Reklama

Mateřská psaná na manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanaOu
Stálice 99 příspěvků 12.12.16 16:09
mateřská psaná na manzela

Dobry den,
Jsem momentálně na rodičovské dovolené a uvazujeme o dalším dítěti, ale nemam smlouvu u zamestnavatele tudíž nemam nárok na mateřskou. Prpto bych se ctrla zeptat jak je to s napsanim mateřské na manžela? Jaké jsou podmínky? A lze aby byla mateřská psana na něj, a ja byla s dcerkou a miminem doma a on chodil do práce? dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22825 příspěvků 12.12.16 16:12

@JanaOu já myslím, že přepsat na něj nebo jak to fujguje lze jenom rodičovský příspěvek. Pokud by chtěl pobírat PPM, musel by asi být s dítětem doma, ale třeba se mýlím.

terinka4444
Hvězda diskuse 66649 příspěvků 12.12.16 16:13

Nejde

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 12.12.16 16:21

@JanaOu Pokud chce čerpat mateřskou, tak musí být s dítětem doma. Pokud ti jde ale jen o volbu výše a délky rodičáku, tak pak nemusí nikam nastupovat, jen odnese na mzdovku vyplnit papír o příjmech, který bys jinak nesla ty, dkybys měla stálé zaměstnání. Ten papír pak odneseš normálně s ostatními papíry při žádnosti o rodičák a podle výše, jakou mu vyměří, si pak můžeš zvolit výšku pobíraného příspěvku a tudíž i délku (rodičovská je v takovémhle případě tak dlouho, dokud bereš příspěvek).

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 12.12.16 16:28

Ale jde to ale je to dost komplikované.

V první řadě může nastoupit na mateřskou nejdříve v 7 týdnech dítěte, takže do té doby ani korunu a o dítě se budeš starat bez jakéhokoliv příspěvku (rodičák až po dobrání té mateřské). Nemusí být doma, ale nesmí pracovat na stejnou smlouvu na kterou má mateřskou - to záleží na zaměstnavateli jestli mu vyjde vstříc a vytvoří mu smlouvu jinou. Ale jinak jsou podmínky stejně. Až se dočerpá mateřská na chlapa tak pak si budeš žádat o rodičák. Pokud má chlap fakt vysokej plat že se to vyplatí tak bych do toho šla. Ale pokud ti šlo jenom o to mít něco před porodem tak to tak ani tak nebudeš mít.

Příspěvek upraven 12.12.16 v 16:29

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 12.12.16 16:29

On by mohl pobírat PPM a chodit do zaměstnání, jen by musel pracovat na jiné pozici, než z jaké mu vznikl nárok na PPM.

angelivanka84 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 16:33

Jj my to máme teď u dcerky.
Neměla jsem nárok. Chtěli ten papír co dává matka ze zaměstnání,(fialový myslím, přítel si o něj řekl už na OSSZ, když se tam byl ptát :-D )tak ho dá táta ze svého zaměstnání.
Donese na OSSZ oni spočítají stejně jako když žádá matka na co máte nárok a to se dá při žádosti o RP na sociálku. Toď vše :-)
Já jsem s dcerkou takto doma :-)

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 12.12.16 16:43
@angelivanka84 píše:
Jj my to máme teď u dcerky.
Neměla jsem nárok. Chtěli ten papír co dává matka ze zaměstnání,(fialový myslím, přítel si o něj řekl už na OSSZ, když se tam byl ptát :-D )tak ho dá táta ze svého zaměstnání.
Donese na OSSZ oni spočítají stejně jako když žádá matka na co máte nárok a to se dá při žádosti o RP na sociálku. Toď vše :-)
Já jsem s dcerkou takto doma :-)

Ale to je rodičovský příspěvek podle platu otce, to není mateřská. To je úplně něco jiného.

angelivanka84 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 16:49
@Aletheia píše:
Ale to je rodičovský příspěvek podle platu otce, to není mateřská. To je úplně něco jiného.

Jo tak…pravda, omlouvám se :oops:

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33075 příspěvků 1 inzerát 12.12.16 16:53

@Aletheia to píše dobře. Ještě dodám, že rodičovský příspěvek lze čerpat od narození dítěte a pak ho během pobírání PPM přerušit

terinka4444
Hvězda diskuse 66649 příspěvků 12.12.16 17:10

Nesmí dělat práci ale, kterou má v pracovní smlouvě přeci.

A matka musí řešit na VZP zdravotní

JanaOu
Stálice 99 příspěvků 12.12.16 18:08

Me jde o to ze kdyz bych dokončila rd s narozenim dalšího dítěte tak budu mít od narození rd a zarovem bude i menší mesicni prijem protože se to rozpocita do více měsíců..nedej aby byly dvojčata u kterých u mateřská 37tydnu…to bych si moc mepomohla…no manželovi asi jinou smlouvu nedají

Krista0671
Závislačka 4056 příspěvků 12.12.16 18:12

@terinka4444 pokud mu v práci umožní dělat na jinou smlouvu, tak pobírat PPM může. Ale na tu smlouvu z které mu plyne PPM pracovat nesmí. Matka se může nahlásit na ZP jako osoba pečující o dítě do 7 let a být doma zadara, nebo začít pobírat rodičák a pak jak by otec začal pobírat PPM, tak ho přerušit.

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 12.12.16 18:17

@JanaOu je t amožnost. Kamarádka jí využila. Manžel nastoupí na mateřskou po 6. týdnech dítěte, může pracovat, pokud zajistí trvalou péči o dítě - tebe, ale musí mít u zaměstnavatele jinou smlouvu na jiný druh práce. Tobě se ta doba samozřejmě nebude započítávat do důchodu. Musí mu vyjít vstříc zaměstnavatel.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 12.12.16 18:31
@JanaOu píše:
Me jde o to ze kdyz bych dokončila rd s narozenim dalšího dítěte tak budu mít od narození rd a zarovem bude i menší mesicni prijem protože se to rozpocita do více měsíců..nedej aby byly dvojčata u kterých u mateřská 37tydnu…to bych si moc mepomohla…no manželovi asi jinou smlouvu nedají

Já to nechápu, jak nižší příjem. Teď na rodičáku jsi, takže bude ten rodičák cca stejný podle toho, na kolik měsíců si ho rozpočítáš. Jako ano, rozpočítá se to víc o těch šest měsíců, ale v konečném důsledku to není tak hrozné. Pokud předpokládáš, že budeš doma cca do tří let věku dítěte, tak to vychází na cca 6100 Kč na měsíc :nevim: Pokud by šel na mateřskou manžel, tak sice budeš mít rodičák vyšší, protože se bude rozpočítávat na míň měsíců (takže tedy to vyjde na cca 7300), ale zas budeš těch šest měsíců zadarmo doma a pokud manžel nedostane jinou smlouvu, na kterou by mohl při mateřské pracovat, tak v konečném důsledku proděláte, protože výše mateřské je jen určité procento příjmu :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama