalucka píše:
Máš nárok na rodičovský příspěvek, mateřskou pouze pokud by jsi hned po škole pracovala na hpp a nestihla těch 270 dní.

tak záleží po jaké škole, kdyby měla výuční list tak se jí škola do těch dnů nepočítá ne

Kelsey
Hvězda diskuse 43467 příspěvků 11.03.18 14:32

Ja jsem teda rok po skole pracovala, ale na zivnostak, takze jsem mela narok pouze na rodicak. Udelali jsme to papirove, ze on volil vysi rodicaku a prevedl to zpet na me.

Lendeš
Závislačka 4557 příspěvků 11.03.18 14:43
@Doe_Jane píše:
tak záleží po jaké škole, kdyby měla výuční list tak se jí škola do těch dnů nepočítá ne

Střední odborné učiliště taky patří mezi střední školy, takže počítá.

Doe_Jane
Kelišová 5461 příspěvků 11.03.18 14:45
@Lendeš píše:
Střední odborné učiliště taky patří mezi střední školy, takže počítá.

aha, já měla za to že se počítá jen maturitní studium, tak díky za info

Lendeš
Závislačka 4557 příspěvků 11.03.18 14:47
@Anonymní píše:
Zdravím. Čekám miminko a jsem v posledním ročníku na střední škole. V říjnu se nám narodí mimi. Přítel pracuje ale jak to budu mít když nepracuji s mateřskou? Mám na ni nárok když hned ze školy půjdu na mateřskou? a v jaké cca bude výši?

Nárok na peněžitou pomoc v mateřství bys měla jedině, pokud bys po úspěšném ukončení školy nastoupila ještě do práce a v ní bys musela vydržet do nástupu na PPM nebo tak, aby ses vešla do ochranné lhůty.

rena621
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 11.03.18 15:36
@Anonymní píše:
Zdravím. Čekám miminko a jsem v posledním ročníku na střední škole. V říjnu se nám narodí mimi. Přítel pracuje ale jak to budu mít když nepracuji s mateřskou? Mám na ni nárok když hned ze školy půjdu na mateřskou? a v jaké cca bude výši?

Podivej se na seduo a tam je primo kurz jak resit matersku po skole.

Eule
Kecalka 239 příspěvků 11.03.18 15:47

https://www.maminka.cz/…bujete-vedet

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč by to měl Červenka zabalit a reprezentaci zamávat

Další velký turnaj a další propadák. Roman Červenka měl být na letošním... číst dále >

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama