Materská x nastup do prace x ukonceni pracovniho pomeru

107
1.5.06 11:49

Materská x nastup do prace x ukonceni pracovniho pomeru

Ahoj,nevite nekdo,jestli mam narok na tri platy (tzv.odstupne) a pri tom pobirat dal materskou,pokud mne nebudou chtit opet zamestnat v praci,odkud jsem sla na materskou? Dceri budou v lete tri roky a ja chci zustat dale na materske,ale v praci reknu,ze se chci vratit,aby v pripade,ze uz mne nebudou chtit zpet- je tam ted brigadnik a pochybuji,ze budou chtit opet klasickeho zamestnance-mi museli vyplatit odstupne.Funguje to takhle nebo se mylim? Diky za odpovedi. Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.5.06 11:55

Ahoj, tak já být Tebou, tak si ověřím, jaké místo Ti nabídnou. Zaměstnavatel drží po dobu 3 let „nějaké“ pracovní místo, tzn. že toho brigádníka na Tvém místě klidně mohou nechat a Tobě dát jinou práci. To tříměsíční odstupné je u organizačních změn (zrušení místa). Oni Ti totiž mohou nabídnout jiné místo a Ty, když to nevezmeš, tak končíš ze své strany dohodou z důvodu péče o dítě. Raději si ověř, co s Tebou doopravdy zamýšlejí.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
1.5.06 12:31

Ty ale asi přece teď nepobíráš mateřskou (pokud jsou dceři 3 roky), ale rodičovský příspěvek, ne? Jestli je to tak, ten budeš brát dál (bez ohledu na zaměstnání) až do 4 let věku dítěte, jen nesmíš dát dceru do školky na víc než na 4 hodiny denně. Po víc než třech letech už tě ale zaměstnavatel není povinen zaměstnat, pokud nebudeš chtít nastoupit, takže myslím, že ani na odstupné bys neměla nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
1.5.06 16:02

Ahojky,

pokud se vrátíš v létě a oni tě nebudou chtít zaměstnant, tak ti dají klasicky výpověď dle 46 c, a zde je dvouměsíční výpovědní lhůta a 3 měsíční odstupné. Mohou se s tebuo domluvit, že výpovědní lhůta nebu a v tomto případě je ukončení pracovního poměru dohodou, ale pozor, nechej si dát do této dohody, že se domlouváte na vyplacení 3 měsíčního odstupného. Poté můžeš jít na pracák a dále až do 4 let věku (nesmí být více jak 4 hodiny ve školce)

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
402
2.5.06 09:37

Ahoj, chtěla jsem jen upřesnit to držení místa v zaměstnání. Po tři roky rodičovské dovolené Ti musí držet stejné místo! O čtvrtý rok si můžeš požádat, když Ti vyjdou vstříc, zaměstnají Tě i po těch čtyřech letech, ale nemusíš dostat stejnou práci.
Pokud v tomto zaměstnání chceš zůstat, myslím, že se nemusíš bát toho, že by Tě vyhodili. Málokdo půjde do výpovědi s odstupným. Spíš toho brigádníka přeřadí na jinou práci. Pokud bys ale zůstala doma i ten čtvrtý rok, může se stát, že ho na Tvé pozici třeba nechají a Tobě by dali něco jiného.
Doufám, že jsem to nenapsala moc chaoticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.06 13:18

Moniko,
já teda nejsem expert, ale úplně stejné místo se drží pouze po dobu mateřské dovolené (tj. 28 týdnů), jakékoliv jiné místo se drží do věku 3 let dítěte. Pokud zaměstnavatel souhlasí s poskytnutím omluveného neplaceného volna do 4 let věku, tak opět drží nějaké místo.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
2.5.06 13:59

Nemáte tam chybu? Přece je 3 měsíční výpovědní doba a 2 měsíční odstupné!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.06 14:41

Lajlo,
přesně tak, 3 měsíční výpovědní doba a 2 měsíční odstupné. Myslím, že šlo jenom o „písemné přeřeknutí“.
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
2.5.06 14:57

Jsem na tom podobně. Malá měla sice v březnu 2 roky ale chtěla jsem nastoupit v říjnu jak bude mít 2,5 do práce a mám pocit že mi nějak nechtějí odpovídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
2.5.06 15:18

Jak je to vlastně v případě že mi dají výpověď ve 3 letech dítěte? To pak můžu jít na pracák, mít rodičovský příspěvek a ještě peníze z ÚP? Není to nějaké divné? Asi jsem to špatně pochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.06 19:49

Lajlo,
můžeš mít myslím jenom 1 - buď podporu a nebo rodičák. Vzhledem k předpokládané výši RP od 1/07 byl zůstala na RP do 4 let věku.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama