Mateřství + Zvířata jak to zvládáte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 13:41
Mateřství + Zvířata jak to zvládáte?

Dámy chtěla jsem se zeptat jsou zde takové, které mají miminko a zvládají do toho i péči o zvířata? Třeba kůň ap.? Zajímá mě to vzhledem k tomu, že se mi narodil syn… o koně jsem dřív pečovala, ale dá se to zvládnout? Starat se o vlastního koně? PS pejska máme a zvládám to ale kůň je přeci jen o něco větší a potřebuje jinou péči. Děkuji všem za odpověď =) :srdce: :oops: ;) :D

Reakce:

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 25.10.18 13:47

Zvládat se to dá. S miminem je to horší, ale sama přijdeš na to, jak si to co nejvíc usnadnit. Já měla císaře, takže jsem chvíli využila pomocníky, hlavně třeba na dojení, to jsem pár týdnů fakt nevládala. A ke koni bych v šestinedělí taky někoho sehnala. Menší zvířata jsem obstarávala sama. Jasně, na chvíli ta péče nebyla taková jako před těhotenstvím, ale stabilizovalo se to.
Akorát to ze začátku fakt chce pomocníka. Ke koni ho seženeš snadno. :)

Natisek
Nováček 6 příspěvků 25.10.18 13:57

@Ester13 no právě chtěla bych pořídit hříbě taky jsem uvažovala o nějaké pomocnici která by se mi o něj na nějakou dobu postarala, ale tak nějak tapu v tom, že vůbec nevím jak bych to dala dohromady :nevim: malému budou 2 měsíce a hříbě bych brala příští rok cca jaro myslíte že to bude vše už lepší? Že bych ho k hřbetu mohla vzít?

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 25.10.18 14:03

@Natisek Záleží na prckovi, pokud ještě hříbě nemáte, asi bych rok počkala. Ale pokud už je hříbě zarezervované, jasně, půjde to. Plno věcí se dá dělat v nosítku, stlát a tak, pokud bude pomocník, dá se to bez problémů.

Natisek
Nováček 6 příspěvků 25.10.18 14:11
@Ester13 píše:
@Natisek Záleží na prckovi, pokud ještě hříbě nemáte, asi bych rok počkala. Ale pokud už je hříbě zarezervované, jasně, půjde to. Plno věcí se dá dělat v nosítku, stlát a tak, pokud bude pomocník, dá se to bez problémů.

Jako to hříbě není tak úplně rezervované ale nechtěla bych zanedbat péči jak o syna tak o zvíře. Zvířata jsou takřka můj život :D ale to i můj syn :) takže jsem přemýšlela že třeba za rok by to bylo lepší… Těžko říct :nevim:

MartaKosta
Povídálka 35 příspěvků 25.10.18 14:16

Uf, tak tohle mi nedá, asi nejste moc koňaci. Výchova hříběte, pokud není ve stádě je poměrně náročná. V případě, že byste využívala někoho, kdo by Vám s ním pomáhal, buď mu můžete platit, nebo se stresovat, že Vám hříbě zkazí, nebo budete mít velké štěstí. Rozhodně tohle není dobrý nápad, pokud se kolem koní nemotáte dostatečně dlouho, což odhaduji ze samotného dotazu. Kůň je velká a svým způsobem nebezpečná věc. Pokud se zkazí, k čemuž by v hříběcím věku mohlo snáze dojít, ono ke zkažení koně může dojít i později, ale tito mládí jsou k různým zlozvykům více náchylní. Osobně opravdu nedoporučuji.

Natisek
Nováček 6 příspěvků 25.10.18 14:21
@MartaKosta píše:
Uf, tak tohle mi nedá, asi nejste moc koňaci. Výchova hříběte, pokud není ve stádě je poměrně náročná. V případě, že byste využívala někoho, kdo by Vám s ním pomáhal, buď mu můžete platit, nebo se stresovat, že Vám hříbě zkazí, nebo budete mít velké štěstí. Rozhodně tohle není dobrý nápad, pokud se kolem koní nemotáte dostatečně dlouho, což odhaduji ze samotného dotazu. Kůň je velká a svým způsobem nebezpečná věc. Pokud se zkazí, k čemuž by v hříběcím věku mohlo snáze dojít, ono ke zkažení koně může dojít i později, ale tito mládí jsou k různým zlozvykům více náchylní. Osobně opravdu nedoporučuji.

Ale já se zde nebavim o jen tak nějaké pomocnici, ale o pracovnici, se kterou mají všichni mí známí jen skvělé zkušenosti :) a co se týče placení tak zdarma Nepracuje :D je fakt 2roky jsou 2 roky, ale i to se počítá přeci jen kdyby se lidi měli řídit podle toho co jsou či nejsou tak přeci nemůžou mít ani křečka 8o ale chápu myslím, že lepší je asi počkat :)

MartaKosta
Povídálka 35 příspěvků 25.10.18 14:36

Těmi koňaky jsem myslela lidi, kteří tu reagovali, až teď jsem se podívala, že zatím reagovala kromě mě, jen jedna osoba. Hříbě v podstatě nepotřebuje výchovu, pokud není ve stádě. Základní handling, ano, ale to nemluvíme o výchově. Jen jsem chtěla podotknout, že pořídit si hříbě, není jako si pořídit psa, či toho křečka. Základní péči sice člověk načte, ale je tu spousta situací, které se získávají zkušenostmi, případně jsou i lidé, kteří pro „to“ mají cit. Samotné malé dítě je náročné, a dají se zvládat koně a děti, vždyť u koní se pohybuje víc žen, než můžu, ale pokud si kladete takovou otázku, jak se to dá stíhat, tak věřte, že je lepší ještě počkat.

Natisek
Nováček 6 příspěvků 25.10.18 15:13
@MartaKosta píše:
Těmi koňaky jsem myslela lidi, kteří tu reagovali, až teď jsem se podívala, že zatím reagovala kromě mě, jen jedna osoba. Hříbě v podstatě nepotřebuje výchovu, pokud není ve stádě. Základní handling, ano, ale to nemluvíme o výchově. Jen jsem chtěla podotknout, že pořídit si hříbě, není jako si pořídit psa, či toho křečka. Základní péči sice člověk načte, ale je tu spousta situací, které se získávají zkušenostmi, případně jsou i lidé, kteří pro „to“ mají cit. Samotné malé dítě je náročné, a dají se zvládat koně a děti, vždyť u koní se pohybuje víc žen, než můžu, ale pokud si kladete takovou otázku, jak se to dá stíhat, tak věřte, že je lepší ještě počkat.

Děkuji moc za váš názor :) a take si sama o sobě myslím, že je lepší vyčkat :) jen mne zajímalo zda je tady nějaká osoba, která to zvládá :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >