Mateřská / rodičovská po 2 letech v Anglii

54
27.4.17 18:35

Materska/rodičovska po 2 letech v Anglii

Ahoj holky mate s timto nekdo cerstvou zkusenost? Mam odpracovane 2 roky ale pouze v zahranici (hned po skole jsem odjela do zahranici). Zjistila jsem ze jsem tehotna tak se vracim natrvalo do česka. A tak by me zajimalo na co mam narok kdyz dolozim dokumenty o odvadeni dani. a odpracovanych 2 let. A jak se to vyrizuje a kde? Dekuju!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23083
27.4.17 19:22

A budeš mit pracovní poměr? Pokud ne, obávám se, že pouze rodičovská. Jelikož české republice je k ničemu, že jsi odvedla daně v Anglii.. pokud by ti trval poměr v Anglii, tak žádat tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
27.4.17 19:50

Nebudu ukoncim ho vybaavim si dokumenty pro pojistovnu a urad prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
27.4.17 19:56

Na mateřskou se zeptej na OSSZ, ČR má mezistátní dohody s některými zeměmi o sociálním zabezpečení, musí se pak dokládat smlouva, zápočťák a myslím, že se to počítá s průměrného platu pro danou pozici v ČR (to si nejsem jistá), otázka je, zda to tak uznají, zda budou dobré lhůty nebo zda si najdeš ještě něco tady, z čeho by se ti to počítalo a uznali by ti tu Anglii, aby se ti splnila doba pojištění..

dojdi na ně, popř. dej písemný dotaz :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
4.12.17 22:14

Ahoj mohla bych se zeptat jak jste dopadla? Ceka me stejna situace a taky pravdepodobne chci dat vypoved a vratit se do cr. Tak by me zajimalo jak se vam darilo. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
5.12.17 08:16

@Reeza Vratila jsem se v kvetnu a pozadala o prispevek v nezamestnanosti na to jsem potrebovala dolozit vazby k cesku ( kolikrat jsem tu cestovala, prihlaseni a nastevy u doktoru, bankovni ucet, rodinne prislusniky atd..) a pak jeste p45,p60 a vyplatni pasky. To mi uznali a platili 5 mesicu nejvyssi castku protoze to je z angl. platu cca 15 600 nejsem si uz jista protoze se u me cekalo na nejaky papir z anglie tak mi vyplatili celou castku najednou za tych 5 mesicu. Materskou mi neuznali. A tak sem od rijna bez prijmu. Za par dni mam termin a budu zadat o porodne ma co bych mela mit narok protoze za posledni 3 mesice sme s manzelem nemeli vyssi prijem jak 25000 takze by nam melu dat 13 000. A pak od noveho roku je moznost volby i rodicaku tak ten budu mit 7 500 na 2,5 roku.. Snad ti to pomohlo :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama