Mateřská hned po škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 14:20
Mateřská hned po škole

Zdravím. Čekám miminko a jsem v posledním ročníku na střední škole. V říjnu se nám narodí mimi. Přítel pracuje ale jak to budu mít když nepracuji s mateřskou? Mám na ni nárok když hned ze školy půjdu na mateřskou? a v jaké cca bude výši?

Reakce:
myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 11.03.18 14:24

Máš nárok na rodičovský příspěvek, mateřskou pouze pokud by jsi hned po škole pracovala na hpp a nestihla těch 270 dní.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 14:25
@myskalucka píše:
Máš nárok na rodičovský příspěvek, mateřskou pouze pokud by jsi hned po škole pracovala na hpp a nestihla těch 270 dní.

tak záleží po jaké škole, kdyby měla výuční list tak se jí škola do těch dnů nepočítá ne

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 11.03.18 14:32

Ja jsem teda rok po skole pracovala, ale na zivnostak, takze jsem mela narok pouze na rodicak. Udelali jsme to papirove, ze on volil vysi rodicaku a prevedl to zpet na me.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5872 příspěvků 11.03.18 14:43
@Doe_Jane píše:
tak záleží po jaké škole, kdyby měla výuční list tak se jí škola do těch dnů nepočítá ne

Střední odborné učiliště taky patří mezi střední školy, takže počítá.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 14:45
@Lendeš píše:
Střední odborné učiliště taky patří mezi střední školy, takže počítá.

aha, já měla za to že se počítá jen maturitní studium, tak díky za info

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5872 příspěvků 11.03.18 14:47
@Anonymní píše:
Zdravím. Čekám miminko a jsem v posledním ročníku na střední škole. V říjnu se nám narodí mimi. Přítel pracuje ale jak to budu mít když nepracuji s mateřskou? Mám na ni nárok když hned ze školy půjdu na mateřskou? a v jaké cca bude výši?

Nárok na peněžitou pomoc v mateřství bys měla jedině, pokud bys po úspěšném ukončení školy nastoupila ještě do práce a v ní bys musela vydržet do nástupu na PPM nebo tak, aby ses vešla do ochranné lhůty.

rena621
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 11.03.18 15:36
@Anonymní píše:
Zdravím. Čekám miminko a jsem v posledním ročníku na střední škole. V říjnu se nám narodí mimi. Přítel pracuje ale jak to budu mít když nepracuji s mateřskou? Mám na ni nárok když hned ze školy půjdu na mateřskou? a v jaké cca bude výši?

Podivej se na seduo a tam je primo kurz jak resit matersku po skole.

Eule
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 11.03.18 15:47
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >