Mateřská - PPM, finance

253
5.11.19 15:00

Mateřská - PPM, finance

Ahoj. Prosím Vás kdy chodí mateřská? Tenhle měsíc dostanu prvně, ale zaráží mě, že vůbec neznám částku, termin platby, nic.
Během těhotenství jsem skončila v práci a mateřskou teda vyběhala sama. Musela jsem k bývalému zaměstnavateli a potom na OSSZ. Tam jsem tedy podala žádost, číslo účtu, ale to bylo tak všechno. Žádné rozhodnutí nebo tak mi nepřišlo a nic jiného, žádný papír mi nikdo nedal. Ani výměr, nic. S úřady moc zkušeností nemám, ale jednou jsem byla na podpoře a to mi dali všechno napsané v rozhodnutí jakože kolik je výše, proč, kdy a kam a na jaký účet pošlou apod. u PPM nemám v ruce vůbec nic.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11860
5.11.19 15:02

@dracula-s Mně taky žádný papír nepřišel. Jen v platbě v bankovnictví byla uvedena částka na den odvozená z DVZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21609
5.11.19 15:07

Přesně tak. Žádný papír ti nepřijde. Období a dvz budeš mít uvedené u platby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
5.11.19 15:54

… v poznámce u platby budeš mít uvedeno, že se jedná o výplatu dávky od OSSZ a budeš tam mít i uveden DVZ - denní vyměřovací základ… PPM obvykle chodí na účet v rozmezí 8. - 15. v měsíci, záleží taky na bance a jak vychází dny v tom daném měsíci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
5.11.19 17:31

Me chodi materska hned na zacatku mesice, ale prvni prisla pozdeji…papir prijde az pak k rodickovske

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 19:26

Ahoj,
doporučuju si pro jistotu na OSSZ ověřit, zda mají všechny dokumenty, zda i bývalý zaměstnavatel doložil přílohu k žádosti o mateřskou dovolenou. Pak budeš mít jistotu. První mateřská dovolená mi přišla později, měla by dorazit do konce následujícího měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10662
7.11.19 19:43

Manzelovi papir o PPM prisel, byly tam asi 2 vety, nasledne vse bylo i v detailu platby v inter. bankovnictvi. takze papir uplne zbytecny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama