Mateřské školky Praha 6

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19.1.13 12:43

Mateřské školky Praha 6

Ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenosti s mateřskými školami na Praze 6 - konrkétně by mě zajímaly:
MŠ Terronská
MŠ Čínská
MŠ Bílá
a případně i zkušenosti se školkami typu Montessori a Waldorfská.
Předem moc díky za vaše názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Jitka1976
19.1.13 12:50

@cartoongirl Na Praze 6 jsem učila cca 14 let v Mš Vokovická…můžu hodnotit tuto Mš, má prvky Montessori…tj. elipsa, originál pomůcky, aktivity atd…jinak má i klasické hračky…ostatní školky bych nechala na hodnocení spíš maminek…jako uč. to vidím jinak než ony… :D Tak jestli chceš, můžu ti napsat o té Vokovické… :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
19.1.13 13:06

Ahoj Jitko, tahle školka by mě určitě také zajímala. A také jaká je šance na přijetí, jak do hloubky je prověřován zájem o Montessori metodiku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9911
19.1.13 13:09

Já se vcucnu, zajímalo by mě jestli nemá někdo zkušenosti s Mš Laudova se speciální třídou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fayinka
19.1.13 13:43

@petra79 Ahoj, chodila jsem na praxi před pár lety do MŠ Fialka, myslím, že patří pod Laudovku. Jsou tam dvě auti třídy. Moc se mi tam líbila práce učitelek s dětmi, vstřícný přístup i komunikace s rodiči. Myslím, že o děti s PVP i jiným postižením je skvěle postaráno. Přímo v Laudovce jsem tedy nebyla..

• Citovat
  • Nahlásit
Jitka1976
19.1.13 14:04

@cartoongirl Šance na přijetí je jako u jiných školek…přednost předškoláci, trvalý pobyt P6,sourozenec v mš a pak ostatní…jsou tu 3 třídy…ve všech jsou pomůcky Montessori a jedou v tomto duchu…pomůcek i hraček mají hafo…na netu je i virtuální prohlídka školky a zahrady…všechny bývalé kolegyně jsou moooc fajn a kdybych se nestěhovala jsem tam pořád… :,(
Jinak vybírej školku podle svých požadavků…každá maminka to má jinak a co vyhovuje jí nemusí tobě…a pamatuj, že se nelze zavděčit všem…jedna maminka chce aby děti chodily ven v každém počasí…jiné se ježí vlasy, když se dozví, že děti byly venku a mrholilo…jedna pteferuje přísnější výchovu, jiná nesnese ani zvýšení hlasu na její dítě…a teď měj takové rodiče v jedné třídě… :mrgreen: Takže spíš si napiš své požadavky na papír a ptej se konkrétně…obejdi víc školek ve dnech otev. dveří a „otravuj“… :mrgreen:
Vybavení i přístup k dětem je ve Vokovické určitě nadstandartní…pokud ti vyhovuje metoda a přístup k dětem ve stylu lásky, absolutního přijetí dítěte takového jaké je, bez předsudků, s tolerancí, s pravidli…bez otáčení a „ždímání“ dítěte…s respektováním jeho individuality…potřeb…tempa vývoje…tak je to ideální školka pro tebe…
Pokud chceš poslušného pěšáka v davu…hledej jinde…

• Citovat
  • Nahlásit
Jitka1976
19.1.13 14:07

A nemusíš být „Montessori maminka“…stačí, když je ti příjemná tato alternativa…a všechno je o lidech…a tady jsou všichni zaměstnanci super…od kuchařek (bývalé maminky ze školky) až po školnici…a jezdí na školku v přírodě!!! Huráááá… :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
9911
19.1.13 14:12
@fayinka píše:
@petra79 Ahoj, chodila jsem na praxi před pár lety do MŠ Fialka, myslím, že patří pod Laudovku. Jsou tam dvě auti třídy. Moc se mi tam líbila práce učitelek s dětmi, vstřícný přístup i komunikace s rodiči. Myslím, že o děti s PVP i jiným postižením je skvěle postaráno. Přímo v Laudovce jsem tedy nebyla..

Aha. A ono mají tedy děti vyloženě jenom s autismem nebo i jinými problémy. Mě se jedná o vývojovou dysfázii a máme oční vadu. A nedokáže se začlenit do normálního kolektivu 20 dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fayinka
19.1.13 14:56

@petra79 dvě třídy jsou auti a pak je myslím ještě horní oddělení, kde jsou integrovány děti s poruchami chování a narušenou komunikační sch., takže asi tam.

http://www.fialka.yc.cz/index.php?…

• Citovat
  • Nahlásit
19.1.13 15:10

Jitko, moc díky za všechny informace. Zní to všechno skvěle. Náš syn je docela silná osobnost, tak se právě klasické školky bojím, aby to tam neměl s učitelkami těžké. Do Vokovické školky se určitě zajdu podívat. Ještě jednou moc díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21512
3.3.16 15:49

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s MŠ Arabská na Praze 6? Půjdeme tam za pár dnů k zápisu 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.3.18 13:27

Ms Kohoutek

Dobrý den, nema někdo prosím zkušenost s touto MS? Predem diky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.20 21:43

recenze školky Praha 6

Prosím recenze školky Červený vrch, Na dlouhém lánu, Arabská, Motýlek, a Vokovická, jelikož jsem se před nedávnem přestěhovali a chtěla bych děti dát do školky poradíte takhle na poslední chvilku, kde je hezký a aktivní přístup k dětem? Popř zda jsou školky rozdělené podle věku nebo jsou smíšené. Popř kam rozhodně děti nedávat? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat