Matka chce neustále probírat moje vztahy s muži

115
12.11.19 11:14

Matka chce neustále probírat moje vztahy s muži

Zdravím,

jdu si sem tak trochu postěžovat, a zároveň bych ráda uvítala radu, jak jednou provždy říct mé matce, aby mi nekecala do vztahů. Ona má neustále pocit, že mě musí chránit před muži, přitom je mi 30 let. Pár vztahy jsem prošla. Ale vždy jsem tak nějak cítila, že velký podíl na rozchodu mělo i to, jak do mě hustí moje matka, co bych měla dělat.

Nejhorší na tom je to, že se hned o vše zajímá, když potkám nového muže. Začne to nevinně. A líbil se ti? Co máte společného? Dej tomu čas, to půjde. Hlavně, že ona je sama, a žije s deseti psama na baráku. Nechci být na ni hnusná, ale už se kolikrát kvůli tomu i hádáme. Říkám jí dokola, ať s tím přestane, že mi to vadí. Někdy, když mám dovolenou, je schopná o tom mluvit celý týden. Přemýšlím, že na nějakou dobu s ní ukončím kontakt. Jinak se vážně bojím o svoji vztahovou budoucnost. Že to dojde do fáze, kdy to bude chtít rozebírat pořád, a každý muž nakonec pro mě nebude dost dobrý, až přeberu a nakonec doopravdy zůstanu sama.

Jsem půl roku po rozchodu s ex, a taky jsem furt poslouchala, jak někoho mermomocí hledám hned. Jde především o to slovo mermomocí. No hledám, ale ne mermomocí, a už se kvůli těm jejím řečem pomalu nevyznám ani sama v sobě. A nemám v podstatě nikoho, s kým jiným bych to mohla probrat. Je mi za to někdy až trapně, a připadám si tak trochu jako mámanek, ačkoliv žiju sama v Brně, matka na Vysočině.

Co byste, prosím, na mém místě dělali vy?

Díky za odpovědi, L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.11.19 11:26

Nemluv s ní o chlapech, ne? To není tak složitý. Řekni jí o něm až ve chvíli, kdy si ho budeš chtít nechat. Nemusíš jí přece říkat o každém rande, na které jdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
12.11.19 11:28

Tak ji neinformuj o každém chlapovi, se kterým zajdeš do kina. Asi bych jí řekla jak je možné, že je sama, kdyz je takovej odborník přes chlapy a vztahy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6052
12.11.19 11:39

Hehe, nejvíc rad ohledně chlapů jsem kdysi dostávala od známé, co od ní každý chlap mílovými kroky utekl a ona trvale žila sama. Samozřejmě většina rad byla taková, že bych příteli neměla dovolit to a to, že mu nemám vařit, být na něj moc milá… Prostě rady, aby se vztah co nejdřív rozpadl a já taky skončila sama, když je ona :roll: já teda od začátku věděla, odkud vítr vane, tak jsem si to nepoustela k tělu. jestli tvá máti nebude podobný případ. Neposlouchej to, o vztazích s ní nemluv a až do tebe začne hustit, řekni jí, že si nepřejes se o tom bavit. Když dál pojede svou, odejdi. Jí to časem dojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 11:57
jdu si sem tak trochu postěžovat…

Na baráku je pořád co spravovat. Sehnal bych ji šikovného údržbáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
12.11.19 12:12
@Bandii píše:
Tak ji neinformuj o každém chlapovi, se kterým zajdeš do kina. Asi bych jí řekla jak je možné, že je sama, kdyz je takovej odborník přes chlapy a vztahy…

Ona vždy řekne, že se rozhodla, že chce být sama. Že jí dva idioti už stačili, a kdo by s ní a tolika psama žil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 12:14
@Lotty28 píše:
Zdravím,

jdu si sem tak trochu postěžovat, a zároveň bych ráda uvítala radu, jak jednou provždy říct mé matce, aby mi nekecala do vztahů. Ona má neustále pocit, že mě musí chránit před muži, přitom je mi 30 let. Pár vztahy jsem prošla. Ale vždy jsem tak nějak cítila, že velký podíl na rozchodu mělo i to, jak do mě hustí moje matka, co bych měla dělat.

Nejhorší na tom je to, že se hned o vše zajímá, když potkám nového muže. Začne to nevinně. A líbil se ti? Co máte společného? Dej tomu čas, to půjde. Hlavně, že ona je sama, a žije s deseti psama na baráku. Nechci být na ni hnusná, ale už se kolikrát kvůli tomu i hádáme. Říkám jí dokola, ať s tím přestane, že mi to vadí. Někdy, když mám dovolenou, je schopná o tom mluvit celý týden. Přemýšlím, že na nějakou dobu s ní ukončím kontakt. Jinak se vážně bojím o svoji vztahovou budoucnost. Že to dojde do fáze, kdy to bude chtít rozebírat pořád, a každý muž nakonec pro mě nebude dost dobrý, až přeberu a nakonec doopravdy zůstanu sama.

Jsem půl roku po rozchodu s ex, a taky jsem furt poslouchala, jak někoho mermomocí hledám hned. Jde především o to slovo mermomocí. No hledám, ale ne mermomocí, a už se kvůli těm jejím řečem pomalu nevyznám ani sama v sobě. A nemám v podstatě nikoho, s kým jiným bych to mohla probrat. Je mi za to někdy až trapně, a připadám si tak trochu jako mámanek, ačkoliv žiju sama v Brně, matka na Vysočině.

Co byste, prosím, na mém místě dělali vy?

Díky za odpovědi, L.

Poradím ti. Napiš mámě, že ideální místo pro ženu, který to vztahově moc nevyšlo, ale o to větší touhu má své pozitivní zkušenosti předávat dál a poskytovat cenné rady, je emimino.cz

Těšíme se na další kvalitní diskutérku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
12.11.19 12:16
@Lalelale píše:
Hehe, nejvíc rad ohledně chlapů jsem kdysi dostávala od známé, co od ní každý chlap mílovými kroky utekl a ona trvale žila sama. Samozřejmě většina rad byla taková, že bych příteli neměla dovolit to a to, že mu nemám vařit, být na něj moc milá… Prostě rady, aby se vztah co nejdřív rozpadl a já taky skončila sama, když je ona :roll: já teda od začátku věděla, odkud vítr vane, tak jsem si to nepoustela k tělu. jestli tvá máti nebude podobný případ. Neposlouchej to, o vztazích s ní nemluv a až do tebe začne hustit, řekni jí, že si nepřejes se o tom bavit. Když dál pojede svou, odejdi. Jí to časem dojde.

To je vtipný, ale tak trochu mi to bohužel připomíná i mou matku. A neříkala ti ta kamarádka i náhodou, jaké polohy máte zkusit v sexu a podobně? Tyjo, někdy jsem měla pocit, jakobych žila její život, anebo že je se mnou a mým ex v posteli, a někdy jsem už vážně přemýšlela nadtím, co by v té posteli udělala jak ona :mrgreen: Bože, nechce se mi věřit, že to píšu veřejně, ale tohle je asi to nejhorší, co může dceru potkat. Snad tohle vlákno pomůže i jiným, a tak nějak budu doufat, že nejsem jediná, co mají maminku s ochranitelskými sklony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1557
12.11.19 12:16

Už tu bylo něco podobného, dohoď jí chlapa…

Stačí, když s ní probereš co soused co po ní koukal, koho tam měla když jsi byla pryč.
Určitě se bude kroutit jak žížala na háčku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
12.11.19 12:17
@Therminal Earth píše:
Na baráku je pořád co spravovat. Sehnal bych ji šikovného údržbáře.

To ona nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
12.11.19 12:19
@pohledzdruhestrany píše:
Poradím ti. Napiš mámě, že ideální místo pro ženu, který to vztahově moc nevyšlo, ale o to větší touhu má své pozitivní zkušenosti předávat dál a poskytovat cenné rady, je emimino.czTěšíme se na další kvalitní diskutérku :kytka:

To není vůbec špatný nápad ;) A může rovnou začít tím, že si přečte tuhle diskusi. Třeba jí to docvakne. Jako jsou rady a rady. Jedny jsou fajn, ale čeho je moc, toho je příliš. A čeho je příliš, to asi prostě dlouhodobě zvládat nemohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 12:22
@Lotty28 píše:
To není vůbec špatný nápad ;) A může rovnou začít tím, že si přečte tuhle diskusi. Třeba jí to docvakne. Jako jsou rady a rady. Jedny jsou fajn, ale čeho je moc, toho je příliš. A čeho je příliš, to asi prostě dlouhodobě zvládat nemohu.

Moje nápady jsou z 97 % dobré. :lol: Co může více vyrajcovat stárnoucí osamocenou ženu než pěkně žhavá diskuze na emimču :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
12.11.19 12:29
@pohledzdruhestrany píše:
Poradím ti. Napiš mámě, že ideální místo pro ženu, který to vztahově moc nevyšlo, ale o to větší touhu má své pozitivní zkušenosti předávat dál a poskytovat cenné rady, je emimino.czTěšíme se na další kvalitní diskutérku :kytka:
:lol: :lol: Tak to se povedlo.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
12.11.19 12:35

@Lotty28 Řekla bych jí: „Mami, všimla jsi si, že jsem dospělá? Od teď si budu své vztahy kočírovat sama a tvé nevyžádané rady k životu nepotřebuju. Jestli mě máš ráda, tak to prosím respektuj.“

Ale musíš se podle toho taky chovat. ;)

Držím palce na cestě do dospělosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
12.11.19 12:36

Navíc, jak je pak možné, že sestra si do vztahu mluvit nenechá, a tenhle rok se s jejím přítelem zasnoubili. A mě do toho pořád mluví, a jsem půl rok sama? Něco na tom asi bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama