Mateřská, řádná dovolená, rodičovská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marffusha
Stálice 52 příspěvků 19.03.18 18:15
Mateřská, řádná dovolená, rodicovsk

Prosím, můžete mi vysvětlit jaký je rozdíl mezi vybrat si dovolenou a nechat si ji proplatit? Po mateřské dovolené mám nárok na řádnou dovolenou. Můžu si ji buď vybrat (pokud si ji vyberu tak, jako kdybych byla v práci, mám za to, že mi ji zaplatí, tak jako kdybych ji čerpala v zaměstnání) nebo nechat proplatit (to znamená, že dostanu více peněz, když ji fakticky nevyčerpám a plynule z mateřské přejdu na rodičovskou?)?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4861 příspěvků 19.03.18 18:24

Dovolená se proplácí jen při konci pracovního poměru, jinak si ji normálně vybereš jako jindy a dostaneš za ni náhradu mzdy.

vjerunqa
Závislačka 2718 příspěvků 19.03.18 18:34

@Marffusha Zaměstnavatel Ti nabídl proplacení? :think: Dle mne přejdeš plynule: mateřská - řádná - rodičovská.

Marffusha
Stálice 52 příspěvků 19.03.18 18:43
@vjerunqa píše:
@Marffusha Zaměstnavatel Ti nabídl proplacení? :think: Dle mne přejdeš plynule: mateřská - řádná - rodičovská.

Ne, zaměstnavatel mi nic nenabidl. Vím, že jsou tyto dvě možnosti. Jen nevím jaký je v tom rozdíl.

Marffusha
Stálice 52 příspěvků 19.03.18 18:45

@Lendeš Jak se to liší v částce? Je tam jiný výpočet?

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 19.03.18 18:46

@Marffusha : pokud máš smlouvu na neurčito, tak máš pouze 1 možnost a to čerpat řádnou dovolenou mezi MD a RD.

vjerunqa
Závislačka 2718 příspěvků 19.03.18 18:47

@Marffusha Rozdíl Ti přesně popsala @Lendeš. Dovolená se proplácí jen v souvislosti s ukončením prac. poměru ;)

Marffusha
Stálice 52 příspěvků 19.03.18 18:51

@vjerunqa Také jsem si všimla, že rozdíl popsala Lendeš… 8)

Marffusha
Stálice 52 příspěvků 19.03.18 18:52

@myskalucka Opravdu? Můžu dát výpověď a tím se dostat na další možnosti…

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 20.03.18 06:16
@Marffusha píše:
@myskalucka Opravdu? Můžu dát výpověď a tím se dostat na další možnosti…

To myslíš vážně? 8o

Marffusha
Stálice 52 příspěvků 20.03.18 06:19
@myskalucka píše:
To myslíš vážně? 8o

Je to další možnost…

Uživatel je onlineCuddy
Extra třída :D 14909 příspěvků 20.03.18 06:22

@Marffusha Ale ono muzes plynule prejit z ppm na rp a pritom cerpat dovolenou, takze v jednoum, dvou mesicich dostanes jak penize za dovolenou, tak rp. O toto ti jde?

Marffusha
Stálice 52 příspěvků 20.03.18 06:38
@Cuddy píše:
@Marffusha Ale ono muzes plynule prejit z ppm na rp a pritom cerpat dovolenou, takze v jednoum, dvou mesicich dostanes jak penize za dovolenou, tak rp. O toto ti jde?

Spíš mi jde o to, u které varianty dostanu více peněz?

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 20.03.18 10:05

U žádné, dostaneš za dovolenou stejně peněz, ať už cerpas dovolenou, nebo ti ji proplati. Spíš mi přijde výhodnější čerpat, protože pokud ji cerpas ve 2 měsících, tak je tam 2× nedanitelna částka, kdežto u proplacení pouze 1×.

Marffusha
Stálice 52 příspěvků 20.03.18 10:42

@myskalucka Děkuji za odpověď. Přesně toto jsem potřebovala vědět :srdce: :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

Feťačka Katka se objevila v nové reality show. Její vzhled opět děsí

Nejslavnější pražská narkomanka Kateřina Bradáčová (41), která se proslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Volno si beru mezi jahodami a meruňkami, říká Jozefína Růžičková

Uvařila pomerančovou marmeládu a poslala ji do soutěže ve Velké Británii. V... číst dále >

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Reklama