Mateřská vyjdete s ní ?

Anonymni
1.4.09 12:28

Mateřská vyjdete s ní ?

a jak to děláte vy ? snad chcete taky vypadat jako žena…
11.500Kč mateřské je málo… kde maminky berou penízky na kosmetiku, nové kalhoty, boty… pedikúru ??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

VERONIKA
1.4.09 12:36

Tak to jsi na tom dobře - já beru rodičák 3 800,– Kč a nevýjde mi to ani na energie natož, že bych si z toho nakoupila věci pro sebe!!!
Máme hypo a další půjčky, ale to musí manžel utáhnout ze svého platu!

• Nahlásit
  • Citovat
20101
1.4.09 12:39

no docela důležitý je, kolika členná jste rodina, jak starý máš dítě/děti a co všechno potřebuješ z mateřské hradit - my jako 3členná rodina musíme vyjít (po odečtení nájmu a jiných pravidelných poplatků) s ještě nižší částkou a dá se to - musí :-)

na manikúru,pedikúru nechodím, kosmetiku si moc nekupuju, a když tak ne drahou, oblečení jen pár kousků do roka, spíš pro dítě, protože to ze všeho hned vyroste a nepotřebuje oblečení značkové, jediné na čem nešetřím jsou boty, tam na cenu až tak nekoukám, ale taky je nesmysl dát za dětské boty z nové kolekce 1000,– když se dají sehnat za 700,–
Chodím akorát ke kadeřnici co 2 měsíce, ptž mám krátké vlasy, tak je to nutnost, ale to dělá cca 250,– a když chci melír tak 450,–
Hodně se dá ušetřit na nakupování jídla podle seznamu a s rozmyslem, všímat si prodejních akcí (ale pouze u toho, co potřebuješ, ne že pak člověk zkoupí vše, co je zrovna zlevněné, ačkoliv to nepotřebuje) a taky se vyplatí vařit doma.

a podotýkám, že i tak zvládnu být elegantně oblečená, upravená s hezkými nehty a make-upem, jinak bych do práce snad ani nešla

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.4.09 12:51

Já myslím, že to není myšleno tak, že z toho máš být živa jak ty tak i dítě a ještě rozhazovat za kosmetiku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11083
1.4.09 12:58

Ano, bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5697
1.4.09 13:06

kdybych brala 11500 tak si žiju jako královna… vycházíme ze stejné částky jako Veronika, kromě toho hypo, splátky za auto atd. Ale nežijeme si zase úplně špatně, sice poměrně od výplaty k výplatě, ale na radosti máme taky nějakou tu korunu, kosmetiku atd když potřebuji, tak se koupí, ne moc drahé, ale i tak zvládám nakupovat celkem pěkné oblečení, pečovat rozumně o domácnost a hospodařit, aby občas zbylo něco na nečekané události…
ten příspěvek je na péči o dítě a v tvém případě by měl naprosto stačit ;-) ale každá jsme jinak náročná, jestli je někdo zvyklý na vyšší luxus, tak to z mateřské neutáhne, to je jasný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
1.4.09 13:11

anonymní:a kolik by jsi jako chtěla brát???? 8O Já nevím,ale někteří by snad chtěli milion,tak se uskromním a hotovo né?Lidi vycházejí s mnohem menšími částky a neřeší to jako světový problém!Poslední dobou mi tyhle dotazy už fakt lezou krkem-pardon! :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
1.4.09 13:15

Anonymní poslala bych ti SZ, ale tak to nejde :wink: když nejši přihlášená, tak kdybys chtěla ozvi se mi sama :)

Taky bych ráda přidala svůj názor, ale určitě bych zrovna v této diskusi byla „napadena“. Nic proti nikomu :roll:

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
1.4.09 13:16

no vzhledem k tomu, ze dost lidi nema ani takovyto plat, natoz pak materskou, a vyjit s tim musi, tak holt nejak vyjdou,no… asi nepatri k tem, co si kazdy mesic kupuji nove boty a kabelky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
1.4.09 13:18

katrinko, pokud se za svuj nazor nestydis, tak se na rejpaly vykasli, ne? kazdy ma svuj postoj jiny a nikomu neuskodi precist si nazor opacny…aspon me by to treba zajimalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
1.4.09 13:20

Myslím, že lze vypadat jako žena i bez pravidelné návštěvy kosmetických salónů, pedikůr, manikůr,… Taky nevím, jak bych to s malým dělala, brala s sebou..? Kadeřník občas ano, nehty si udělám doma, maluju se taky sama, boty jsem si koupila 2×, a oblečení asi ze sekáče (zatím jsem si nic od porodu nepořizovala)…i tam se dá najít něco elegantního…

Takže buď máš movitého partnera, anebo se musíš uskromnit…však s tím jsme snad předem počítaly…

Bylo by fajn, mít vyšší mateřskou, ale s tím nic nenaděláme… 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
1.4.09 13:23

Souhlas s holkama!
Hele, PPM nebo mateřská nebo rodičovská je příspěvek „pro potřeby dítěte“ a ne na to aby jsi chodila oháklá jak ze žurnálu!

Mě pro malého 3 800,– Kč měsíčně stačí bohatě a když to prostě nevýjde tak se musím uskromnit na něčem jiném!
Jak píše Sandra, na botech zá:,–(ně nešetřím, na jídle u malého taky ne a co se týče oblečení tak stejně jako Zuzča! Ony totiž existují i dost slušné sekáče pro děti, kde za málo peněz nakoupíš zázrak - nikdy jsem na sekáče nebyla, ale jednou jsem do jednoho zašla a šly mi oči kolem!!! Plno značkových věcí, spousta nošené jen jednou nebo vůbec a ty ceny, paráda - malému je na písku jedno jestli má Adidasovou teplákovku nebo nějakou obyč od Vietnamců, zničí se jedna i druhá a navíc je mu za 3 měsíce malá, ale s tím člověk nic nenadělá!

Manžel je skromný, tomu stačí hooodně málo a navíc je většinou v práci takže toho zas až tak nepotřebuje!
Já se klidně uskromním a nedělá mi to žádný problém - ke kadeřnici chodím 1×/3 měsíce a když mi na to nevychází tak jdu klidně i za 4 měsíce, oblečení mám hufu (chodím sportovně oblečená a na mikinách a riflích se styl moc nemění) a co se týče botů tak jsem na ně byla dřív ujetá takže mám co nosit pomalu do důchodu!!!
Je pravda, že skoro každý den jezdím autem a na benzínu moc neušetřím, ale když si spočítám kolik dám za MHD, čas a energii s našim malým tak mi to vychází daleko levněji - jooo, když ke konci měsíce není benzín tak se musí vydržet nebo jít na kontě do mínusu!

Já si taky myslím, že je hodně rodin co vyžijí s daleko menším příjmem!
Nejlepší je se s tou částou smířit a uskromnit se :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
VERONIKA
1.4.09 13:26
Katrinka píše:
Anonymní poslala bych ti SZ, ale tak to nejde :wink: když nejši přihlášená, tak kdybys chtěla ozvi se mi sama :)

Taky bych ráda přidala svůj názor, ale určitě bych zrovna v této diskusi byla „napadena“. Nic proti nikomu :roll:

Katka

Myslím, že diskuze jsou od toho aby se na nich diskutovalo :wink: :wink: :wink:
Je jedno jestli máš stejný nebo opačný názor! Je tvůj a myslím, že ho tady každý bude respektovat, pokud ne tak je to jen jeho problém a na nějaké napadání se vykašli!

• Nahlásit
  • Citovat
2011
1.4.09 13:31

Ahoj, vyjdu (mám 7600kč) a umět šetřit, tak bych určitě i něco našetřila. Jenže já to neumím:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
1.4.09 13:32

Taky mám problém s touto částkou vyjít. Teď mám sice ještě PPM, ale budu mít stejný RP jako tazatelka. Spadla jsem o 15 tis. níže z platu, a je to skutečně těžké - zvyknout si - uskromnit se když jsem byla zvyklá na nějaký standard - ale děti jsou na 1.místě - holt výdaje pro mě a mé zušlechťování apod. :lol: musí jít na čas stranou. Ale snažím se, jinak to ani nejde, abychom vyšli. Je to prostě tak jak píšou holky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama