Reklama

Mateřská rozhodně není dovolená - jsou to samé starosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Schíza008
Stálice 76 příspěvků 21.03.18 16:45
Mateřská rozhodně není dovolená - jsou to samé starosti

Tak nevím, asi bych si měla na mateřskou už tak nějak zvyknout, ale nejspíš se to asi nestane. Postupně mi připadá, že je to spíš horší a horší. Na jednu stranu už své dítko vnímám úplně jinak, než ještě třeba před měsícem, pomalu už si vytváří osobnost a rozhodně bych jí nedala za nic na světě. Na stranu druhou je ale stále náročnější jak roste a já zatím ještě nemám tak obalené nervy, abych vše zvládla s nadhledem. Každý menší problém se mě hodně dotýká a v poslední době nejsem zrovna schopná, víc se uvolnit a být zkrátka úplně v pohodě. Svůj podíl na tom má určitě únava. Malá teď toho v noci moc nenaspí, častěji se budí na jídlo, přestože jsme na UM a celkově mi přijde neklidnější. Přes den si můžu jít lehnout tak na dvě hoďky, kdy manžel pohlídá, ale já bych upřímně snad prospala celý den, kdyby to šlo. Přestože mám doma krásné, zdravé dítě, často se musím nutit do úsměvu. Asi bych si potřebovala vytvořit prostě nadhled, brát věci tak, jak jsou a nebabrat se v tom. Docela se i hádáme s manželem, protože já jsem zřejmě často nesnesitelná a protivná. Potřebovala bych malou častěji pohlídat, což úplně nejde (práce na baráku). Upřímně kolikrát vzpomínám na ty časy bez prcka a hodně se mi zasteskne, to jsem byla totální klidas a upřímně jsem asi byla šťastnější, než jsem teď. Teď jen ráno vstanu a už dopředu se děsím toho, co mi den nachystá. No snad to časem nějak přejde a třeba si i jednou začnu prcka opravdu užívat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10299 příspěvků 21.03.18 16:49

Až ti tohle období skončí, se slzou v oku vzpomeneš. A může být fakt hůř než žít chvilinku na rodičáku…

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 21.03.18 16:49

Jaro, únava, to přejde. Jak bude teplo, bude veseleji, bude se chodit ven.
Mám 3 děti - 6, 4 a 2 roky a vím, že mateřská dovolená, protože co nastane potom, co bude teprve kolotoč.

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 21.03.18 16:49

, normální' mateřskou ocenis až ve chvíli, kdy se ti narodí dítě které má zdravotní problémy. Co já bych za to dala, řešit třeba jen normální noční buzení. Tak sup ven, už bude hezky, jaro, a žádné chmury.

Icestar
Závislačka 4166 příspěvků 1 inzerát 21.03.18 16:50

@Schíza008 Jsem na mateřské tři roky a že by se to lepšilo, to ani náhodou, naopak s malou to je všechno ještě intenzivnější a o nějakém zdřímnutí přes den si můžu nechat jen zdát :mrgreen:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9600 příspěvků 21.03.18 16:56

Porid si dalsi hodně blízko prvnímu. Nebudeš mít čas řešit nepodstatné problémy 8)

Schíza008
Stálice 76 příspěvků 21.03.18 16:59
@Tichošlápek píše:
Porid si dalsi hodně blízko prvnímu. Nebudeš mít čas řešit nepodstatné problémy 8)

Tak si na tom opravdu něco bude, mít více dětí. Člověk si řekne, že je to o dost víc práce, ale ve finále je to asi jednodušší. Není tendence, fixovat se jen na toho jednoho prcka.

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 21.03.18 17:05
@Schíza008 píše:
Tak si na tom opravdu něco bude, mít více dětí. Člověk si řekne, že je to o dost víc práce, ale ve finále je to asi jednodušší. Není tendence, fixovat se jen na toho jednoho prcka.

Mne to take prijde lepsi ted, kdyz je mam dva (2 leteho a mesicniho). Clovek ma porad co delat a cas rychleji ubiha.

Ale ver, ze v lete to bude lepsi, zima je na materske na houby.

Take hodne pomaha mit program - navstevy, kamaradky, zoo, akce, materska centra atd.

eileithia
Kecalka 230 příspěvků 21.03.18 17:09

@Schíza008 to jsou fáze mateřské, přečti si tohle tady a pochopíš http://g.cz/…ke-dovolene/

Uživatel je onlineCeleste97
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 21.03.18 17:13

Mám to stejně. Ráno se probudím a když si představím že mě čeká 12hodinová směna u malé mám chuť zalézt pod peřinu a zůstat tam. :nevim: Jsem doma přes rok kvůli rizikovému (malé jsou 4m) a už mi to leze na mozek :zed: Potřebovala bych do práce :lol:

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 21.03.18 17:23
@eileithia píše:
@Schíza008 to jsou fáze mateřské, přečti si tohle tady a pochopíš http://g.cz/…ke-dovolene/
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47750 příspěvků 21.03.18 17:28
@Russet píše:
Až ti tohle období skončí, se slzou v oku vzpomeneš. A může být fakt hůř než žít chvilinku na rodičáku…

ani omylem, nevzpomínám a jsem ráda za to, že už jsou haranti větší, já si můžu trochu jinak „odpočinout“ v práci.
Rodičák není extra náročný jako takový, ale je to neskutečnej stereotyp, izolace. A to si myslím, že jsem žila vcelku aktivně

Natálie27
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 21.03.18 17:30

Jak to tu čtu tak se začínám desit jsem 24tt a doma jsem už od 8tt kuli problémům na začátku (časté spineni, zvracení ze sem nevylezla týden z postele atd..), strašně se těším až bude malé na světě :) ale když to tu čtu asi si este budu užívat té svobody i když na vesnici v baráku který renovujeme mám stále co dělat :D

Russet
Extra třída :D 10299 příspěvků 21.03.18 17:31
@Lama Lama píše:
ani omylem, nevzpomínám a jsem ráda za to, že už jsou haranti větší, já si můžu trochu jinak „odpočinout“ v práci.
Rodičák není extra náročný jako takový, ale je to neskutečnej stereotyp, izolace. A to si myslím, že jsem žila vcelku aktivně

To já právě taky. A teď mám jen dovolenou. Líbila se mi ta volnost. Vědět, že zítra seberu mimino a jedem tam a tam.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47750 příspěvků 21.03.18 17:38
@Russet píše:
To já právě taky. A teď mám jen dovolenou. Líbila se mi ta volnost. Vědět, že zítra seberu mimino a jedem tam a tam.

no, to na jednu stranu jo, na druhou stranu všude sebou vláčet ty děti, děsná výprava, jekot… Fakt mi maximálně vyhovuje mít bez nih vofrk ráno vestou do práce, v buse nemusím furt odpovídat na miliony dotazů, ale vklidu jen čučet do blba a přemýšlet o nesmrtelnosti brouka. Mám zkrácený úvazek a odpo se na ně těšim a užívám si je mnohem víc, než nonstop na rodičáku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama