Mateřská na partnera

181
13.4.17 09:48

Mateřská na partnera

Ahoj holky, můj dotaz, jsem osvč, už mám podanou žádost na mateřskou 8 týdnů před porodem, platila jsem si těch 115 kč měsíčně a budu mít tu nejnižší mateřskou 3500 kč. Chci se zeptat zda jde po porodu zařídit mateřská přes partnera? je zaměstnanec a jeho zaměstnavatel je rodina takže kdyby se mělo něco změnit ve smlouvě tak to by problém nebyl ale nevím zda to jde a co to obnáší? možná někdo ví a poradí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1087
13.4.17 09:50

U manzela v praci kolega ofiko pobira PPM a dale pracuje na dohodu, musi mit jine zarazeni nez v hlavni smlouve a jde to, porad dela to same, ale kdo by to zkoumal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
13.4.17 09:51

@anivbl No a jde to zařídit když ted je mateřská na mě a po porodu by se dala na partnera? Nebo když už je uvedena na mě tak to změnit nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
13.4.17 09:54

Jde to kdykoliv při pobírání PPM. Tuším, že se to dá změnit už po porodu. Najdi si to na stránkách OSSZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
13.4.17 10:05

Muž může nastoupit na MD až po šestinedělí ženy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
13.4.17 10:11

@Jana206 Na internetu píšou že to jde vyřizovat 7 týdnů po porodu, takže do té doby bych pobírala těch 3500 moji mateřskou a potom bych to mohla vyřídit na partnera?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
13.4.17 10:13

Chtěla jsem si žádat o dorovnání výše mateřské do výše rodičáku hned po porodu tak ted nevím co je lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
13.4.17 10:45
@Ellanka píše:
Chtěla jsem si žádat o dorovnání výše mateřské do výše rodičáku hned po porodu tak ted nevím co je lepší.

Záleží kolik ten tvůj oficiálně má napsáno. Propočítej si to a uvidíš. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
13.4.17 10:48

@Ellanka „Nárok na PPM má i pojištěnec, který je otcem dítěte nebo manželem ženy, která dítě porodila, pokud s matkou dítěte uzavřel písemnou dohodu, že bude pečovat o dítě. Dohoda musí obsahovat zákonem stanovené údaje a lze ji uzavřít s účinkem na dobu nejdříve od počátku 7. týdne po porodu dítěte a to na dobu nejméně 7 kalendářních dnů po sobě jdoucích.“

V zaměstnání musí mít jinou pracovní smlouvu než tu, ze které bude na MD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
13.4.17 10:50
@Ellanka píše:
@anivbl No a jde to zařídit když ted je mateřská na mě a po porodu by se dala na partnera? Nebo když už je uvedena na mě tak to změnit nejde.

ja myslim, ze si to zarizoval az po porodu. zavolala bych na OSSZ a zeptala se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
13.4.17 14:26

A holky poradí mi prosím někdo jaké tiskopisy potřebuji k vyřizování rodičovského příspěvku, mám doma nachystané,, žádost o rodičovský příspěvek,, a Potvrzení o nároku na dávky ovlivnujíci nárok a výši rodičovského příspěvku, tady ten tiskopis mám dát dvakrát když budu chtít rodičák na partnera?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7454
13.4.17 15:48

Otec dítěte může čerpat PPM od 7. týdne po porodu. Musíte sepsat úředně ověřenou dohodu, že o dítě bude pečovat on. Nesmí v práci pracovat na stejnou smlouvu - nesmí vykonávat stejnou činnost, musí na tu dobu požádat o rodičovskou dovolenou. Pokud mu v práci dají na tu dobu jinou smlouvu, ale reálně bude vykonávat totéž, jedná se o podvod. Proto mi rozhodně lepší připadá požádat si ihned po porodu o rodičovský příspěvek, který tu PPM dorovná.

Vzadu na žádosti o RP je uvedeno, které další formuláře budeš potřebovat a tady je na ně odkaz: https://formulare.mpsv.cz/…me/forms.jsp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
13.4.17 15:54

@Lendeš Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
16.4.17 23:57

A kdo zjistuje zda otec na ktereho je ta materska ma pak jinou pracovni smlouvu? To se doklada na cssz?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
17.4.17 00:00

@Lendeš ja si myslim ze to podvod neni, jen obklicka. A jinak kdyz si zazadam hned po porodu o dorovnani materske do vysky rodicaku tak zbytecne ztratim pul rok z rodicaku ktery by jinak najel az po materske.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama