Mateřská na otce dítěte, který je osvč - podmínky

1074
10.10.19 10:19

Materska osvc otec ditete podminky

Prosim, vyznate se tu nekdo v tomto tematu? Jsem v 9tt s dvojcatky, uz jsme vubec nepocitali po 3 letech v gennetu, kdy me rekli, ze jsem uz neplodna, ze bych otehotnela - prirozene. Proste sok. Kazdopadne jsme radi a zacinam resit, jestli se nam dvojcatka udrzi ( mam za sebou nekolik sp), jak s materskou.Mame starsi dite, po jejim narozeni mi zanikl prac. pomer na dobu urcitou. Materskou jsem brala, jsem stale na rodicaku, konci me v dubnu. Tatinek podnika a donedavna si platil vysoke zalohy, okolo 6tisic Kc. Nyni je pred par mesici snizil. Presne nevim na kolik, ale mohu dohledat. Jde mi o to, jestli bychom nemohli cerpat materskou na muze. Ta by nam na nase naklady asi nestacila, tudiz by prerusil podnikatelskou cinnost a mohl by k materske se nekde jeste zamestnat. Je cizinec a posledne nemohl nic najit ( proto podnika), ale snad na nejakou manualni cinnost by ho nekde zamestnali. Lze to takto udelat? A jak by to probihalo v praxi? On muze na materskou nastoupit az 7 tydnu po porodu, tzn.ja bych nemohla zadat o rodicak hned po porodu? Museli bychom pockat? Dekuji za jakoukoliv informaci, dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1074
10.10.19 10:33

Jeste dotaz, z jakych zaloh se to konkrwtnw pocita? Nekde ctu ze z ucasti na nemocenskem pojisteni, tzn. zalohy vzp? Jonde zase ze z duchodoveho poj., to je socialni pojisteni, ne? Mam v tom zmatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7286
10.10.19 10:42

Jde to tak udělat a ty na těch 6 týdnů po porodu bys mohla žádat o rodičák. Aby měl ale nárok, musel by si platit dobrovolné nemocenské pojištění stanovenou dobu a od toho se odvíjí výše PPM. Nemocenské je něco jiného než povinné zdravotní a sociální. https://www.cssz.cz/…-v-materstvi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2033
10.10.19 10:45

Musi si platit extra nemocenske pojisteni. Aby mu vznikal narok cerpat materskou. Co plati VZP je zdravotni pojisteni a je to neco jineho.

Pro vznik nároku na peněžitou pomoc v mateřství je potřeba, aby si OSVČ nemocenské pojištění platila minimálně 270 dní (devět měsíců) v průběhu dvou let před nástupem na mateřskou, z toho alespoň 180 dní (šest měsíců) v posledním roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama