Mateřská na druhé dítě 2015

Anonymní
3.8.15 16:58

Mateřská na druhé dítě 2015

Ahojky, chci se zeptat, jaká bude výše mateřské, když mi končí rodičák dejme tomu 31.11, 1.12 nastoupím na nemocenskou (lékař souhlasí, anamnéza je bohužel taky), následně v únoru 2016 porodím dítko. Smlouvu mám na neurčito, po návratu do práce by mě čekalo buď snížení platu (přechod na poloviční úvazek) nebo odchod pro nadbytečnost.
Ráda bych věděla, jestli bude mateřská ve stejné výši jako u prvního dítěte či dojde k nějaké změně. Taktéž by bylo fajn vědět z čeho se mi bude počítat nemocenská.
Vím, že podobných témat tu je dost, ale zběžně jsem je prolétla a nic aktuálního.
A za anonym se omlouvám, ale ještě moc lidí o mém těhotenství neví a čím déle to tak zůstane, tím lépe.
Krásný den :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Meha
3.8.15 17:05

Pokud nastoupíš na další MD do (myslím) 4 let po té první, tak se budou porovnávat obě částky a tu vyšší dostaneš, takže u Tebe to bude zřejmě ta částka PPM, kterou jsi měla na první dítě.
Nemocenská by se měla počítat z předpokládaného výdělku. Měli by vzít někoho na obdobné pozici, jakou jsi zastávala a z toho to vypočítat

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.15 17:11

@Meha - děkuji :hug: Sice už jsme se naučili vyjít s rodičákem a vše navíc půjde na spoření, ale je fajn vědět s čím je možné počítat. V době mého rodičáku se navíc přejmenovávaly a sjednocovaly pozice a s tím i platy (u mě směrem dolů), takže nemocenská bude překvápko :-) Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Meha
3.8.15 17:13
@Anonymní píše:
@Meha - děkuji :hug: Sice už jsme se naučili vyjít s rodičákem a vše navíc půjde na spoření, ale je fajn vědět s čím je možné počítat. V době mého rodičáku se navíc přejmenovávaly a sjednocovaly pozice a s tím i platy (u mě směrem dolů), takže nemocenská bude překvápko :-) Zakl.

Rozhodně by Ti ale neměli počítat nižší mzdu než máš ve smlouvě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.15 17:19

@Meha - v základní smlouvě mám tu částku, na kterou ji teď sjednocovali. Protože jsem ale byla dobrá, posunula jsem se o level výš a získala doplňkem ke smlouvě 2000 hrubého víc. „Vyšší level“ zrušili, přejmenovali pozici a nasadili původní plat. Tak uvidíme.. Jedná se o velkou společnost, která prý podporuje matky na mateřské, jejich návrat na původní pozice, ale zatím to je stylem „Vlk taky sliboval..“ :D Tak uvidíme.. Hlavně, aby dítko bylo zdravé ;) Ještě jednou děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama