Reklama

Mateřská pro zaměstnaného studenta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anet456
Povídálka 21 příspěvků 22.02.17 20:08
Mateřská pro zaměstnaného studenta

Dobrý den,
bohužel na netu vidím všude jen opačný případ - že člověk studuje a zajímá se, zda má nárok na PPM.

Já jsem na tom takto - od 1.1.2015 mám smlouvu na HPP na dobu neurčitou, tudíž mám dle toho nárok na PPM. Zároveň mám však statut studenta, studuji prezenčně navazující magisterské studium. Dnes v práci mě personální vystrašila otázkou, zda budu studium přerušovat, že jinak neví, jestli vůbec mám nárok na PPM, když se smlouva a student překrývá. Ráda bych se zeptala tedy, jestli tu není někdo, kdo by mi mohl říct, jak to budu mít? Myslela jsem, že když za mě zaměstnavatel platí již dva roky platí ZP, že s PPM problém nebude… Budu tedy opravdu muset přerušit studium? Trochu nerozumím tomu, proč bych vlastně byla bita na tom, že chci dál studovat :)

Děkuji moc za odpověď.

Reklama

Reakce:

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 22.02.17 20:13

@Anet456 normálně budeš mít ppm a studuj dál bez problémů.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33066 příspěvků 1 inzerát 22.02.17 20:14

@Anet456 jako fakt nevidím důvod, proč přerušovat studium, to je zase ptákovina :roll:

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 22.02.17 20:22

@Anet456 Je to nesmysl, normálně budeš mít PPM a studium s tím nemá nic společného, takže když budeš zvládat, klidně prezenčně studuj. Ve škole si požádej akorát o uznání doby rodičovství - na základě toho pak můžeš kdykoliv přerušit a klidně na celou dobu mateřské a rodičovské, můžeš mít úlevu od případných poplatků, můžeš případně požádat o odložení plnění studijních povinností o dobu trvání mateřské.

Anet456
Povídálka 21 příspěvků 22.02.17 20:36

Myslela jsem si to, ale když Vám to začne říkat personalistka, tak to trochu šrotuje… Díky moc za reakci, taky mi to přišlo jako kravina..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 22.02.17 20:41
@Anet456
@Anet456 píše:
Myslela jsem si to, ale když Vám to začne říkat personalistka, tak to trochu šrotuje… Díky moc za reakci, taky mi to přišlo jako kravina..

Personalistka nám malinko zaspala… do konce roku 2008 totiž měly studentky nárok na PPM i když nepracovaly, bylo to jen z titulu studia a v tomto případě se studium opravdu muselo přerušit. Ale za těch víc jak 8 let už tedy mohla personalistka zjistit, že došlo ke změně :mrgreen:

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 22.02.17 22:53
@j.a.n.i1 píše:
@Anet456Perso­nalistka nám malinko zaspala… do konce roku 2008 totiž měly studentky nárok na PPM i když nepracovaly, bylo to jen z titulu studia a v tomto případě se studium opravdu muselo přerušit. Ale za těch víc jak 8 let už tedy mohla personalistka zjistit, že došlo ke změně :mrgreen:

Nebo kdo ví jak jinak to bylo. Třeba nějaké doměnky, že u PPM „nic“ nemůže.

Elishka1
Závislačka 2574 příspěvků 23.02.17 08:45
@Anet456 píše:
Dobrý den,
bohužel na netu vidím všude jen opačný případ - že člověk studuje a zajímá se, zda má nárok na PPM.

Já jsem na tom takto - od 1.1.2015 mám smlouvu na HPP na dobu neurčitou, tudíž mám dle toho nárok na PPM. Zároveň mám však statut studenta, studuji prezenčně navazující magisterské studium. Dnes v práci mě personální vystrašila otázkou, zda budu studium přerušovat, že jinak neví, jestli vůbec mám nárok na PPM, když se smlouva a student překrývá. Ráda bych se zeptala tedy, jestli tu není někdo, kdo by mi mohl říct, jak to budu mít? Myslela jsem, že když za mě zaměstnavatel platí již dva roky platí ZP, že s PPM problém nebude… Budu tedy opravdu muset přerušit studium? Trochu nerozumím tomu, proč bych vlastně byla bita na tom, že chci dál studovat :)

Děkuji moc za odpověď.

platí ti sociální pojištění, proto budeš mít nárok na PPM, zdravotní je zas něco jiného :)

blsicek
Nováček 4 příspěvky 25.02.17 09:02

Je to kravina, ja studuji šestý ročník, letos promuji, celou tu dobu jsem pracovala na 0,5 uvazek a predtim na 1,0 a platila si socialni a zdravotni pojisteni. Z toho titulu mas narok na materskou, to je cely. Personalni nerozumi svoji praci zda se.

Anet456
Povídálka 21 příspěvků 25.02.17 10:22

@blsicek jo, tak poslední věta je přesná…To už je několikátý omyl… ještě mě takhle strašit, ze prej budu muset přerušit, že jako student bych nárok neměla.. no prostě hovadiny, ale ten den jsem se lekla, že dva a půl roku trcim v práci zbytečně a pak ještě budu muset skončit se školou, která mě baví.. díky moc ještě jednou za reakce :) :palec:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 25.02.17 14:04

@blsicek Tak ona to její práce není, tedy tomu rozumět nemusí… ale nemá do toho kecat.

blsicek
Nováček 4 příspěvky 25.02.17 17:31

@j.a.n.i1 no já právě myslím, že přesně tohle její práce je. I když jsem náplň práce personální nikdy nějak nestudovala naše tohle zvládá s přehledem a ta před ní taky… to asi nebude náhoda.

blsicek
Nováček 4 příspěvky 25.02.17 17:31

@j.a.n.i1 no já právě myslím, že přesně tohle její práce je. I když jsem náplň práce personální nikdy nějak nestudovala naše tohle zvládá s přehledem a ta před ní taky… to asi nebude náhoda.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 25.02.17 20:01

@blsicek Ne, tohle její náplň práce není, to je práce úřednic na OSSZ… personalistka řeší se zaměstnancem pouze mateřskou dovolenou, rodičovskou dovolenou a případně čerpání dovolené. A stejně jako není její prací řešení a informace o rodičovském příspěvku, tak to samé platí o peněžité pomoci v mateřství. Já to to třeba taky zvládám s přehledem a moje náplň práce to není ani omylem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama