mateřská nebo zaměstnání?

165
23.12.06 09:13

mateřská nebo zaměstnání?

ahoj, dozvěděla jsem se, že údajně od nového roku, kdy zvedli mateřskou, si už nemůžu přivydělávat…může být buď jen mateřská anebo zaměstnání. Poradí někdo? Nastupuji totiž od ledna na poloviční úvazek a teď jsem z toho celkem zmatená. :P :D
Děkuji 

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
23.12.06 11:20

Ahoj,
ja myslim, ze to neni zatim podmimene vydelkem, ale vim, ze se o tom uvazuje.
Myslim, ze klidne muzes nastoupit, ale pokud chces byt v klidu, zeptej se na urade prace (ti, co ti vyplaceji RP)
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
23.12.06 16:51

A od koho ses to dověděla??
Podle portálu MPSV se u RP příjem nesleduje.Tak doufám, že se to nebude měnit :?
Aileen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
23.12.06 19:27

Ahoj.

Pozor možná došlo k mýlce v pojmech - mateřská (PPM, 28 týdnů) - nesmíš si přivydělat a rodičák - můžeš.
Prozatím platí stará pravidla - tj. na rodičáku si můžeš neomemezeně přivydělat, pokud dítěti zajistíš péči osobou starší 18 let a není to MŠ nebo jesle (státní, soukromé můžou být).
Bohužel je náš státní rozpočet napnutý a právě rodičák je jeden z prvních kandidátů na krouhnutí (buď zkrácení vyplácení, nebo omezení možnosti dalšího přivýdělku). Ovšem nic není odsouhlasené. Nicméně i já se při vyřizování PPM na sociálce setkala s „velmi“ informovanou paní, která mi řekla " … a to si fakt myslíte, že něco dostanete? Buďte ráda, že vám snad vyjde porodné (termín mám 10.1.). Výrazné změny vyplácení rodičáku už leží ve sněmovně …" No tohle dokáže pěkně zmást. Ovšem pokud vím, je to blbost, uvažuje se o tom prozatím v akademické rovině, ale politicky je to velmi složitě průchozí. A navíc… prozatím se ještě nikdo nedomluvil na vládě a že by něco dělala ta v demisi???

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama