Mateřská pro studentku, poté zaměstnanou

22.7.15 17:22

Mateřská pro studentku,pote zaměstnanou

Dobrý den maminky, potřebovala bych poradit ohledně mateřské dovolené, už to mám za pár a nikdo neni schopný se vyjádřit co a jak. Třeba některá z vás bude mít zkušenost.
V červnu 2014 jsem úspěšně odmaturovala. V září jsem nastoupila na VŠ, kde jsem byla až do 9.2.,kdy jsem přerušila studium kvůli těhotenství. Ihned jsem nastoupila do zaměstnání, kde jsem do teď.. Mám nárok na mateřskou dovolenou? termín mám 12.9. Na sociálce mi nejdřív řekli že ano, potom že ne. Teď mi to ještě budou zjišťovat. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7016
22.7.15 17:32

Studium se zapocitava pouze pokud bylo uspesne ukoncene. Nemas odpracovano 270 dnu do nastupu na MD, ceka te ctyrlety rodicak, pripadne budes moci pres otce ditete menit vysi mesicni castky.
Nechapu, jak je mozne, ze ti na to nejsou urednice schopne jednoznacne odpovedet. Vyzadala sis jejich nadrizenou? To bych udelala v pripade pochybnosti ja.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
22.7.15 17:34

Žena je účastna na pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na mateřskou. Není-li tato hlavní podmínka splněna nemá žena na mateřskou nárok.

• Citovat
  • Upravit
22.7.15 17:38

V posledních 2 letech jsem byla pojištěná těch 270 dní, to myslím že splňuju, ale myslím že problem tam je ten pul rok studia na vš, studium bylo přerušeno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
22.7.15 17:42

Do doby pojištění se nezapočítává např. doba v evidenci na úřadu práce, doba pobírání nemocenské nebo neúspěšné studium. Doba studia na střední, vyšší od odborné nebo vysoké škole nebo na konzervatoři považovaná za soustavnou přípravu na budoucí povolání pro účely důchodového pojištění se započítává, jestliže počátek šestého týdne před očekávaným dnem porodu připadne do období 270 dnů ode dne úspěšného ukončení studia.

To by sis musela dobrovolně platit nemocenské pojištění. To není zdravotní, ani sociální. To si platí OSV4 a když si zaměstnaná, tak ti ho platí zaměstnavatel.

• Citovat
  • Upravit
7016
22.7.15 17:49
@terka1995 píše:
V posledních 2 letech jsem byla pojištěná těch 270 dní, to myslím že splňuju, ale myslím že problem tam je ten pul rok studia na vš, studium bylo přerušeno..

nemocenske pojisteni, ne zdravotni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69024
22.7.15 18:57

@terka1995 Nárok mít budeš, ale pravděpodobně budeš muset doložit tu maturitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
22.7.15 19:33

@terka1995 nemáš nárok, neodpracovala jsi povinné minimum 270 dní. Měla jsi nastoupit zrovna když jsi těhotenství zjistila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
22.7.15 19:35
@Bibi239 píše:
Studium se zapocitava pouze pokud bylo uspesne ukoncene. Nemas odpracovano 270 dnu do nastupu na MD, ceka te ctyrlety rodicak, pripadne budes moci pres otce ditete menit vysi mesicni castky.
Nechapu, jak je mozne, ze ti na to nejsou urednice schopne jednoznacne odpovedet. Vyzadala sis jejich nadrizenou? To bych udelala v pripade pochybnosti ja.

to je nějaká novinka s tím dokončeným studiem??? a z čeho by jí tak tu mateřskou počítali? Podle mě blbost…studentka nastupuje okamžitě na rodičák (většinou nejnižší pokud to nebere přes chlapa) a mateřská se jí netýká..

• Nahlásit
  • Citovat
69024
22.7.15 19:53

@verulicek Není, to platilo vždycky, akorát se měnily doby, jak dlouho zpětně se muselo skončit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.15 19:54

Tak mateřskou by mi mohli počítat normálně z platu, ne? Jsem zaměstnaná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69024
22.7.15 19:54

@terka1995 Jasně, že ti ji budou počítat z platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
22.7.15 20:26

@j.a.n.i1 budou jí opravdu počítat tu maturitu? Já myslela, že tím, že teď studuje VŠ, tak se jí maturita počítat nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
22.7.15 20:37

@j.a.n.i1 nevím no..já když jsem studovala, tak to nebylo..holky šly hned ze školy na rodičák.

• Nahlásit
  • Citovat
mag
11211
22.7.15 21:24
@verulicek píše:
@j.a.n.i1 nevím no..já když jsem studovala, tak to nebylo..holky šly hned ze školy na rodičák.

Ale ona nejde hned po škole na rodičák, má práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama