Mateřství při práci na plný úvazek - organizace času

21.11.19 10:24

Mateřství při práci na plný úvazek - organizace času

Ahoj.. chtěla bych znát názor maminek, které při mateřské pracují na plný úvazek. Mám jedno rok a půl Mimi, pouze jednu babičku, která chodí do práce a hlídá pouze příležitostně a tatínek taky hlídá, když to časově jde, spíš míň než víc a bez pauzy pracuju na plný úvazek z domova minimálně 2-3 hodiny denně, někdy více. Pořád jsem v začarovaném kruhu. Holky s podobnou situací - jak řešíte denní režim - práci, úklid, vaření a věnování se dětem? Nevím jak na to a pořád mám plný diář úkolů. Pomůže např. pevně stanovený režim? Vstáváte ve 4? Nebo jak na to… Díky za názory :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21623
21.11.19 10:30

A je to nutné se takhle honit? Práce obvykle počká, děti jsou malé jen jednou. Teď jsem na RD s posledním, třetím dítkem, a nejradši bych zastavila čas, jak to letí. Předtím jsem měla tu klasiku, práce na plný úvazek, dokonce na směny, děti školka, škola..byl to hukot. Teď si užívám to zklidnění zase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 10:36

Pracuju asi 15h týdně, vedu jazykové kurzy, kancelář mám doma. Pracuju každý den po obědě, když mimčo spí na zahradě s chůvičkou. Máme hezky zajetý režim na spaní atd. Plus 1× v týdnu mám na 3h paní na hlídání, to je už doma i starší dcera ze školky, má ji moc ráda, bere ji jako náhradní babičku :). Manžel pravidelně hlídá 2× v podvečer.
Na úklid mi chodí na 1 dopoledne v týdnu uklízečka.
Starší dceři se věnuji po vyzvednutí ze školky. Vařím každý den teplou večeři a ob den pro sebe oběd na dva dni. Samý rychlovky.

• Nahlásit
  • Citovat
21.11.19 10:36

@andelka83 je to nutné, protože já mám hlavní finanční příjem. A jinak to nejde udělat. Stejně tak nemůže jít manžel na rodičovskou. Zajímají mě zkušenosti ostatních ve stejné situaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 10:39
@Anonymní píše:
Pracuju asi 15h týdně, vedu jazykové kurzy, kancelář mám doma. Pracuju každý den po obědě, když mimčo spí na zahradě s chůvičkou. Máme hezky zajetý režim na spaní atd. Plus 1× v týdnu mám na 3h paní na hlídání, to je už doma i starší dcera ze školky, má ji moc ráda, bere ji jako náhradní babičku :). Manžel pravidelně hlídá 2× v podvečer.
Na úklid mi chodí na 1 dopoledne v týdnu uklízečka.
Starší dceři se věnuji po vyzvednutí ze školky. Vařím každý den teplou večeři a ob den pro sebe oběd na dva dni. Samý rychlovky.

Snažím se nemyslet na paní na hlídání, ale asi to nepůjde. Malá spí hodinu a půl. Mimo spánek je hodně hodně živá a neudělám s ní téměř nic. Ke všemu mi neustále zvoní telefon. Máte čas i na sebe? Jak řešíte svůj volný čas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 10:39

@nika.veroni ty mluvíš o práci 2-3 hodiny doma? Nebo, že děláš na plný úvazek a pak ještě doma 2 hodiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
21.11.19 10:43
@nika.veroni píše:
@andelka83 je to nutné, protože já mám hlavní finanční příjem. A jinak to nejde udělat. Stejně tak nemůže jít manžel na rodičovskou. Zajímají mě zkušenosti ostatních ve stejné situaci.

No rozkrájet se člověk nemůže. Takže musí mít pomoc. Pokud nemůže otec, prarodiče, tak je nutné se poohlídnout po pomoci jinde, ale musí se zaplatit no. Paní na hlídání, na úklid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68986
21.11.19 10:44
@Bubla Bůčková píše:
@nika.veroni ty mluvíš o práci 2-3 hodiny doma? Nebo, že děláš na plný úvazek a pak ještě doma 2 hodiny?

Predbehla si me s dotazem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 10:45

Do 2 let dítěte jsem měla babi na plný úvazek. Potom dítě do školky, ja chodila na půl 7, taťka vozil, ja vyzvedavala. Z pocitů viny jsem dítě vzala do postele (a do ted ho nemůžeme vyhnat :lol: ). Jinak taková normální vecna nestihacka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2851
21.11.19 10:48

Tak 2 až 3 hodiny denně není plný úvazek ne? To je v klidu. Co nejvíc udělej, když spi obědě. Zbytek dodělej jak usne večer. Já mám děti 3, dvě ve školce a mimino. Pracuju vždy, když mimino usne a starší vydrží chvíli hrát si sami nebo jsou ve školce. Večer ne, protože mimino má koliky a když náhodou usne, jsem ráda, že si můžu taky chvilku odpočinout. Ale já dělám na ŽL, takže mě žádné termíny nehoni, co stihnu, to stihnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 10:49
@nika.veroni píše:
Snažím se nemyslet na paní na hlídání, ale asi to nepůjde. Malá spí hodinu a půl. Mimo spánek je hodně hodně živá a neudělám s ní téměř nic. Ke všemu mi neustále zvoní telefon. Máte čas i na sebe? Jak řešíte svůj volný čas?

Najít dobrou paní na hlídání, která by si neřekla majlant, je taky oříšek. Nám chodí hlídat 1 paní učitelka ze školky (z jiné školky, než chodí starší dcera), takže spolu vyrábí, cvičí, zpívají apod. Čas na sebe mám momentálně hodinku dopoledne - po procházce mimčo spí venku v kočárku a já si udělám latté a pustím seriál nebo se dokopu jezdit na rotopedu :). Odpoledne mám oddych tak 30minut před prací - pro změnu časopis nebo internet. A večer občas vyrazím s kamarádkou na večeři, do kina.
Pravidelně máme s manželem masáže - masérka jezdí k nám domů (má rozkládací lehátko).
Na nehty jezdím s mimčem (vzorně spinká :) v soukromé zahradě nehtového studia.
Ke kadeřnici chodím v sobotu.
Společně si vyrazit s manželem momentálně kvůli mimču nehrozí. Když jsme měli první dceru, tak jsme ji každý měsíc asi od roka udali k prarodičům na 1 noc a vyrazili za kulturou.
O víkendu se více věnuju starší dceři - divadýlka, výstavy, návštěvy apod. Mimčo spinká a manžel pracuje kolem domu s chůvičkou za pasem.

• Nahlásit
  • Citovat
17206
21.11.19 10:51

@nika.veroni dokud neupresnis vysi uvazku, tak se neda radit. 15 hodin je neco jineho nez 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.19 10:56

Asi bez chůvy a uklízečky to nepůjde ;)

Já se tomu zatim branim, ale doma mam casto neporadek, někdy nestíhám, nejmladší dítě si beru do práce, večer dělám s nejstarší úkoly a pak jsem úplně hotová..

Teplá večeře jen výjimečně, včera byla krupicova kaše :D, jinak něco namazu, dostanou jogurt, nebo ohřeju pizzu, popřípadě se po cestě stavíme v mekači…

Oběd vařím max. 1-2× týdně, já si většinou něco objednám, koupím v bistru…
Práci mám 6 hodin denně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
21.11.19 11:11
@Bubla Bůčková píše:

Pracuju na plný úvazek z domova, denně 2-3 hodiny, někdy potřebuji 10 hodin denně, plus odjíždím do kanceláře 250 km jednou za týden až dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 11:13
@chaela píše:
Tak 2 až 3 hodiny denně není plný úvazek ne? To je v klidu. Co nejvíc udělej, když spi obědě. Zbytek dodělej jak usne večer. Já mám děti 3, dvě ve školce a mimino. Pracuju vždy, když mimino usne a starší vydrží chvíli hrát si sami nebo jsou ve školce. Večer ne, protože mimino má koliky a když náhodou usne, jsem ráda, že si můžu taky chvilku odpočinout. Ale já dělám na ŽL, takže mě žádné termíny nehoni, co stihnu, to stihnu.

Je to plný úvazek, protože pracuju 7 dní v týdnu a toto je volný režim, cca týden až dva v měsíci pracuji 5 a více hodin denně. Někdy celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama