Mateřská/rodičovská - kdy se přihlášit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Kecalka 442 příspěvků 24.02.18 20:39
Mateřská/rodičovská - kdy se přihlášit?

Ahoj ženy, první dítě se mi narodilo před 5 lety a už jsem zapomněla, jak jsem to řešila tehdy s mateřskou/ro­dičovskou. Teď jsem těhotná znovu. Jsem OSVČ, platím si nemocenské pojištění, jak to je s mateřskou/ro­dičovskou? Poradíte prosím, kdy se mám přihlásit na PSSZ kvůli mateřské a kdy následně na úřad práce kvůli rodičovské? A jaké podklady pro to potřebují? Předem moc děkuju za rady.

Reklama

Reakce:

tezi
Hvězda diskuse 48235 příspěvků 1 inzerát 24.02.18 21:39

@Pucalkovic Amina tak na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před termínem porodu a nástup si v tomhle rozmezí můžeš vybrat kdykoliv. Je potřeba zajít na úřad práce pro papír kvůli dennímu vyměřovacímu základu, který dáš na OSSZ společně s lístkem o nástupu na mateřskou, který vyplní doktor. Datum nástupu jsem si vyplňovala sama podle toho, kdy jsem chtěla nastoupit. Na rodičovskou se nastupuje po 28 týdnech PPM a je potřeba vyplnit žádost o RP, doložit potvrzený papír o denním vyměřovacím základu, rodný list dítěte a občanky tebe a otce dítěte. Doufám, že si to pamatuju dobře, řešila jsem to před asi 15 měsíci a v létě mě to čeká znovu.

Pucalkovic Amina
Kecalka 442 příspěvků 24.02.18 22:02

@tezi Moc děkuju!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Kemra s Hrušínským rozkmotřila milenka. Vše ukončila facka a nakonec rakovina

Šestadevadesáti let by se 22. června dožil klasik české herecké školy,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Martha Issová: Role Marie v Dukle 61 mě vysvobodila ze stereotypů

Herečka Martha Issová, životní partnerka režiséra Davida Ondříčka, zazářila... číst dále >

Australanka shodila za necelý rok 49 kg, aniž by vkročila do fitka

Původně štíhlá Teresa Venetoulisová ze Sydney se po dvou dětech projedla k... číst dále >

Reklama