Mateřská je pro mě trest

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pidulka81
Kecalka 154 příspěvků 18.12.17 12:35
Materska je pro me trest

Ahoj maminy, chci se zeptat, jestli je u nekdo se stejnym pocitem co mam ja? Mam 16 mes.dceru.Rano vstavame kolem pul 8.nasnida se a pak zacina boj s casem…nedokaze si sama hrat,dop.uz mi nespi, tim mi den aspon trosku utekl ze jsem mela cas sama na sebe, modlim se at uz je 12 h a pujde spat, nevim jak ji zabavit, spi max 2 hodiny a pak zacina dalsi boj do vecera co s ni? Uz jsem opravdu zoufala a nevim si rady.Mam ji samozrejme moc rada a prijde mi ze se semnou asi nudi..nedokazu si s ni hrat.. :,( :,(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Mgree
Kecalka 447 příspěvků 18.12.17 12:40

Ahoj, moje dcera má 11 měs. a taky chodí spát kolem 12 hod. tak na hodinu až dvě a do večera už nespí. Ale ona si zase umí hrát i sama. A co třeba když vaříš, dát ji vařečky, misky, třeba by se zabavila, nebo něco nového. Ona taky když má hračky okoukaný, tak si s nimi moc nehraje. Nebo chodit s ní hodně ven, třeba by se trošku unavila.

Mgree
Kecalka 447 příspěvků 18.12.17 12:41

Dobrý jsou kostky, ty si můžete stavět spolu, zkus vymyslet nějaké hry, které by ji bavily. A třeba nějaké hlídání formou babičky, tetičky, nemáš k dispozici?

Gwendík
Kecalka 198 příspěvků 18.12.17 12:41

@Pidulka81 Já tedy žádné dítě ještě nemám ( ale zoufale bych chtěla být na tvém místě, věř mi :) )…takže ode mne jako nezkušené možná blbá rada, ale jak bych to asi řešila já, bez zkušeností : u nás v knihovně jsem zahlídla dost knížek o tom jak zabavit malinké děti, jak si hrát s batoletem, jak je zabavit atd…
No jo…únik k odborné literatuře, to jsem celá já…dyžtak mě ignoruj :lol:

Pidulka81
Kecalka 154 příspěvků 18.12.17 12:43
@Mgree píše:
Ahoj, moje dcera má 11 měs. a taky chodí spát kolem 12 hod. tak na hodinu až dvě a do večera už nespí. Ale ona si zase umí hrát i sama. A co třeba když vaříš, dát ji vařečky, misky, třeba by se zabavila, nebo něco nového. Ona taky když má hračky okoukaný, tak si s nimi moc nehraje. Nebo chodit s ní hodně ven, třeba by se trošku unavila.

Ven chodime vetsinou kdyz se vzbudi po tom obede..tak na hodku a pul.To se jeste da ale pak prijdeme domu a zase nevim co dal. Varecky ji chvilicku bavili ale vetsinou je odhodi a kramuje v suplikach..ale vse je otazka tak 5 minut.Jsem pres den docela unavena, a nekdy nemam silu neco vymyslet..Nechci se vymlouvat ale asi na to jdu nejak spatne :roll:

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 18.12.17 12:44

Tak si nastav nějaký režim, a hned ti čas bude utíkat lépe, ráno v 8 vstáváte, takže unavená nejsi, snídaně, zapnout pračku, jít s kočárkem do obchodu, z obchodu na procházku, domů, oběd, spát, ty mezitím uklid, navař, odpoledne si pozvat nějakou návštěvu k vám, nebo běžte někam vy - návštěva, herna, bazén, na písek cokoliv co malou udindá a než se nadáš je večer. 2 x do týdne a´t si malou vezme odpoledne chlap a ty si dělej co chceš.
Druhá varianta je, že malou dáš na pár dní v měsíci na dopoledne do jesliček.

Pidulka81
Kecalka 154 příspěvků 18.12.17 12:45
@Anonymní píše:
Dobrý jsou kostky, ty si můžete stavět spolu, zkus vymyslet nějaké hry, které by ji bavily. A třeba nějaké hlídání formou babičky, tetičky, nemáš k dispozici?

Mam moznost moji mamky ale bydli 18 km od nas a porad sem taky jezdit nemuze..Bydlime na vesnici a tak si tady pripadam sama..

chaela
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 2 inzeráty 18.12.17 12:45

Ahoj, u prvního jsem to mívala často podobně. Prostě stereotypní nuda. Mně dost pomáhalo být co nejvíc venku, tam jsem dítě vypustila a jen hlídala, ať se nezabije. Doma potom vyprala :) Pak taky jedno dopoledne herna, jedno zase dětská kavárna. Dobrý je taky vymyslet na doma cílený program. Musí se na to nachystat věci, pak to dítě bude dělat s tebou (ničit ti to, roznášet po bytě,…), Pak je třeba to uklidit, vytřít, vysát, umýt dítě (dle druhu činnosti). Je to na nervy, ale ten čas potom uteče ani nevíš, jak. Taky mi pomáhalo dávat si časové mezníky. Jednu dobu to byl seriál v 17 h, teď většinou poledne, kdy jde mladší spát.
A neboj, čím je dítě starší, tím je zábavnější (a taky náročnější:)).

