Reklama

Mateřská/rodičovská - kdy se přihlášit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 24.02.18 20:39
Mateřská/rodičovská - kdy se přihlášit?

Ahoj ženy, první dítě se mi narodilo před 5 lety a už jsem zapomněla, jak jsem to řešila tehdy s mateřskou/ro­dičovskou. Teď jsem těhotná znovu. Jsem OSVČ, platím si nemocenské pojištění, jak to je s mateřskou/ro­dičovskou? Poradíte prosím, kdy se mám přihlásit na PSSZ kvůli mateřské a kdy následně na úřad práce kvůli rodičovské? A jaké podklady pro to potřebují? Předem moc děkuju za rady.

Reklama

Reakce:

tezi
Hvězda diskuse 49765 příspěvků 1 inzerát 24.02.18 21:39

@Pucalkovic Amina tak na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před termínem porodu a nástup si v tomhle rozmezí můžeš vybrat kdykoliv. Je potřeba zajít na úřad práce pro papír kvůli dennímu vyměřovacímu základu, který dáš na OSSZ společně s lístkem o nástupu na mateřskou, který vyplní doktor. Datum nástupu jsem si vyplňovala sama podle toho, kdy jsem chtěla nastoupit. Na rodičovskou se nastupuje po 28 týdnech PPM a je potřeba vyplnit žádost o RP, doložit potvrzený papír o denním vyměřovacím základu, rodný list dítěte a občanky tebe a otce dítěte. Doufám, že si to pamatuju dobře, řešila jsem to před asi 15 měsíci a v létě mě to čeká znovu.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 24.02.18 22:02

@tezi Moc děkuju!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >