Matka mého manžela

Anonymní
18.5.20 12:20

Matka mého manžela

Ahoj, už asi 10 let-od doby co jsem se svým manželem mě trápí jeho matka. Jeho otec je fakt super, pracovitý, hodný, přátelsky, milý. Často spolu chodíme i s mým manželem na kávu a ma i velmi rád naše 2 děti.
Zato jeho matka je fakt strašná. Nepracuje, celé dny sedi doma, kouří v obýváku, pije tak 5 piv denně a k tomu pár pulek. Když přijdeme na ohlášenou návštěvu většinou spí (vstává kolem 4 odpoledne.) minulý týden už pro mě byl fakt strop. Stěhovali jsme se do nového bytu což věděla měsíc do předu.. Zacla najednou mému manželovi vypisovat (otec mého manžela byl v práci) ať mu přijde zasadit pár kytek. Vypisovala opravdu celý den a do toho tak 30× volala. Což není největší problém. Největší problém je, že když ona potřebuje zasadit 10 cm kytku můj manžel se sebere a jede. Když ona potřebuje v 10 večer dovést alkohol - můj manžel jede.. A mě toto opravdu přestává bavit. Přestává mě bavit podrzizovat se nějaké alkoholicce, která celé dny jen chlasta. Neřeknu kdyby to byly věci co opravdu nezvládne ale tohle by zvládla i naše 6ti léta dcera. Ona potřebuje karton cigaret-ví že jedeme od nich přímo do zoo třeba ale můj manžel prostě cestou do zoo ten karton koupi a než dojedeme do zoo tak ji ho ještě musíme vést. Zkoušela jsem se s ním o tom bavit ale on stále tvrdí jak je vlastně fajn a že nemůže za to že je taková. Nikdy se mi žáden člověk nepricil tak jako ona. Snad nemusím ani dodávat že naše děti je taky rádi nemají - asi tak jako ona je.
Nejvíc mě ale ubiji když jedeme třeba na výlet, manžel si vzpomene že si u nich něco zapomněl a nás s detma nechá hodinu v autě za rohem baráku a vykecava se se svou máti. Děti jsou pak protivné, že už chtějí jet a manžel se v klidu dal vykecava se svou milovanou maminkou.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3258
18.5.20 12:24

…no jestli manzel nebude mít nejaky ten gen po mamince. Hodinu v aute bych na na nikoho necekala. Po 15min bych mu zavolalam ze ma jeste pet minut a pak s detmi odjíždím a domu at se dostane jak chce. Karton cigaret at si jí vozí az nebudete mít program s rodinou. Uprimne te lituji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5061
18.5.20 12:30

Tvůj hlavní problém není ona, ale manžel. Pokud ji neustále upřednostňuje a není mu blbé nechat rodinu sedět hodinu v autě místo výletu, pak asi nezbývá, než tě politovat :nevim: ale taky nechápu, že tam tu hodinu prostě zůstaneš sedět a čekáš jako psík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 12:32

@Michelle_M
Kdybych tam tu hodinu nečekala tak opravdu nevím co dělat. Řidičák nemám a oni bydlí v podatstate na takové horské chatě od kud se pěšky jen tak s 2 dětmi nedostanete. A už vůbec ne aby tam jezdilo nějaké MHD

• Nahlásit
  • Citovat
126
18.5.20 12:33

Matku má každý jenom jednu a nevybírá si ji. Mít s ní dobrý vztah je věc, která je pro život pozitivní. Zároveň obecně o vztazích mezi lidmi platí, že je lepší brát lidi tak, jak jsou. Nesnažit se je předělávat. Řešení bych viděl v tom požádat manžela, aby si líp zorganizoval svůj čas strávený s matkou, aby to nezasahovalo do vašich plánů. Nechat vás sedět hodinu v autě, to už je opravdu přehnané. Sem tam něco po cestě matce přivést, to zase taková hrůza není.

Manžel by si to měl líp zorganizovat a ty bys měla zase respektovat jeho vztah s matkou. Je normální, že děti občas pro rodiče udělají i něco navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 12:35

Moje máme je to samé. Od doby, kdy jsme jí přestali vozit chlast a cigára (+Valetol), tak mě ani nechce vidět. Našla si na to nějaké „kamarádíčky“, slíbila jim za služby barák. Už totiž není schopná vycházet z domu. Několikrát spadla a má v prd.li krček, je na chodítku.
Nedá se to se to, s alkoholikem se to prostě nedá… Rodina nerodina, přerušila jsem kontakt, ona a něj ani nestojí. Ničila mě od základky a už to fakt nešlo. Teď čekám první dítě. Ona se to dozvěděla nějak od známých a ni se neozvala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.5.20 12:39

@jura8823
Jenže toto se vztahem nazvat nedá. Kdyby rok nic nepotřebovala ani se mému manželi neozve. Ona se ozývá jen protože má kocovinu a chce něco udělat ale je ji špatně. A nebo proto, že ji došel alkohol a ona ho potřebuje dovést ale už pila takže si tam zajet nemůže. Když minulý měsíc manžel potřeboval půjčit pilu na dřevo na 1 odpoledne řekla že ne.. Ať si koupíme svoji. Nakonec nám ji stejně půjčil manželův otec. Ale ona se fakt ani jako matka nazvat nedá. Celé dny jen chlasta a všechno u nich doma dělá tatínek od manžela. Co by asi taky mohla dělat když vstává mezi 3-5 odpoledne a spát jde v 6 ráno. :nevim:
První co udělá ráno je ze si dá pivo, půlku rumu a cigaretu. To je pro naše děti opravdu dobry případ babičky

• Nahlásit
  • Citovat
3258
18.5.20 12:40
@Anonymní píše:
@Michelle_M
Kdybych tam tu hodinu nečekala tak opravdu nevím co dělat. Řidičák nemám a oni bydlí v podatstate na takové horské chatě od kud se pěšky jen tak s 2 dětmi nedostanete. A už vůbec ne aby tam jezdilo nějaké MHD

Myslím, že je na čase se osamostatnit a nebyt tak závislá-jeste dnes bych se prihlasila do autoškoly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 12:43

@jura8823
Navíc opravdu nehodlám vozit chlast nějaké babe, která když vidí naše děti řekne „vy jste zas přivezli toho malého urvaneho haranta?“
6ti letou dceru ignoruje, nemá ji zrovna ráda ale ani proti ní nemá nějaké hloupé řeči. Zato na ročního syna je úplně vysazena.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.5.20 12:44

Hele to jak to píšeš, jako kdybys to opravdu psala o mojí mámě…
Když tohle někdo nezažije na vlastní kůži, tak to prostě nemůže pochopit.
Co dokáže vyvádět za scény, když jí dojde chlast a cigára.
Já ji několikrát musela zablokovat, volala snad 30× za hodinu a nadávala jak žumpa. A já v práci na jednání a mezi lidmi…
Hrozný.

• Nahlásit
  • Citovat
126
18.5.20 12:50
@Anonymní píše:
@jura8823
Navíc opravdu nehodlám vozit chlast nějaké babe, která když vidí naše děti řekne „vy jste zas přivezli toho malého urvaneho haranta?“
6ti letou dceru ignoruje, nemá ji zrovna ráda ale ani proti ní nemá nějaké hloupé řeči. Zato na ročního syna je úplně vysazena.

To chápu, to po tobě ani nemůže nikdo chtít. Ale to je právě o domluvě s manželem. Tchýni nepředěláš, ale zároveň se nesnaž manželovi vnucovat svůj pohled na ni. Ať si teda k ní jezdí sám, případně s dětmi, pokud budou chtít. Holka už je dost velká, aby si řekla sama. Pro tebe je podle mě nejlepší si s manželem stanovit pravidla a víc tchýni neřešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 13:01

@jura8823
S alkoholikem žádná pravidla nastavit nejdou. Fakt ne. Její manžel s matinkou žádné pravidla tudíž nenastaví… Manžel bude dál skákat, protože jinak mu matinka udělá ze života peklo a to on dobře ví. Když jednou nepřijede na povel, bude mu vyvolávat ještě týden na to stokrát denně a plivat síru… výčitky, výhrůžky, vykořisťování…
Jediná možnost je utnout vztah, vlastní zkušenost, věřte mi :,(
Koneckonců většina alkoholiků končí bez rodiny, protože se to prostě nedá…