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1929 příspěvků 18.12.17 12:46

@Pidulka81 u nás frčí různé knížky, ty prohlížíme pořád, mám ho taky pořád za zadkem. Když varim, kramuje varecky, dostane nějakou misku. Některé dny jsou ale ocistec, třeba teď mu rostou stoličky a nechce spát ani přes den a to už taky kolikrát nevím co. Hodně chodíme ven, tam je nejspokojenejsi.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32970 příspěvků 18.12.17 12:47

Začni s ní víc chodit ven, jezdit na výlety a uvidíš, jak vám den uteče. Když furt dfčřepíte doma, tak se nediv, že vás to nebaví.

Pidulka81
Kecalka 154 příspěvků 18.12.17 12:48
@Maty80 píše:
Tak si nastav nějaký režim, a hned ti čas bude utíkat lépe, ráno v 8 vstáváte, takže unavená nejsi, snídaně, zapnout pračku, jít s kočárkem do obchodu, z obchodu na procházku, domů, oběd, spát, ty mezitím uklid, navař, odpoledne si pozvat nějakou návštěvu k vám, nebo běžte někam vy - návštěva, herna, bazén, na písek cokoliv co malou udindá a než se nadáš je večer. 2 x do týdne a´t si malou vezme odpoledne chlap a ty si dělej co chceš.
Druhá varianta je, že malou dáš na pár dní v měsíci na dopoledne do jesliček.

Manzel se vraci kolem 5 vecer, je sam unaveny z prace. bydlime na vesnici, auto nemam k dispozici abych nekam jela, kram mame pres ulici…Jeslicky u nas nejsou :(

scentini
Závislačka 3462 příspěvků 18.12.17 12:48

Me si dcera hraje sama tak od 3 let, jsem te moc nepotesila. Takhle mala jsem si s ni hrala, bavilo me to, obcas ne to se priznam. Ale hrozne rychle to utece ver. Me to chvilkama az desi, jak mi dcera roste.

Pidulka81
Kecalka 154 příspěvků 18.12.17 12:49
@Gwendík píše:
@Pidulka81 Já tedy žádné dítě ještě nemám ( ale zoufale bych chtěla být na tvém místě, věř mi :) )…takže ode mne jako nezkušené možná blbá rada, ale jak bych to asi řešila já, bez zkušeností : u nás v knihovně jsem zahlídla dost knížek o tom jak zabavit malinké děti, jak si hrát s batoletem, jak je zabavit atd…
No jo…únik k odborné literatuře, to jsem celá já…dyžtak mě ignoruj :lol:

Ignorovat te nebudu, a verim ze brzy detatko budes mit, zkusim se po nejake knizce podivat.

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 18.12.17 12:49
@Pidulka81 píše:
Ven chodime vetsinou kdyz se vzbudi po tom obede..tak na hodku a pul.To se jeste da ale pak prijdeme domu a zase nevim co dal. Varecky ji chvilicku bavili ale vetsinou je odhodi a kramuje v suplikach..ale vse je otazka tak 5 minut.Jsem pres den docela unavena, a nekdy nemam silu neco vymyslet..Nechci se vymlouvat ale asi na to jdu nejak spatne :roll:

takhle malá si ti nebude hrát sama, to jí musíš nejprve naučit, ale co já si pamatuju, tak jak píšou holky, když jsem vařila, tak seděla u linky a kramařila s miskama, vařečkama, dej jí pár piškotů do misky a určitě se zabaví, když jsem věšela prádlo tak jsem jí dal košík s kolíčky, koukaly jsme spolu na tablet (dětské písničky, knížky říkanky ( pořád dokola 10× denně), a nejvíce tedy ale procházky, kromě hustého deště pořád venku.

Pidulka81
Kecalka 154 příspěvků 18.12.17 12:51
@scentini píše:
Me si dcera hraje sama tak od 3 let, jsem te moc nepotesila. Takhle mala jsem si s ni hrala, bavilo me to, obcas ne to se priznam. Ale hrozne rychle to utece ver. Me to chvilkama az desi, jak mi dcera roste.

Ja si to uvedomuju a strasne rada bych si s ni hrala, obcas si hrajeme na honenou, nebo s tema kostkama ale celej den to fakt nedavam :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >