Mateřská při rozděleném platu

257
2.3.16 22:01

Mateřská při rozděleném platu

Zdravím! Poradí někdo, z čeho se mi bude počítat mateřská když mám základní plat a bonusy zvlášť? Mám tedy od zaměstnavatele dvě vyplatice každý měsíc. Prý to je jen ze základu ale podstatné je přece jaký mám příjem za poslední rok nebo je důležité kolik za mě odvede zaměstnavatel na nemocenské? Vetsinou to jde ruku v ruce jenže tady v tom případě pak tím pádem zaměstnavatel platí nemocenskou z menší částky takže míň. Ale celkový příjem tomu neodpovídá… :think: vždycky jsem měla práci normálně neurčito jeden příjem a zrovna teď to mám tak složité :roll: jinak s přítelem pracujeme hodně let téměř neustále, takže odpracovane roky jsou na rodičovskou v pohodě. S tou mateřskou ale nevím :nevim: pokud bych to měla jen ze základu tak jde to obejít jinak? Znovu upozorňuji ze mám dvě výplatnice, jinak je jasné ze ta mzda je brána celkově, zde to tak bohužel není :pocitac: díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9719
2.3.16 22:06

No měl by to být celkový průměrný příjem za celý rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3257
2.3.16 22:11

Pokud jsem to pochopila správně, tak druhá páska je mzda, kterou dosáváš navíc a na černo - tzn. zaměstanvatel ti ji dává bokem a nedaní ji? Pokud ano, tak se ti bude mateřská počítat pouze z té oficiální mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
2.3.16 22:14

@fia80 není nic načerno. Mám normální výplatnice. Ale problém je ze mám dve. A na druhé je jen nižší daň protože to nejsou obří sumy. Dejme tomu treba 6tis. Zde neplatim zdravotní, to totiž platím v té první výplatnici s vyšším příjmem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
2.3.16 22:17

@Lumpiik mělo by být fuk kolik máš výplatnic, prostě se počítá celý příjem za poslední rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3257
2.3.16 22:20

Tak o takové možnosti, že se plat rozdělí u jednoho zaměstanvatele na 2 části a z té menší se pak neplatí zdravotní pojištění jsem neslyšela. A sociální pojištění a nějakou daň u té nižší částky platíš? Toto je hodně neobvyklé, tak mě to zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
2.3.16 22:22

Na základě čeho to máš rozdělené? Máš běžnou pracovní smlouvu na nějaký úvazek a to druhé zvlášť jako dohodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
2.3.16 22:31

@fia80 platím z toho daň normálně, ale odvody jsou jen na té první, protože logicky nemůžu platit dvakrát zdravotní. Ale bonus tedy ta druhá vyplatnice chodí odjinud, prostě od firmy, která je sloucena s tou firmou kde mam mzdu :D takze mam jakoby smlouvu s jednou firmou na hpp a aby mi mohli vyplacet bonusy pres tu jejich dcerinou spol.tak mam s nimi zvlášť podepsanou dohodu. Fakticky tedy se da říct ze mam sice jednu praci ale dvojí příjem od dvou firem, jednu na hpp a jednu na dohodu… je to šílený to pochopit natož vysvětlit :lol: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
2.3.16 22:32

@Regina Hero ano mám jednu práci kde mám ale smlouvu ma hpp a zvlášť jeste dohodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
2.3.16 22:33

@Lumpiik kdybys to napsala takhle hned, tak bychom to pochopily ihned… bojím se, že se ti bude počítat jen ten příjem, ze kterého odvádíš sociální pojištění… protože PPM se platí z tohoto pojistného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
2.3.16 22:56

Rozhodně to bude jen z hlavního pracovního poměru. „Bonusy“ máš na DPP, neodvádí se sociální pojištění, takže z toho nemůžeš ani čerpat dávky.
A není pravda, že logicky můžeš odvádět zdravotní pojištění jen jednou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
3.3.16 07:45

Zajímavý systém. Ty i firma krátíte sociální a zdravotní pojištění legálním způsobem. Hmmmmm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.3.16 08:08
@Capelucita píše:
Zajímavý systém. Ty i firma krátíte sociální a zdravotní pojištění legálním způsobem. Hmmmmm

jo, akorát že firma na tom vydělá, zaměstnanec prodělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
3.3.16 08:19

@Regina Hero ani zaměstnanec neprodělá. Platí jen daň a ne odvody. Teoreticky, pokud by si ušetřenou část dal stranou a investoval, bude v plusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
3.3.16 08:28

@Capelucita jak neprodělá? Neprodělá, jen dokud bude pracovat… ale v případě dovolené, neschopenky, mateřské a důchodu bude mít méně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama