Mateřská/rodičovská - kdy se přihlášit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 24.02.18 20:39
Mateřská/rodičovská - kdy se přihlášit?

Ahoj ženy, první dítě se mi narodilo před 5 lety a už jsem zapomněla, jak jsem to řešila tehdy s mateřskou/ro­dičovskou. Teď jsem těhotná znovu. Jsem OSVČ, platím si nemocenské pojištění, jak to je s mateřskou/ro­dičovskou? Poradíte prosím, kdy se mám přihlásit na PSSZ kvůli mateřské a kdy následně na úřad práce kvůli rodičovské? A jaké podklady pro to potřebují? Předem moc děkuju za rady.

Reakce:
tezi
Hvězda diskuse 50602 příspěvků 1 inzerát 24.02.18 21:39

@Pucalkovic Amina tak na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před termínem porodu a nástup si v tomhle rozmezí můžeš vybrat kdykoliv. Je potřeba zajít na úřad práce pro papír kvůli dennímu vyměřovacímu základu, který dáš na OSSZ společně s lístkem o nástupu na mateřskou, který vyplní doktor. Datum nástupu jsem si vyplňovala sama podle toho, kdy jsem chtěla nastoupit. Na rodičovskou se nastupuje po 28 týdnech PPM a je potřeba vyplnit žádost o RP, doložit potvrzený papír o denním vyměřovacím základu, rodný list dítěte a občanky tebe a otce dítěte. Doufám, že si to pamatuju dobře, řešila jsem to před asi 15 měsíci a v létě mě to čeká znovu.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 24.02.18 22:02

@tezi Moc děkuju!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >