Matka mého dítěte mě nechce uvést jako otce

Anonymní
27.11.19 12:39

Matka mého dítěte mě nechce uvést jako otce.

Zdravím, prosím o radu, před 6ti měsíci jsme se s bývalou přítelkyní dozvěděli že čekáme miminko.Bylo to plánované ale pak mi slečna napsala že se chce rozejít, dítě že si nechá jméno po ní a mě že neuvede jako otce. Nekolikrat jsem ji kontaktoval že se aspoň tedy domluvíme co a jak ale.neni s ní vůbec řeč..teď mi jde hlavně o to jak se pojistit ze mě ona nechtěla uvést abych pak neměl třeba exekuci nebo tak, popř. co s tím já zmůžu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26201
27.11.19 12:46

Takže se k němu nechceš hlásit? Nebo chceš? Můžeš dát žalobu po porodu k určení otcovství. To samé může ona. Když ani jeden tak nic, otec není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406

Nechápu úplně zda chceš být uvedený jako otec nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271

Proc exekuci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8336
27.11.19 12:47

Pokud nemá od tebe písemný souhlas prohlášení k otcovství, tak tě uvést nemůže. Leda soudne a to by ses dozvěděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24197

Ona tě nemůže uvést jako otce, pokud nejste manželé.
TO bys jí musel ty podepsat uznání otcovství.
Takže bez tvého vědomí z tebe otce neudělá, neboj.
Nicméně samozřejmě, až se dítě narodí, tak teoreticky může dojít na soud, tam tě jako otce určit - a pak budeš obeslán, aby ses dostavil, případně se podrobil testům atd.
I tak se ale nestane, že bys do toho spadnul nevědomky.
Ale pokud otec opravdu jsi, tak se s tím (přes ten soud) může samozřejmě vytasit, má na to právo, má na to právo i to dítě. To prostě pak záleží, jestli tě chce z výchovy vyškrtnout nebo ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084

Proč bys měl mít exekuci? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20552
27.11.19 12:48

Tak když tě neuvede těžko budeš mít exekuci, pokud tě uvede a nedohodnete se tak přes soud určit alimenty a ty jí hlavně nedávej na ruku pěkně posílej at je důkaz a jsi z obliga

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1846
27.11.19 12:50

Na tvém místě bych si pozjišťovala, jak je to s placením výživného zpětně. Aby si za několik měsíců/let nevzpomnela, že se jí ty alimenty vlastně hodí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mxrider
27.11.19 12:55

@Kamkam jak píšeš o to mi právě šlo, dělám teď barák a nerad bych pak o něj přišel, pro ostatní jako otec uveden být chci jen s ní prostě není řeč. Tak teď vůbec nevím co s tím..Takže asi zatím nejlepší čekat buď se ozve a nebo pak soudně až se děťátko narodí.

• Citovat
  • Nahlásit
1084
27.11.19 12:59

Když budeš platit alíky a řádně přebírat doporučenou poštu, tak Ti žádná exekuce nehrozí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
27.11.19 12:59

Tohle he divny. Uz jen kvuli alimentum je to v jejim zajmu. Jsi si jisty, ze jsi otec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
27.11.19 13:00
@mdvorak píše:
Když budeš platit alíky a řádně přebírat doporučenou poštu, tak Ti žádná exekuce nehrozí…

No… Ona to muze byt pekna palka. Do dvou let i na ni a muze vymahat i tri roky zpetne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76278
27.11.19 13:03
@lolink píše:
No… Ona to muze byt pekna palka. Do dvou let i na ni a muze vymahat i tri roky zpetne…

Ale on snad už teď ví, že může být otec, tak si klidně může dávat něco stranou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
27.11.19 13:03
@Mxrider píše:
@Kamkam jak píšeš o to mi právě šlo, dělám teď barák a nerad bych pak o něj přišel, pro ostatní jako otec uveden být chci jen s ní prostě není řeč. Tak teď vůbec nevím co s tím..Takže asi zatím nejlepší čekat buď se ozve a nebo pak soudně až se děťátko narodí.

ano, soudně, až se miminko narodí. Počítej s tím, že má nárok na proplacení poloviny ROZUMNÉ výbavičky a polovinu nákladů na těhotenství v podobě platby za screeningy a tak. Pak zpětně ode dne porodu bude mít nárok na výživné. A když podá návrh na soud o výživné neprovdané matky, tak i na to. To ale ne zpětně, ale až od té doby, co o to požádá u soudu. Takže si schovej peníze, protože doplácet to budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat