Matka alkoholička - co dělat pro získání sestry do péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klara091
Povídálka 17 příspěvků 29.10.14 10:38
Matka alkoholička co dělat pro získání sestry do péče

Dobrý den, prosím o radu, už dlouho řešíme u matky alkoholismus, je to s ní jak na horské dráze chvíli je nahoře, chvíli dole…Už prodrbala barák, ted bydlela u bývalého přítele, který už ji vyhodil, ale spíš jak oni jde mě o setru, je jí 9 let, chci ji do péče, převážně je u nás, matka se o ni stará jen když má světlé chvilky, školu zanedbává, když má peníze rozdala by se se, jenže ty peníze má jednou za měsíc..pak jen pije stěžuje si…ano je mě to líto jí pomoct nejde chci lepší život pro sestru, na sociálku jsem pozvaná za týden ve středu, ted je sestra u nás jenže bydlíme 20 km od Brna, partner jí do školky musí vozit atd…je to složité…jak vše urychlit a na co vše se připravit. Sama má dva malé kluky. Děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
citrusek2
Kecalka 158 příspěvků 29.10.14 10:55

Je to hrozny, ale jeste, ze ma aspon tebe, jsi skvela, ze se o ni staras, Zkusenost bohuzel nemam, ale urcite je dobre to resit pres socialku, asi bych navstivila skolu, ucitelky urcite budou taky neco vedet, jak matka vypadala, kdyz ji videli.jak dochazela, mozna i sousedy, jestli by byli ochotni vypovidat jak ji potakavaji, a hlavne by mohlo zalezet na slovu sestry, uz je dost velka, aby rekla kde chce byt, drzim palce at vse dobre dopadne. A kez by mamka sla na leceni :hug:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23164 příspěvků 29.10.14 11:03

@Klara091 Zajdi na sociálku, ale nezapomeň se i zeptat ségry, jak to cítí ona. Držím ti palce. Já si k sobě vzala ségru v podobný situaci, ale jí už bylo skoro 18 a sama mě o to poprosila.

Klara091
Povídálka 17 příspěvků 29.10.14 11:05

Děkuji no, bohužel právě vůbec nevím co už dělat…ono je to už strašně dlouho co se to táhne…když byli sestřě 3roky starala sem se oni jen já..mati byla uplně v alkoholu…trvalo to cca 3roky pak nějak dostala nůž na krk že pokud to půjde tak dál vemou ji malou tak začla chodit na antabus a ten rok byla jak vyměněná…bylo to super…jneže přestala chodit na antabus chvíli to šlo..ale najednou je zas tam kde byla…když sem byla těhu a bydleli smeještě s ní tak mě chtěla přetáhnout klackem přes bříško, staršího prcka nakopla, říkala mě jak mě přeje at se mě narodí krypl…ajiné..ted už přišla o vše a i tak bych jí chtěla pomoct at se jde léčit jenže musí chtít prostě ona a ona to nechce…a hlavně chci získat sestru at může začít normálně žít jenže se zas bojím že, když jí ji vemu složí ji to úplně a už vůbec se z toho nedostane…ale zase sestra nemůže trpět za toto…

Klara091
Povídálka 17 příspěvků 29.10.14 11:08

Sociálka to všechno ví a jsou jak zpomalení filmem…setra chce jít k nám…převážně je tu s námi..

Malike
Extra třída :D 14226 příspěvků 29.10.14 11:24

Drzim palce,..obratily jste se i na soud rovnou?

Klara091
Povídálka 17 příspěvků 29.10.14 11:26

Soud ještě právě ne…furt čekám co sociálka ale vše jim trvá proto sem chtěla vědět zda to jde nějak urychlit…

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23164 příspěvků 29.10.14 11:33
@Malike píše:
Drzim palce,..obratily jste se i na soud rovnou?

Pravda, taky mě teď napadlo vzít sestru k sobě a rovnou zajít na soud zažádat o předběžný opatření.

Malike
Extra třída :D 14226 příspěvků 29.10.14 11:37

@Klara091 navrhuji rovnou soud, protoze pres nej jit budete muset tak i tak, ale vzali jste to delsi trasou…

Klara091
Povídálka 17 příspěvků 29.10.14 11:38

Aha no tak děkuji, zkusím teda najít na internetu něco jak sepsat žádost a rovnou to podat tam..Snad to půjde rychle

allluck
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 29.10.14 12:17

Je dobré podat návrh na předběžné opatření a i návrh jako takový na svěření dítěte do pěstounské péče. protože předběžné opatření je jen na nějakou dobu.. určitě to tady na netu najdeš, přeju hodně štěstí :kytka:

saadet
Extra třída :D 11884 příspěvků 29.10.14 14:43

@Klara091 ahoj, urcite si podej navrh na predbezne opatření, soud musi rozhodnout do 7 dnu. Souběžně s tim i navrh na svěření do pece treti osoby. Ale velky pozor na to predbezko, spravne ho napsat, hlavne mit konkrétní „důkazy“ pro svoje tvrzení, coz je vetsinou problem. Papir z ospodu, nebo DKC atd. A hlavne tam presne popsat situaci. Eventuelne muze predbezko udelat Ospod a to je do 24hodin, ale to udělá Ospod jen v extrémní situaci-např sestra bude v aktuálním ohroženi..je to celkem složité a hrozne zalezi jak se L tomu postaví socialka…pokud budes chtit poradit napis SZ..hodne stesti!

allluck
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 30.10.14 08:41

Je rozdíl mezi podaným návrhem na pěstounskou péči a na návrh do třetí osoby, na to pozor!! svěření do třetí osoby není nijak finančně podporováno, do pěstounské péče dostáváš dávky z ÚP…

saadet
Extra třída :D 11884 příspěvků 30.10.14 09:44

@allluck ano to ja vim, ale kolikrat na tu pestounku koukají účelově kuli prave davkam..proto sem radila treti osobu,..o PP si pak muze zažádat ale uz ji bude mit v peci coz v danou situaci je asi nejdulezitejsi…za­lezi i na ospodu a tamním soudu jak se k tomu staví..ja jsem se snažila poradit „nejrychlejší“ cestu..

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23164 příspěvků 30.10.14 09:46

Ideální by bylo, kdyby tvoje máti měla třeba na psychiatrii záznam o pokusu o sebevraždu, popřípadě někde jinde záznam o výtržnostech v opilosti atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >

Server Forum 24 si vymyslel článek o politickém ovlivňování Lvů. Ozval se režisér Trojan!

Studená sprcha pro web Forum 24! Ondřej Trojan se ohradil vůči lžím, že jeho... číst dále >