Mateřská, rodičovská u zaměstnavatele se smlouvou na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pampeliškaluna
Stálice 57 příspěvků 07.05.18 21:23
mateřská, rodičovská a zaměstnavatel smlouva na dobu určitou

Holky moc by mě zajímala jedna věc. Jsem v práci na smlouvu na dobu určitou, ta mi končí vždy v říjnu a pak se na rok prodlužuje…pokud otěhotním třeba ted v květnu, jak to pak je dál? mám nárok na mateřskou? rodičovskou? může mi smlouva v říjnu skončit nebo zaměstnavatel nemůže ukončit? děkuji všem moc za rady

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 20122 příspěvků 07.05.18 21:26
@pampeliškaluna píše:
Holky moc by mě zajímala jedna věc. Jsem v práci na smlouvu na dobu určitou, ta mi končí vždy v říjnu a pak se na rok prodlužuje…pokud otěhotním třeba ted v květnu, jak to pak je dál? mám nárok na mateřskou? rodičovskou? může mi smlouva v říjnu skončit nebo zaměstnavatel nemůže ukončit? děkuji všem moc za rady

ad mateřská. Záleží jestli máš odpracováno.
ad rodičovská. Na tu má nárok každý.
ad smlouva. Ano, smlouva skončí.

truelly
Závislačka 2514 příspěvků 07.05.18 21:26

A kolikrát už ti ji prodloužili? To taky nejde donekonečna.
Určitě by bylo lepší mít na neurčito. Takhle ti smlouvu neobnoví a přijdeš o místo bez odstupného.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 07.05.18 21:40

@pampeliškaluna tak otehotni až v říjnu po prodloužení sml. Jednak budeš mít odpracovani na mateřskou a za druhé budeš moct chodit do práce až do začátku mateřské. Sml. na dobu určitou zaniká dnem, který je v ní uvedený, mateřská ani rodičovská na to vliv nemají.

zaludkaL
Nováček 10 příspěvků 16.05.18 10:48

Také mám dotaz k pracovní smlouvě na dobu určitou:
1. pracovní smlouva na dobu ručitou byla 1. 8. 2016 - 1.8.2017
2. další prodloužení smlouvy od 1. 8. 2017 - 1. 8. 2018.
Mám u tohoto zaměstnavatele 0,5 ůvazku a 14. 5. 2018 jsem nastoupila na mateřskou. Účetní mi nebyla schopná říct, jestli mi bude tento zaměstnavatel platit mateřskou 28 týdnů, nebo jen do konce pracovní smlouvy, tedy do 31. 7. 2018. Tak se ptám, kdyby někdo tušil?

Ještě mám u dalšího zaměstnavatele také 0,5 úvazku a tam není problém, protože mám smlouvu na dobu neurčitou…

Lendeš
Závislačka 4722 příspěvků 16.05.18 11:13

@zaludkaL Peněžitou pomoc v mateřství nevyplácí zaměstnavatel, ale stát (správa sociálního zabezpečení) a skončení pracovního poměru na to nemá vliv, výplata dávky normálně pokračuje dál.

zaludkaL
Nováček 10 příspěvků 16.05.18 11:17

Lendeš
moc vám děkuji, ano chápu…špatně jsem to napsala stím kdo mateřskou vyplácí :zed: :oops:
Děkuji za rychlou odpověď.

zaludkaL
Nováček 10 příspěvků 16.05.18 11:21

A ještě dotaz?:
Bude se mi k mateřské přičítat i částka z dohod o provedení práce?
(všechny výdělky jsem uvedla v posledním daň. přiznání)

Lendeš
Závislačka 4722 příspěvků 16.05.18 11:35

@zaludkaL Při souběhu pojištění záleží, jestli splňuješ podmínky v každém zvlášť. Takže u toho zaměstnání, kde jsi od 2016 je to jasné, tam nárok máš. U každého dalšího záleží, jestli je odváděno nemocenské aspoň 270 dnů a jestli trvá nebo jsi v ochranné lhůtě.

Lendeš
Závislačka 4722 příspěvků 16.05.18 11:37

@zaludkaL A pokud ty podmínky splňuješ ve více zaměstnáních, tak musíš v každdém podat žádost o PPM (tu od gynekologa).

Lendeš
Závislačka 4722 příspěvků 16.05.18 11:40

@zaludkaL A u dohod je to navíc ještě komplikovaněj­ší..kromě těch uvedených podmínek je z DPP nárok jen pokud v měsíci nástupu si na ni vyděláš přes 10 tis. Kč, aby bylo odvedeno pojistné, jinak nárok není..z DPP neplyne ochranná lhůta.

zaludkaL
Nováček 10 příspěvků 16.05.18 12:30

Super, díky za cenné rady.
Když jsem se na to samé ptala dvou účetních / ekonomek v jednom i v druhém zaměstnání, tak mi nebyly schopné na toto odpovědět…
Ještě jednu díky :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Kratina senátorem? Už se na to nemůžu dívat, přímá volba prezidenta je blbost

Nezávislý kandidát do Senátu s podporou ODS na Praze 2 není ani politik, ani... číst dále >

Dalibor Janda: V ČT panují závistivé vztahy. Nezajímá je česká tvorba!

Zdá se, že Dalibor Janda je dalším z řady umělců, kterým začala vadit Česká... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Reklama