Mateřská po nechsopence

monvd
24.11.15 22:23

mateřská po nechsopence

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat. Zjistila jsem, že jsem těhotná a budu muset jít od prosince na neschopenku. termín porodu mám v srpnu. Budu mít nárok na mateřskou když budu tak dlouho marodit? díky

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

347
24.11.15 22:27

Urcite budeš. Některý ženský jsou na neschopence hned jak zjisti, ze je těhotne ( treba rizikove těhotenství ). Nastoupis na ni 6 týdnu před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11983
24.11.15 22:29

Já jsem na neschopenku nastoupila na začátku a teď ve čtvrtek mi ji ukončili a v pátek nastupuji na mateřskou. Ono jde o to, jak dlouho si pracovala před neschopenkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monvd
24.11.15 22:29

Děkuji za odpověď. Minulý rok v listopadu a v prosinci jsem byla na nesechopence kvuli zdravotním potížím budou se mi do výpočtu mateřské počítat i tyhle dva měsíce?

• Citovat
  • Upravit
monvd
24.11.15 22:30

Pracuji 5 let v kuse u stejného zaměstnavatele

• Citovat
  • Upravit
8672
24.11.15 22:31

Podle trvání pracovního poměru, máš smlouvu na dobu neurčitou? Jinak teda jestli máš termín porodu v srpnu, tak tos otěhotněla včera, ne? Přijde mi to hrozně brzy na potvrzení těhotenství lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8672
24.11.15 22:33
@monvd píše:
Děkuji za odpověď. Minulý rok v listopadu a v prosinci jsem byla na nesechopence kvuli zdravotním potížím budou se mi do výpočtu mateřské počítat i tyhle dva měsíce?

Ne, nemocenská se do výpočtu nezahrnuje, PPM se bude počítat jen ze mzdy včetně všech bonusů apod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monvd
24.11.15 22:33

Lékařem to není ještě potvrzené. měla jsem dostat menstruaci v pátek a včera a dnes jsem si dělala test a jsou tam dvě čárky. ale dělám v automobilovém průmyslu chlapskou práci tak budu muset jít hned na neschopenku proto se informativně ptám

• Citovat
  • Upravit
monvd
24.11.15 22:34

A ano mám smlouvu na dobu neurčitou

• Citovat
  • Upravit
11983
24.11.15 22:34

Počítá se to z toho co jsi měla před nástupem na neschopenku, ten základ budeš mít napsaný u toho jak ti budou posílat peníze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monvd
24.11.15 22:35

Děkuji moc za odpovědi

• Citovat
  • Upravit
4496
24.11.15 23:43

@monvd Ty si teprve zjistila, že jsi těhotná ještě to nemáš potvrzené od doktora, ale už víš, že budeš mít od prosince PN? máš nějaký zdravotní problém související s těhotenstvím?

Příspěvek upraven 25.11.15 v 07:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 04:34

Ale z nemocenské se většinou chodí uz8tydnu před porodem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
25.11.15 06:48
@monvd píše:
Lékařem to není ještě potvrzené. měla jsem dostat menstruaci v pátek a včera a dnes jsem si dělala test a jsou tam dvě čárky. ale dělám v automobilovém průmyslu chlapskou práci tak budu muset jít hned na neschopenku proto se informativně ptám

Tak je požádej, ať Tě přeřadí na jinou práci, tohle přece není důvod pro neschopenku.

• Nahlásit
  • Citovat
4496
25.11.15 07:21

@vendulkanunu nastup na MD je volitelny, je na zene jestli nastoupi 6-8tydnu pred porodem, neschopenka s tim nema co docineni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama