Matka mě kontroluje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 09:24

@truelly ani nemluv… hrůza jenom pomyslet. Je dospělý tak ať se o sebe stará sám. Myslím, že většina lidí chodí do práce protože prostě musí. Když chce skončit jako bezdomovec ať tak skončí. Je to můj bratr ale je zodpovědný sám za svůj život. Podporovat ho určitě nebudu. Je zdravý ne postižený…

Ou
Echt Kelišová 8999 příspěvků 05.08.19 09:24

Ne není to normální, naopak je to dost patologické a to co se potřebuješ naučit je odstřihnout se od ní a nenechat se jí vláčet. Dřív než si založíš vlastní rodinu.

Ideální je na to odjet hodně daleko a minimálně na měsíce.

Snaží se mít nad tebou pořád moc a je to z její strany dost patologické a tobě to dost ubližuje v dlouhodobém hledisku.

Podívej se do téhle knihy - uvidíš že v otm nejsi sama a problém má tvoje matka, ne ty.

https://obchod.portal.cz/…-dost-dobra/

Lalelale
Kelišová 5435 příspěvků 05.08.19 09:31
@Ba-stet píše:
To je mazec. Vůbec si to neumím představit. Ale s neodbytnymi, netaktními lidmi se mi vypláci říkat prosté NE a opakovat ho tak dlouho, dokud to nepochopí. Jak začneš vysvětlovat, vymlouvat se, začne Tě ona tahat za slovíčka a nakonec z toho vždycky vyjdes jako blbka. Takže pokud se tisíckrát zeptá, tisíckrát odpověz NE, neukážu/nepřispěju na mobil. A pokud by Tě to enormně psychicky zatěžovalo, řekni jí, že tohle už snášet nebudeš a pokud se nedovede ovládat, omezis svoje návštěvy, i když by Ti to bylo líto, protože ji máš ráda. Musíš k tomu být ale pevně rohozhodnuta. Já tohle udělala jednou a něco v mém hlase napovědělo nerespektujícímu, že se ocitl na hodně tenkém ledě…

Moc dobře napsáno. Člověk s takovými lidmi vůbec nesmí vést dialog, NE úplně stačí na tak hrubé požadavky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 09:37

@Ou Děkuji, myslíš že je to ale můj problém? Narcistická matka?

Tiffany1
Závislačka 4631 příspěvků 05.08.19 09:47

Neni to tvůj problèm, prostě řekni:”A dost! Starej se o svoje finance a moje nech laskavě na mně. Pokud to nehodláš začít respektovat, je mi líto, ale to máme nepřekonatelný problém, který nakonec stejně vyústí v přerušení kontaktu mezi námi. Tak si vyber, jak budeme pokračovat.” No a hotovo… :kytka:

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 05.08.19 09:53
@Kriss Tina píše:
Jak bych to řešila nevím, my máme s chlapem účet společný a ten nikomu neukazujem. A že pracuju všichni ví, občas mě z rodiny byl v práci někdo navštívit, nebo třeba po práci vyzvednout :D k tomu nikomu nemusím ukazovat smlouvy :D ale jinak bych prostě asi řekla, že je to tvoje věc, i kdybys seděla na pracáku a neměla nasetrenou ani korunu…
@Anonymní píše: :nevim: Holky mám takovou otázku…přijde Vám normální když chce matka vidět bankovní účet a pracovní smlouvy své dospělé dcery, která s ní už nějaký ten pátek nežije? Moje máma mě od mládí kontrolovala, peníze jsou u ní na prvním místě. Když přijedu domů na pár dnů a jdeme třeba do města a třeba zastavíme u bankomatu tak chce abych ji ukázala svůj stav účtu, že chce vidět jestli si šetřím. Nebo doma chce vidět internetbanking. To samé s pracovními smlouvami. Přijde mi to hodně šílené, tak se jí tedy zeptám, jestli jí přijde normální chtít po dospělé dceři aby jí ukazovala smlouvy a stav účtu. Pak je uražená a začne do mě rejpat prý určitě si nic nešetřím a nemám peníze a kdoví jestli vůbec pracuji. Unavuje mě to. Jak byste to řešili když u ní ani hezké slovo nezabírá? Je mi 28 let.

Znám matku, která se pokoušela o totéž u své padesátileté dcery, úspěšné lékařky, která vlastnila lukrativní nemovitost, bmw a oběma synům poskytla univerzitní vzdělání. Dcera ji musela dost drsně odkázat do patřičných mezí a pak začal vztah fungovat.

Silvia.Minarik
Povídálka 34 příspěvků 05.08.19 09:59
@Anonymní píše: :nevim: Holky mám takovou otázku…přijde Vám normální když chce matka vidět bankovní účet a pracovní smlouvy své dospělé dcery, která s ní už nějaký ten pátek nežije? Moje máma mě od mládí kontrolovala, peníze jsou u ní na prvním místě. Když přijedu domů na pár dnů a jdeme třeba do města a třeba zastavíme u bankomatu tak chce abych ji ukázala svůj stav účtu, že chce vidět jestli si šetřím. Nebo doma chce vidět internetbanking. To samé s pracovními smlouvami. Přijde mi to hodně šílené, tak se jí tedy zeptám, jestli jí přijde normální chtít po dospělé dceři aby jí ukazovala smlouvy a stav účtu. Pak je uražená a začne do mě rejpat prý určitě si nic nešetřím a nemám peníze a kdoví jestli vůbec pracuji. Unavuje mě to. Jak byste to řešili když u ní ani hezké slovo nezabírá? Je mi 28 let.

Rozhodně si to nesmíš nechat líbit. Je to máma, ale vocaď - pocaď. Nepíšeš jestli s Tebou nebyli potíže v minulosti ale i kdyby, nemá právo Tě takhle kontrolovat. Ne, neukážeš jí smlouvu, Ne, neukážeš jí svůj účet a Ne, nenecháš s sebou manipulovat. Když Tě začne vydírat že nepracuješ nebo že nemáš peníze, řekni jí, Ne nemám živí mě přítel já doma jen tak lenoším. Když se jí nelíbí nebo se bude chovat jako dosuď, odstřihni se od ní. Co se týče toho miminka, ona ho snad bude nosit 9 měsíců, ona ho porodí, ona se bude o něj starat, vychovávat? Ty jsi DOSPĚLÁ žena a Tvoje matka to, zdá se, pořád nepochopila. Tak jí to vysvětli. ;)

ontar
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 05.08.19 10:10

Máma je divná, ale je to ženská, tak to mnohé objasňuje…málo žen je normálních…

Premek_Orac
Kelišová 5569 příspěvků 05.08.19 10:16

Přijde mi to příliš. Zkusil bych jí říct něco ve smyslu, že přeci věří, že mě dobře vychovala a jsem už dospělý, samostatný člověk. Bude kolem toho nějaké mrzení, ale prostě někdy je třeba razantněji dát rodičům najevo, že už jste vypuštěný z hnízda do světa.

Premek_Orac
Kelišová 5569 příspěvků 05.08.19 10:16
@ontar píše:
Máma je divná, ale je to ženská, tak to mnohé objasňuje…málo žen je normálních…
:mrgreen:
Petula306
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 05.08.19 11:05
@Bábrdl píše:
Vy jste propustili řidiče? Co provedl? Svedl majiteli dceru?Všude vidim náborové letáčky, takový hlad pro soferech snad ještě nikdy nebyl… :mrgreen:

On to nějak psychicky nedával.

Bábrdl
Generální žvanilka 24607 příspěvků 05.08.19 11:11
@Petula306 píše:
On to nějak psychicky nedával.

Tak to jo

Petula306
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 05.08.19 11:42

@Bábrdl chtěl si zkusit mezinárodní dopravu. Jezdil ve dvojce přímo se šéfem, ale.. neumí žádný jazyk, všeho se bojí, zmatkuje, nechápe, kdy musí dělat přestávky.. dvakrát jel sám a byl z toho vyřízenej. Tak uznal, že to pro něj není. Asi je takovej i proto, jak ho ta matka psychicky týrá.

Meduňková
Stálice 79 příspěvků 05.08.19 23:45

Řekla bych jí - nedělej si starosti mami, mám tolik peněz, kolik potřebuju. Kdyby nepřestala ze to chce vidět, ptala bych se naopak já jí - ty máš nějaké finanční potíže..?.. dluhy..? Ukaž mi TY svůj účet, jestli jsi nenaletěla nějakému podvodníkovi.. kdyby se s tebou něco stalo, ať vím co mě čeká, nerada bych splácela nějaké tvoje nevýhodné půjčky do konce života..!" Dala bych jí prostě najevo, ze pokud někdo leze do tak soukromych věci, jako je stav účtu, nemám k ní už důvěru a držela bych si odstup. Pokud už bydlíš jinde, je pro mě její chování nepochopitelné, a zodpovědnost za tebe už přece nemá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 23:53

Já s má tedy peníze probíram, ví kolik beru a vím kolik bere ona. A zase je to fajn, když vím, že měla třeba menší výplatu, tak jí nějaké peníze třeba dám. Ne že by si o to říkala, ale mě to neublíží a jí se trochu uleví, protože ten měsíc nepůjde úplně na doraz. Jinak tvoje mamka je blázen, řekla bych ji nějakou smyšlenou částku a dala fiktivní smlouvu a nazdar :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama