Mateřská, rodičák - SOS, nevyznám se v tom

734
8.3.07 16:33

Mateřská, rodičák - SOS, nevyznám se v tom

Prosím někoho kdo se v tom vyzná,ani nevím kam se mám jít na to zeptat…Čekám své druhé dítě,jsem v 5 měsíci,nyní na nemocenské,zaměstnaná jsem od 1.10. 2006 a mám smlouvu na dobu určitou a to do konce března…
Může mi dát zaměstnavatel výpověd?A kdo mi pak bude vyplácet mateřskou?Nebo co dělat?Jsem z toho pěkně zmatená…
Prvně jsem si říkala,že budu na nemocenské,až o mateřské a pak mi ji bude vyplácet zaměstnavatel,ale to bych musela mít odpracovaných těch 270 dní?Mám minimální mzdu,tak je asi výhodnější finančně být na nemocenské než na pracáku ne?…vím že to zní zmateně,ale snad se tu najde někdo,kdo se v tom vyzná,předem moc děkuju za odpověd.
Magda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

38
8.3.07 16:51

Ahoj, jestli Ti může dát zaměstnavatel výpově´d to nevím, je teď novej zákoník práce a ten jsem jaksi ještě nečetla, ale pokud máš smlouvu na dobu určitou, tak pracovní vztha ke konci měsíce zanikne.Každopádně: peněžitou pomoc v mateřsství ti bude vyplácet zaměstnavetel, u žen, kde pracovní poměr skončil v době těhotenství je ochranná lhůta 6 měsíců a to ty splníš. Samozřejmě za předpokladu, že jsi byla v posledních dvou letech aspoň 270 dnů učastná ne nem.pojištění, což si určitě byla. játo tak mám taky, platí mě škola, ukončila jsem ji v červnu a malá je v listopadu. Zuza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
8.3.07 16:52

Jo ještě jsem zapomněla napsat, že do doby účasti na nem. pojištění se započítává i doba, po kterou si byla evidovaná na úřadu práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
8.3.07 17:31

pokud mas pracovni pomer na dobu urcitou, vypoved ti dat bez problemu muze . Ale myslim, ze nesmis byt v pracovni neschopnosti, tim si ale nejsem jista.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
734
8.3.07 19:06

Zapoměla jsem napsat,že do 20 září 2006 jsem byla na mateřské,takže těch 270 dní odprac. nemám :cry: Nevíte kde se mám na to zeptat,at tady neprudím jestli na sociálce nebo na uřadu práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
8.3.07 20:44

Sedmo, jestli to byla „mateřská“, tak ta se do pojištění počítá (rodičovská ne). Zeptat se můžeš na místní SSZ, tam ti poradí určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
8.3.07 20:45

Aha, rodičovská, teď koukám na metříky! Tak to bude opravdu nejlépe si zavolat na Správu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
8.3.07 20:59

Ahoj, já jsem měla smlouvu taky na dobu určitou a když bylo malýmu 18 měsíců, tak už mi jí neprodloužili. Těch synových 18 měsíců v tom nehrálo roli, jen pro tvou představu, kdy se mnou skončili pracovní poměr.
S tím ostatním ti neporadím, možná zkus ještě napsat na www.aperio.cz .
Hodně štěstí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
9.3.07 10:42

tam není povinnost mít 270 dnů odpracovaných, ale 270 dnů účasti na nem.pojištění a do toho se podle mě teda počítá i rodič. dovolená, myslím že je to v nějaké vyhlášce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
734
9.3.07 12:00

Teda čert aby se v tom vyznal :twisted: ,jinak Vám všem moc děkuju za odpovědi,jst zlaté,zajdu se zeptat na tu soc. a pak dám vědět…zatím všem ahojky!M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama