Mateřská u druhého dítěte, počítá se i tohle?

Anonymní
14.5.21 07:13

Mateřská u druhého dítěte, počítá se i tohle?

Zdravím, základní informace vím ale nějak si s toho neumím odvodit jak je to v mém případě. Těhotná zatím nejsem, jelikož se mi nedaří miminko donosit dal než do 14tt. Tím pádem je vyloučené stihnout nástup na MD dovolenou do věku 4 let dcery. Při nástupu na MD u dcery jsem měla smlouvu na neurčito jako servírka. Od ledna mi skočila rodičovská dovolená ale příspěvek pobírám a ještě měsíc budu. Od 1.ledna jsem tudiž zaměstnaná zpět v práci a pobírám peníze od státu, jelikož nemohu do práce(covid). A teď k dotazu, počítají se mi už tyto měsíce jako opracované na případnou MD( do těch 270 dní, kdy se musím podílet na zdravotním pojištění?) Myslím tím od ledna do dnešního dne, v pondělí se vracím do práce, tak to už snad určitě. Jedná se mi o to, že jsem začala intenzivně hledat novou práci, kdyby se náhodou dlouho nedařilo, nechci už dělat servírku. Ale ráda bych věděla jak to mám počítat, kdyby se zadařilo brzo. Doufám že to není moc zmatené ale nenašla jsem vzhledem ke koroně nic podobného. Ano můžu si zavolat na sociální, tam jsou ale až v pondělí a dnes mi došla odpověď na životopis a jako klasická žena, hned musím vědět na čem jsem :lol: nebo by mi uškodilo zmenit práci, když bych případně za dva měsíce otěhotněla?? děkuji, případně vše dopíšu, kdyby bylo potřeba. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9832
14.5.21 07:26

Ano, pocita se to. Peníze od státu bere zamestnavatel. Ty jsi na prekazkach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 08:37

@JancaS84 děkuji moc, říkala jsem si že v opačném případě by to bylo na hlavu, ale červíček hlodal. Nevíš prosím jen ze zajímavosti, kdo za mě platí zdravotní pojištění? Jestli stát proto, že furt pobírám rodičák, nebo kvůli covidu. Nebo musí zaměstnavatel? Nebo mu na to peníze dává stát ale zaměstnavatel to posílá svým jménem? Včera jsem byla na VZP a paní mi řekla že ještě nejsem v systému naskočená, že tam vše bude až mi dojde papír ze sociálního že mám ukončený rodičovský příspěvek :zed: ale že se nemám bát, že je vše v pořádku. Proto jsem právě znejistěla..byla jsem tak z důvodu si ověřit, že je vše v pořádku, přijde mi, že šéf má nějak za ty roky na MD vše na háku. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat