Mateřská na druhé dítě - mám žádat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vavsar
Kecalka 101 příspěvků 01.11.18 21:26
Materska na druhe dite- mám žádat?

Ahoj maminky.
Mám takový dotaz, budu ráda, když mi nějaká z Vás poradí.
Moje dcera bude mit 2.srpna dva roky. Nyní jsem zjistila, že jsem tehotna, druhe dite by se mělo narodit 22. cervence.
Ale co mě zajíma- jak je to s materskou? Od zamestnavatele? Mám si znova požádat a pul roku brát materskou? Rodičovsky prispevek mam na dva roky. Tím pádem si i nejak upravit to?
Omlouvam se za hloupý dotaz, ale radeji se zeptat, nez se pak blbe divit na urade. A tam nejsou moc milí, co si budeme povidat :D

Reakce:

DenyChal
Nováček 1 příspěvek 01.11.18 21:30

@vavsar pokud ti trvá pracovní poměr zažádej si o mateřskou. Ale nejdřív si zvedni rodičák ať vybereš co nejvíc peněz.

lachtanice86
Kelišová 6384 příspěvků 01.11.18 21:56

@vavsar máš aktuálně pracovní poměr?

vavsar
Kecalka 101 příspěvků 01.11.18 22:06
@lachtanice86 píše:
@vavsar máš aktuálně pracovní poměr?

Ahoj, jsem stale zamestnanec ve statnim sektoru. Mela bych u nich nastoupit 3.srpna, ale porodim driv.

Altamira
Kecalka 131 příspěvků 02.11.18 04:25

Zajdi na pracák, tam je potřeba vyplnit papír na vyšši rodičovského příspěvku. Upraví ti to tak, abys stihla vybrat všechny peníze do nástupu na další mateřskou. Od svého gynekologa dostaneš papír na ppm neboli peněžitou pomoc v mateřství, zvolíš si zda na md půjdeš 6 nebo 8 týdnů před termínem porodu. To pošleš do práce na mzdovou účetní a oni pak na čssz/pssz. A před skončením md je zas potřeba zajít na pracák a vyplnit papíry, abys dostala rodičák.

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 02.11.18 05:14

Na pracak osobne nemusis. Vse staci pisemne pres ty jejich formulare. Si spocitej kolik ti zbyva vybrat do 6-8t pred porodem a to pak rozdel, at vyberes co nejvic. Nevim kolik je ted mesicni maximum.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >