Matka je asi blázen - psychická porucha

Anonymní
16.2.21 14:07

Matka je asi blázen - psychická porucha

Dobrý den, prosím o radu, pokud se s tím někdo setkal nebo tuší, oč by se mohlo jednat. Matka 44 let, vš vzdělání, zajištěná má velmi výrazné a divné změny nálad - už mnoho let. Když je v pohodě, je jak nejlepší kámoška, ale nedejbože, když jí “přeskočí” nebo má blbou náladu. V tomto stavu neumí o problému racionálně jednat, začne do toho motat, připomínat a vyčítat x měsíců/let staré záležitosti, umí být pěkně zlá, arogantní a sprostá. Její přítel je dost manipulátor a doma skáče jak on píská. Vše musí být dle něj, on má vždy a ve všem pravdu. Já jsem nyní těhotná, s velmi blbým průběhem těhotenství, musím jen ležet a už jsem z toho po 5 měsících dost otrávená a ona věčně volá a do mě hučí, jaká jsem rozmazlená princeznička od mala a že vše musím mít jen nej. 8o Do toho začala vyčítat, že je vůbec nezveme na návštěvu a ať si to teda užiju a že oni nás už tedy také nepozvou - úplně mimo mísu. Mladší ségře (která s ní už žije jen na půl, šla raději na školu na druhý konec republiky) zase dokázala vmést a vyčíst, že jí platí antikoncepci aby mohla šou***t s přítelem 8o 8o tohle matka řekne dceři. Za pár dní je zas milionová. Prosím, co to může být, může se jednat o psych. poruchu nálad?
Děkuji za reakce, už jsme z ní se sestrou zoufalý… a to ani nemusím zmiňovat jak se za ní třeba před manželem stydím, když mi volá… :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1038
16.2.21 14:10

A to začalo z ničeho nic? Nenapadá mě psychická porucha, co by se objevila takhle pozdě (kromě demence, ale tak to nepůsobí). Co ten její partner, nemůže ji k tomu navádět? Ještě mě napadlo, zda nebývá opila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 14:14

@Mediula
Nene, opilá vůbec nikdy…
Jestli ji navádí partner samozřejmě netuším, ale vůbec bych se tomu nedivila…sklony k tomuto chování měla vždy, ale nikdy v této míře, to se začalo naplno projevovat od té doby co s ním chodí (7 let)

• Citovat
  • Nahlásit
542
16.2.21 14:20

Nejdřív mě napadla bipolární porucha, ale to by bylo ještě o pár levelů jinde. Alkohol už jsi zodpověděla…a zároveň píšeš, že taková vlastně byla vždy, že se to jen stupňuje. Což je normální, že ty špatně vlastnosti postupem času krystalizují a víc vyplouvají na povrch.
Na vyšetření ji asi stejně nedostaneš…? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
16.2.21 14:23

Neni jen v prechodu? Vykyvy nalad… Videla bych se s ni jen na nezbytnou dobu dokud se neda dohromady :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20099
16.2.21 14:25

No, zřejmě je máma v přechodu, to vás nikoho nenapadlo? Dokud to nezažiješ, tak si nedovedeš představit, co s člověkem výkyvy hormonů dělají. A to, že je protivná občas, tomu vcelku odpovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 14:30

@Renca8
Psala jsem, že to trvá několik let…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 14:31

@Janli
Trvá to již několik let…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 14:31

Moje máma je také blázen. Někdy toho mám plné zuby. Má nediagnostikovanou narcistickou poruchu osobnosti. Takže má pocit, že ona je úplně normální, blázni jsou všichni ostatní. Byla taková vždy, s novým přítelem se to zhoršilo. Co s tím, nevím. Vyhýbat se jí. Odstěhovat, zrušit telefon, odjet do Austrálie a integrovat se nenápadně mezi domorodce. Už mi z toho také hrabe.

• Citovat
  • Nahlásit
930
16.2.21 14:32
@Janli píše:
No, zřejmě je máma v přechodu, to vás nikoho nenapadlo? Dokud to nezažiješ, tak si nedovedeš představit, co s člověkem výkyvy hormonů dělají. A to, že je protivná občas, tomu vcelku odpovídá.

V přechodu 7 let a teď je jí 44 let… To by byla v přechodu od 37 let, to nějak nevychází 8o podle mne to je povahou s nejspíš tím přítelem, jestli on je zlý na ni, tak si to vybíjí na vás?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31716
16.2.21 14:32
@Anonymní píše:
Moje máma je také blázen. Někdy toho mám plné zuby. Má nediagnostikovanou narcistickou poruchu osobnosti. Takže má pocit, že ona je úplně normální, blázni jsou všichni ostatní. Byla taková vždy, s novým přítelem se to zhoršilo. Co s tím, nevím. Vyhýbat se jí. Odstěhovat, zrušit telefon, odjet do Austrálie a integrovat se nenápadně mezi domorodce. Už mi z toho také hrabe.

Ty seš zakladatelka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 14:33
@Janli píše:

Já mám přechod za sebou (mám předčasný přechod) a dovolím si říct, že jako kráva jsem se nechovala.

• Citovat
  • Nahlásit
31382
16.2.21 14:33

To vůbec nemusí být porucha. Je to prostě nahromaděná frustrace, kterou si může „dovolit“ vůči dětem ventilovat. Prostě má z něčeho silnou nenáladu a vybije si ji na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 14:34
@free333 píše:
Ty seš zakladatelka?

Nejsem. Ale mít mámu blázna, není žádný med.

• Citovat
  • Nahlásit
31716
16.2.21 14:34
@Anonymní píše:
@Mediula
Nene, opilá vůbec nikdy…
Jestli ji navádí partner samozřejmě netuším, ale vůbec bych se tomu nedivila…sklony k tomuto chování měla vždy, ale nikdy v této míře, to se začalo naplno projevovat od té doby co s ním chodí (7 let)

Já si myslím, že to bude prostě osobnostním nastavením, může mít i nějakou poruchu osobnosti, třeba hraniční…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat