Mateřská, rodičovská a nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aakaficko
Extra třída :D 11207 příspěvků 12.11.14 12:15
Mateřská, rodičovská a nemocenská

Ahoj holky moc prosím o pár rad,
jsem na mateřské dovolené s dcerou, která bude mít v červenci 2015 tři roky, nastavila jsem si rodičovskou na 7500 kč, počítala sem že druhé miminko stihneme do té doby určitě. Ale včera jsem byla na revizi dělohy po zamlklém těhotenství v 9 tt :( takže do července se to už určitě nestihne.

1. Abych pobírala rodičovskou aspoň do toho července tak mám skočit na pracák a snížit si to tak na cca 6000 kč?
  2. potom když otěhotním, tak půjdu na rizikáč - ten se vypočítává z čeho? A jak moc se díky tomu změní částka druhé mateřské?

Snad sem to napsala nějak srozumitelně.. děkuju moc za rady :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 12.11.14 12:27

1. 7500,– budeš pobírat do května? Pokud dobře počítám, tak abys to měla do července, měla by sis dát částku 5900,– od listopadu.

2. Záleží, jestli jsi zaměstnaná.

aakaficko
Extra třída :D 11207 příspěvků 12.11.14 12:32

@H8N2O4S sem to taky předběžně počítla, že by to mělo být něco kolem těch 6000 kč - a to se mění na pracaku?
ano zaměstnaná jsem

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 12.11.14 12:34
@aakaficko píše:
@H8N2O4S sem to taky předběžně počítla, že by to mělo být něco kolem těch 6000 kč - a to se mění na pracaku?
ano zaměstnaná jsem

Ano, na úřadu práce. Pokud jsi stále zaměstnaná, tak normálně z platu před mateřskou.

aakaficko
Extra třída :D 11207 příspěvků 12.11.14 12:38

@H8N2O4S omlouvám se, sem na tohle vážně pitomá :zed: takže když otěhotním a půjdu na rizikové, protože už nebudu moct pobírat mateřskou tak se to bude vypočítávat z platu co sem měla ve firmě? - cca 24 tis hrubého? a když půjdu na druhou mateřskou potom, tak to bude díky tomu rizikáči o dost menší?

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 12.11.14 12:39
@aakaficko píše:
@H8N2O4S omlouvám se, sem na tohle vážně pitomá :zed: takže když otěhotním a půjdu na rizikové, protože už nebudu moct pobírat mateřskou tak se to bude vypočítávat z platu co sem měla ve firmě? - cca 24 tis hrubého? a když půjdu na druhou mateřskou potom, tak to bude díky tomu rizikáči o dost menší?

Nebude nižší, neschopenka je z výměru vyloučena.

aakaficko
Extra třída :D 11207 příspěvků 12.11.14 12:41

@H8N2O4S a jak velika je ta neschopenka - to jsou nejaky procenta z vyplaty? takze druha materska bude stejna jako ta prvni? dekuju moc za odpovedi, sem rada, ze uz aspon vim co a jak :hug:

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 12.11.14 12:45
@aakaficko píše:
@H8N2O4S a jak velika je ta neschopenka - to jsou nejaky procenta z vyplaty? takze druha materska bude stejna jako ta prvni? dekuju moc za odpovedi, sem rada, ze uz aspon vim co a jak :hug:

http://www.vypocet.cz/nemocenska

Druhá mateřská bude +/- stejná. Plus máš nárok na čerpání dovolené.

aakaficko
Extra třída :D 11207 příspěvků 12.11.14 12:50

@H8N2O4S to snad vypadá, že ta nemocenská bude vetsi nez rodicovska.. :think: :nevim:
urcite jak se dam po te revizi malinko dohromady tak pristi tyden skocim na ten pracak zmenit tu vysi rodicovske, at to mam spravne do toho cervence. opravdu moc dekuju za rady, hned jsem klidnejsi..
a jeste na rizikaci nebo v tehotenstvi mne nemuzou z praci vyhodit ani kdybych nenastoupila po tech 3 letech?

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 12.11.14 12:53
@aakaficko píše:
@H8N2O4S to snad vypadá, že ta nemocenská bude vetsi nez rodicovska.. :think: :nevim:
urcite jak se dam po te revizi malinko dohromady tak pristi tyden skocim na ten pracak zmenit tu vysi rodicovske, at to mam spravne do toho cervence. opravdu moc dekuju za rady, hned jsem klidnejsi..
a jeste na rizikaci nebo v tehotenstvi mne nemuzou z praci vyhodit ani kdybych nenastoupila po tech 3 letech?

No na neschopence určitě ne, mám tušení, že vyhodit tě můžou jen v době čerpání řádné dovolené. Ale jak je to s tím, kdybys nenastoupila do práce a zároveň nebyla ani na neschopence, to netuším. A rodičovský si můžeš změnit i z domu, stačí si vytisknout ze stránek ÚP tiskopis, vyplnit jej a odeslat na příslušnou pobočku a hotovo, žádné fronty, nic.

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 12.11.14 12:54

Píšu vyhodit, ale oni tě vyhodit jen tak nemůžou. Jedině na dohodu, to bys ale byla hloupá, kdyby jsi podepsala, nebo pak s výpovědní lhůtou a odstupným.

aakaficko
Extra třída :D 11207 příspěvků 12.11.14 12:57

@H8N2O4S ja pokud do cervence neotehotnim, tak do prace nastoupim, ale pokud bych otehotnela treba v kvetnu, tak bych nenastoupila a sla na rizikac.. a to me vyhodit nemuzou ne??

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 12.11.14 12:59
@aakaficko píše:
@H8N2O4S ja pokud do cervence neotehotnim, tak do prace nastoupim, ale pokud bych otehotnela treba v kvetnu, tak bych nenastoupila a sla na rizikac.. a to me vyhodit nemuzou ne??

Na rizikáči ne.

aakaficko
Extra třída :D 11207 příspěvků 12.11.14 13:01

@H8N2O4S dobre dekuju, to je myslim vsechno co mne vrtalo hlavou. ted si zmenim ten rodicak a pak uvidime jak to pujde s druhym miminkem dal. snad bude Novej rok veselejsi ;) jeste jednou diky za rady :hug: :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 14:36

Zdravím,
jsem v podobné situaci.
Začátkem dubna jsem čekala miminko, o které jsem před 14 dny přišla. Mateřskou mám do srpna 2015, ale rodičák jsem si upravila dle termínu porodu,
takže ho začátkem února dočerpám :-( práci pro mne zaměstnavatel do srpna nemá, pokud otěhotním během doby než se vrátím do práce, bude mne doktorka chtít nechat na neschopence, kvůli předchozím problémům v těhu. Mohu ale jít na neschopenku když jsem na mateřské i když už zadarmo? Někde jsem četla, že musím alespoň na jeden den nastoupit do zaměstnání…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Hasta la vista, Dádo! Patrasová posouvá hranice svého instagramového bizáru

Brzy jí bude třiašedesát, svými selfíčky na Instagramu ale Dáda Patrasová... číst dále >