• Nahlásit
  • Citovat
5061
18.5.20 13:02
@Anonymní píše:
@Michelle_M
Kdybych tam tu hodinu nečekala tak opravdu nevím co dělat. Řidičák nemám a oni bydlí v podatstate na takové horské chatě od kud se pěšky jen tak s 2 dětmi nedostanete. A už vůbec ne aby tam jezdilo nějaké MHD

No tak to máš blbý. Neumím si tu situaci moc představit, že je chlapovi hodinu zcela buřt, že na něj v autě čeká manželka a děti, já bych rozpoutala takovej sajgon, že by ho to podruhé ani nenapadlo… ale pokud ti tohle dělá opakovaně, že z rodinného výletu je čumenda u babky před barákem, tak prostě jezdi s dětmi tam, kam jsi schopna se dostat po vlastní ose, udělej si řidičák, nebuď na něm tak závislá, když je takovej jednodušší v myšlení :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 13:03

@jura8823
Ovšem u nás to nefunguje tak že by tchyně zavolala manželovi ať se staví. Ona zavolá většinou když někde jedeme ať ji něco manžel přiveze. A manžel hned otáčí auto a jede. Ovšem když jeho otec potřebuje s něčím pomoct manžel ho odbyde že nemá teď čas, nebo že až potom. Což vůbec nechápu protože jeho otec je úplný opak te alkoholičky.

• Nahlásit
  • Citovat
25656
18.5.20 13:13
@Anonymní píše:
Ahoj, už asi 10 let-od doby co jsem se svým manželem mě trápí jeho matka. Jeho otec je fakt super, pracovitý, hodný, přátelsky, milý. Často spolu chodíme i s mým manželem na kávu a ma i velmi rád naše 2 děti.
Zato jeho matka je fakt strašná. Nepracuje, celé dny sedi doma, kouří v obýváku, pije tak 5 piv denně a k tomu pár pulek. Když přijdeme na ohlášenou návštěvu většinou spí (vstává kolem 4 odpoledne.) minulý týden už pro mě byl fakt strop. Stěhovali jsme se do nového bytu což věděla měsíc do předu.. Zacla najednou mému manželovi vypisovat (otec mého manžela byl v práci) ať mu přijde zasadit pár kytek. Vypisovala opravdu celý den a do toho tak 30× volala. Což není největší problém. Největší problém je, že když ona potřebuje zasadit 10 cm kytku můj manžel se sebere a jede. Když ona potřebuje v 10 večer dovést alkohol - můj manžel jede.. A mě toto opravdu přestává bavit. Přestává mě bavit podrzizovat se nějaké alkoholicce, která celé dny jen chlasta. Neřeknu kdyby to byly věci co opravdu nezvládne ale tohle by zvládla i naše 6ti léta dcera. Ona potřebuje karton cigaret-ví že jedeme od nich přímo do zoo třeba ale můj manžel prostě cestou do zoo ten karton koupi a než dojedeme do zoo tak ji ho ještě musíme vést. Zkoušela jsem se s ním o tom bavit ale on stále tvrdí jak je vlastně fajn a že nemůže za to že je taková. Nikdy se mi žáden člověk nepricil tak jako ona. Snad nemusím ani dodávat že naše děti je taky rádi nemají - asi tak jako ona je.
Nejvíc mě ale ubiji když jedeme třeba na výlet, manžel si vzpomene že si u nich něco zapomněl a nás s detma nechá hodinu v autě za rohem baráku a vykecava se se svou máti. Děti jsou pak protivné, že už chtějí jet a manžel se v klidu dal vykecava se svou milovanou maminkou.

Cíga a chlast bych máti nevozila. K opilé bych je taky nevodila. Manželovi je jí asi líto, tak jí to přiveze a vědomě ji v tom podporuje. To je hrozný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama