Mateřská, jsem špatná máma?

Anonymní
18.11.15 20:46

materska , jsem spatna máma. ?

Dobrý večer. Jsem druhý rok na mateřské. Nebaví me to. Mam pocit, že me to až obtěžuje. Jsem spatna máma.? Svého syna nesmirne miluji, ale tohle me skoro každý den ubíjí. Někdy se ptám sama sebe, jestli jsem mela mít tedy dítě. Mam spoustu času na přemýšlení a vymýšlím nesmysly a tragédie. Fakta.. do práce chodim 2× týdne, syna hlídá manžel, ten pak chodi 4× týdne. Nikoho na hlídání nemáme. Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18.11.15 20:51

Nemyslím si, že jste špatná máma. Nebylo by možné třeba sehnat nějaký koníček, věnovat se něčemu ať už mimo domov nebo doma krom dítěte. Ono být u malého 24/7 bez jakéhokoliv osobního rozvoje - to se na psychice taky projeví :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 20:53

To by jsem musela být i já krkavčí matka…občas mám stejné pocity mateřskou jsem si přectavovala jinak a někdy mám depky z toho jak jsem izolovaná od světa(pracovala jsem s lidmi) a teď za celý den nikoho nevidím jinýho než své děti..mateřství mě zrovna nenaplňuje :nevim: :nevim: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
31431
18.11.15 21:01

Máš úplně normální pocity pramenící z bohulibé ale přesto jednotvárné a často únavné péče o dítě. Chápu Tě a hlavně se přestaň obviňovat, najdi si chvíli jen pro sebe a pro své radosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 21:03

Mám obavy, že na tom budu stejně, rodím v prosinci a už teď mě přepadají myslenky, jak to všechno bude, protože jsem člověk akční, ráda cestuju, koncertuju, jsem pořád mezi lidmi…takže mě děsí, že budu pořád jen doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 21:04

@mandarinkapomeranc Ono to ale tak nemusí být. My už jsme za tu dobu, co máme Olivera byli na různých akcích, snažíme se nepřipravit se úplně o společenský život. Pokud nejsou s malým miminkem vyloženě velké problémy (ať už zdravotní či jiné), tak to jde když se chce, aspoň teda podle mě. I podle kamarádek, co vídám a jsou už také na mateřské. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 21:06

@Mersmerize1
V to pevně doufám, že to půjde, snad pomůžou prarodiče, snad bude dítko adaptabilní situacím :-) uvidíme a doufáme :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 21:07

Klid, mám stejné pocity. Při jedné preventivce jsem se svěřila obvoďačce, a prý je to i z jejího pohledu naprosto normální stav. Poradila mi nečíst časopisy a ventilovat rady dokonalých spokojených matek :)
Krom toho, že mě vážně ničí každodenní rutina mám navíc pocit, že jsem při porodu přišla o půl mozku a s mlíkem mi odtekla druhá půlka. Nevím, jak budu po mateřské schopná vrátit se do práce (projektant), když už teď neumím mluvit s lidmi a nedokážu vyřešit sudoku :mrgreen: Tahle „dovolená“ mě taky nenaplňuje a těším se na změnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31431
18.11.15 21:08
@mandarinkapomeranc píše:
Mám obavy, že na tom budu stejně, rodím v prosinci a už teď mě přepadají myslenky, jak to všechno bude, protože jsem člověk akční, ráda cestuju, koncertuju, jsem pořád mezi lidmi…takže mě děsí, že budu pořád jen doma…

proboha, ponech si od každého alespoň kousek, aby jsi zůstala normální. Takové ty supermatky, co se obětují pro dítě a staví své oběti na piedestal, to je vždycky podezřelé a smrdí to mateřským fanatismem.Jak to bude možné, zkus dítko odložit do dobrých a spolehlivých rukou a utrhni se. Protože - pokud to neudělá, budeš mrtvej Homolka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
18.11.15 21:08
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Jsem druhý rok na mateřské. Nebaví me to. Mam pocit, že me to až obtěžuje. Jsem spatna máma.? Svého syna nesmirne miluji, ale tohle me skoro každý den ubíjí. Někdy se ptám sama sebe, jestli jsem mela mít tedy dítě. Mam spoustu času na přemýšlení a vymýšlím nesmysly a tragédie. Fakta.. do práce chodim 2× týdne, syna hlídá manžel, ten pak chodi 4× týdne. Nikoho na hlídání nemáme. Děkuji za reakce.

j jsem tak rada, ze neuim byt doma ještě rok 8) malÿmu budou dva za dva dny a tim padem ja jsem naplno v praci a taaak se moc tesim nez s nim byt doma ;) taky jsem nad tim jeden cas premyslela le ud v klidu jses dobra matka :hug: to není o to zda takhle smyslis nebo ne ;)

• Citovat
  • Upravit
18.11.15 21:09

Osobní zkušenost zatím nemám, ale hodně mých kamarádek na mateřské si nezávisle na sobě vždycky postěžovaly, jak je to náročné, jak se vše točí jen kolem dítěte a nic jiného se neřeší a že své děti sice milují, ale taky by rády dělaly chvíli něco jiného.
To stejné říkala i moje maminka - taky neměla hlídání - že to prostě tu maminku furt nebaví, i když má dítě nade všechno ráda.

Myslím teda, že špatné svědomí není na místě. To hlídání podle mě dělá hodně - holky co můžou v klidu svěřovat miminka příbuzným, prostě na sebe a své koníčky vyšetří alespoň nějaký čas… Poradit ale neumím, přemýšlela bych nad alespoň částečným obnovením koníčků a aktivit před otěhotněním, ale jak to zařídit bez hlídání, to je otázka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 21:09

@mandarinkapomeranc Přeju, aby to dopadlo podle vašich představ. Já měla podobný strach a obavy a nakonec to dopadlo lépe než jsem si přála :)). Ten první měsíc byl zatím asi nejhorší, protože jsem chtěla být doma a nikam novorozence moc netahat, abychom si zvykli sami na sebe. Teď je to ale čím dál lepší a nijak se necítím ochuzena o společenský či jiný život na mateřské :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19207
18.11.15 21:13
@Anonymní píše:

Ne, nejsi. Deti jsou super, ale mateřskou fakt nepovažuji ze nejlepší čas svého života. Pro me je ta sociální izolace, nedostatek intelektuální činnosti a stereotyp ubijejicí. Opravdu nic k užívání. Beru to dost jako nutne zlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31431
18.11.15 21:14
@Mersmerize1 píše:
@mandarinkapomeranc Přeju, aby to dopadlo podle vašich představ. Já měla podobný strach a obavy a nakonec to dopadlo lépe než jsem si přála :)). Ten první měsíc byl zatím asi nejhorší, protože jsem chtěla být doma a nikam novorozence moc netahat, abychom si zvykli sami na sebe. Teď je to ale čím dál lepší a nijak se necítím ochuzena o společenský či jiný život na mateřské :)

tak u novorozence je to jiný, to je jasný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31431
18.11.15 21:16
@Svistice píše:
Ne, nejsi. Deti jsou super, ale mateřskou fakt nepovažuji ze nejlepší čas svého života. Pro me je ta sociální izolace, nedostatek intelektuální činnosti a stereotyp ubijejicí. Opravdu nic k užívání. Beru to dost jako nutne zlo.

máš pravdu.To platí hlavně pro ty, které měly před narozením trochu rozsáhlejší obzory.kdo se rád točí jen okolo domácnosti a sporáku, pro toho to taková intelektuální změna při vší úctě nebude.

Příspěvek upraven 18.11.15 v 21:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama