Reklama

Mateřská - stále jsem vedena jako student

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

me-ow
Povídálka 30 příspěvků 12.08.18 17:31
Mateřská - stále jsem vedena jako student

Zdravím,

otěhotněla jsem a momentálně jsem ve 3. měsíci. Zatím jsem stále vedena jako student a hádám, že cca do konce září tak budu vedena. Jenže pak zruším studium, aby se mi neodečítali dny na VŠ - mám nárok na mateřskou? Dle doktorky na mateřskou mám jít na nový rok +- :) Jak se to tam tedy počítá?

děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 12.08.18 17:33

@me-ow Pokud jsi nepracovala a nemaji ti z ceho vypocitat PPM, nastoupis dnem porodu na RD.

rozand
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 12.08.18 17:42

@vonajebohyne Ne, na rodičovskou dovolenou nenastoupí (to je volno, během kterého zaměstnavatel drží místo), jen začne čerpat rodičovský příšpěvek.

Kriss Tina
Závislačka 4734 příspěvků 12.08.18 17:54

Z čeho by ti tu mateřskou počítali? Až porodíš dostaneš rodičovský příspěvek :mavam:

me-ow
Povídálka 30 příspěvků 12.08.18 18:18

Díky moc .. Vím, že tu někdo kdysi psal, že pokud je student, nějaký nárok tam je :) Každopádně nevadí, zůstane to tak, jak se plánovalo a na mateřskou půjde otec potom :) .

@rozand Čerpat teda mohu začít až po porodu, že? Stačí si o to zažádat měsíc před nebo dříve?
Popř. u otce to stačí tak, i když půjde na mateřskou až po šestineděli? Dříve stejně nemůže dle netu

Litta
Extra třída :D 13409 příspěvků 12.08.18 18:33

@me-ow Nárok pro studentku je pouze v případě, že si po škole najde práci a s trvajícím pracovním poměrem (případně v ochranné lhůtě) na mateřskou nastoupí. Pak se totiž do započítané odpracované doby počítá i to úspěšně(!) dokončené studium. Jinak to pro tebe neplatí, mateřská se tě netýká a bude se tě týkat jen rodičovský příspěvek.

Litta
Extra třída :D 13409 příspěvků 12.08.18 18:34

@me-ow A je nevýhodné, aby na mateřskou šel otec – je to nižší než jeho plat.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 12.08.18 18:38

@me-ow A otec je zamestnanec nebo OSVC? A pokud tedy OSVC, plati si nemocenske (nemyslim povinny odvod ZP)? Pokud ne, tak narok na PPM (coz je davka nem. pojisteni) nema. A co bys delala ty? Protoze bys po sestinedeli musela na UP nebo do prace.

Litta
Extra třída :D 13409 příspěvků 12.08.18 18:42
@vonajebohyne píše:
Protoze bys po sestinedeli musela na UP nebo do prace.

Proč by musela? Když si bude platit zdravotní, tak může být klidně doma. :nevim:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 12.08.18 18:45
@Litta píše:
Proč by musela? Když si bude platit zdravotní, tak může být klidně doma. :nevim:

Tak predpokladam, kdyz resi jak to financne co nejlepe poresit, ze asi nema zajem byt samoplatcem ZP.

Kriss Tina
Závislačka 4734 příspěvků 12.08.18 19:00

Zakladatelka, aby šel na mateřskou otec je hodně špatný nápad, mateřská je nižší než bude jeho plat a ty bys v té době šla do práce abys dorovnala příjmy? Nevím kolik přítel bere, ale pokud je zvyklý na nějaký plat, k tomu bude živit miminko tak si moc nepolepšíte.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 3269 příspěvků 12.08.18 19:01
@Kriss Tina píše:
Zakladatelka, aby šel na mateřskou otec je hodně špatný nápad, mateřská je nižší než bude jeho plat a ty bys v té době šla do práce abys dorovnala příjmy? Nevím kolik přítel bere, ale pokud je zvyklý na nějaký plat, k tomu bude živit miminko tak si moc nepolepšíte.

no, pořád může jít na jinou smlouvu makat :nevim: (myslim otec decka)

Kriss Tina
Závislačka 4734 příspěvků 12.08.18 19:06

@debra.morgan tak to jedině, jinak si nedovedu představit že matka sedí doma bez příjmu, je po škole, nikdy nepracovala takže našetřeno nejspíš nula a otec půjde na mateřskou takže bude sedět doma taky a všechno budou platit z té mateřské :think: to by musel mít teďko hodně vysoký plat, aby to zvládli :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 12.08.18 19:20

@me-ow O rodicak muzes zadat az po porodu.

me-ow
Povídálka 30 příspěvků 12.08.18 21:09

No nemíním to tady všem označovat - otec dítěte bere 50 000 hrubého, pokud půjde na mateřskou tak něco dostane. Do toho půjde na OSVČ a půjde zpátky pracovat pod firmu, takže bude mít svůj příjem + mateřskou.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama