Mateřská po rodičovské a ochranná lhůta

19.12.19 09:45

Mateřská po rodičovské a ochranná lhůta

Ahoj, chci poprosit o radu.

Plánujeme druhé dítě. Momentálně jsem na rodičovské s prvním. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou, ale do synových třetích narozenin se přestěhujeme, nástup do práce nebude možný. Je prakticky jisté, že mi rodičovskou dovolenou (neplac. volno) déle jak do synových 3. narozenin v práci neprodlouží. Plánuji tedy výpověď ke dni synových 3. narozenin.

Chápu správně, že pokud bych „včas“ otěhotněla a byla v 7. měsíci těhotenství ve lhůtě: synovy 3. narozeniny+180 dnů, mám nárok na mateřskou? I po výpovědi v práci?

Varianta 2: pokud bych „neotěhotněla včas“, ale do lhůty: synovy 3. narozeniny+180 dnů bych bych nastoupila někam na plný úvazek a v 7. měs. těhotenství tedy byla zaměstnaná, mám nárok na mateřskou? Záleží na tom, jak dlouho bych byla v nové práci?

Předem díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12430
19.12.19 10:03

Řekla bych, že pokud v době výpovědi budeš těhotná tak abys nejpozději 180 dnů odešla na PPM, tak v pohodě. Pokud to přetáhneš, tak už ti nevyjde ochranná lhůta a tam budeš muset nastoupit jinam. A možností je x. Buď budeš v době nástupu na PPM zaměstnaná a tam nic neřešíš a nebo ne a pak bude záležet na délce zaměstnání a z toho i délce ochranné lhůty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama