Matka mého syna - příspěvky

Anonymní
2.3.21 00:30

Matka mého syna -příspěvky

Dobrý den, mám syna 2,5 roku s jeho matkou nežiji je na mateřské dovolené a alimenty čini 3500.
Před Vánoci se odstěhovala od rodičů dobrovolnr :hug: kde bydlela zadarmo a přesto syna dávala všude možně hlídat.
Před Vánoci se odstěhovala do nájemního bytu 1100 se vším a žádá po mě buď zaplacení soukromé školky nebo zajištění hlídání aby mohla jít na hpp, prý má
nijakou smlouvusynaa hlídá kde kdo, často ted moje přítelkyně protože já chodím do práce a ji na Synovi záleží, ale sama je už rok bez práce kvůli covid. Bývalá nám nedá ani Korunu prY mám zaplatit školku. Moje otázka pobírá mateřskou, alimenty, příspěvek na bydlení a chodí 5× denně do práce.
Nyní řešíme že Pokud nevyhovime v lockDow njejím časům vezme si ošetřovacku..
Otázka zní může si vzít ošetřovacku když pobírá příspěvky,? Může žádat o příspěvek na bydlení když si vydělává sice ne na hpp ale cca min.mzdu.? (12000+3700 mateřská +3500 alimenty)
Má nárok na příspěvek na bydlení,. Může jít v kockdownu na Ošetřovacku )?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63066
2.3.21 01:04

Může vše :think: má směšné peníze, přidej na alikach a nemusí brát socku

Příspěvek upraven 02.03.21 v 03:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10582
2.3.21 01:58

Fakt si myslis, ze si s temi penezi nejak vyskakuje…?
Kdyby mela slusny prijem, na zadny prispevek na bydleni by nedosahla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14199
2.3.21 04:47

Samozrejme, ze na ocr muze.
Mas pocit, ze z usmolenych 3500 vyzivneho nasetri na dovolenou na Maledivach? :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
2.3.21 04:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám syna 2,5 roku s jeho matkou nežiji je na mateřské dovolené a alimenty čini 3500.
Před Vánoci se odstěhovala od rodičů dobrovolnr :hug: kde bydlela zadarmo a přesto syna dávala všude možně hlídat.
Před Vánoci se odstěhovala do nájemního bytu 1100 se vším a žádá po mě buď zaplacení soukromé školky nebo zajištění hlídání aby mohla jít na hpp, prý má
nijakou smlouvusynaa hlídá kde kdo, často ted moje přítelkyně protože já chodím do práce a ji na Synovi záleží, ale sama je už rok bez práce kvůli covid. Bývalá nám nedá ani Korunu prY mám zaplatit školku. Moje otázka pobírá mateřskou, alimenty, příspěvek na bydlení a chodí 5× denně do práce.
Otázka zní může si vzít ošetřovacku když pobírá příspěvky,? Může žádat o příspěvek na bydlení když si vydělává sice ne na hpp ale cca min.mzdu.? (12000+3700 mateřská +3500 alimenty)
Má nárok na příspěvek na bydlení,. Může jít v kockdownu na Ošetřovacku )?

Ty vado ty mas starosti 8o dej vic na alimentech. Co ma spolecneho lockdown s osetrovackou? Muze jit na osetrovani a predstav si, ze muze pobirat i prispevek na bydleni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5530
2.3.21 05:29
@Anonymní píše:
Má nárok na příspěvek na bydlení,. Může jít v kockdownu na Ošetřovacku )?

Požadej si o střídavou péči. Stejně to tak nějak praktikujete. Sníží se ti alimenty, ex bude mít čas vydělávat, nebudeš ex muset neustále sledovat a synka budeš mít pod kontrolou. To by nešlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7568
2.3.21 05:36

Co ti je potom, jak je na tom bývalá s penezma? Nárok na na všechno pokud splní podmínky. Jako každý občan ČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
2.3.21 06:17

Kdybys ji pridal na alimentech nemusi chodit do prace a syna nemusi hlidat kde kdo… pane bože :zed: 3 500 a hysterickej ex jsou fakt vyhra v loterii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3315
2.3.21 06:26

A ty bys sebe a dítě uživil ze 7tis. měsíčně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1635
2.3.21 07:53

Takže já ti to shrnu. Není na mateřské ale na rodičovské dovolené. Ona může pobírat co chce za dávky, to je její věc. Ona nemá právo po tobě žádat placení soukromé školky, navíc jsou všechny školy a školky zavřené. Nevím jaké máš příjmy, alimenty se podle toho počítají. Hlídat tvoje přítelkyně tvé dítě nemusí není to její povinost. U tebe čekám slušnost že se postaráš o své dítě v rámci možností. Ale něco jiného je se postarat a něco jiného je se nechat využívat, tvoji situaci neznáme a proto nemůžeme hodnotit. Buď se s manželkou bývalou rozumně dohodni na kompromisu, že se o dítě postaráš na střídačku, nebo ať nastoupí OČR na které má nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7781
2.3.21 08:43

No ty jsi dáreček. Představ si, že já jsem dávala dítě taky do soukromé školky kdyz jsem byla na rodicaku a ani jsem nechodila do prace. To je co.
Na OČR a dávky nárok má pokud splní požadované podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7947
2.3.21 08:58

Me by zajimalo kam na ty myslenkove pochody ty a vetsina chlapu po rozchodu chodi? 😳 nestacim se divit co najednou resite, vetsina zen co zustanou samy a pecuji o deti to nema jednoduche, starat se 24/7 po vsech strankach je narocne, vydelavani penez, vareni, uklid, venovani se diteti… a do toho tve uvahy davam ji 3500 tak co by jeste chtela, nevim jestli si uvedomujete, ze v tom cem zije tvoje ex zije i TVE dite… je smutne to jen cist a ja bych se byt tebou stydela to jen vyslovit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6497
2.3.21 08:58

Tak ex chodí do práce, to ti vadí? :pocitac: A není ani tvoje věc, že nebydlí u rodičů.
3 500 Kč alimenty není moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6497
2.3.21 08:59

A co je ti do toho jestli bere příspěvek na bydlení a jaké má příjmy? :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7947
2.3.21 09:03

@topazio presne, uplne neskutecne co resi, asi by vadilo kdyby se nahodou mela lip nez zakladatel, ale to vetsina zen co zustanou samy opravdu v zadnem prepychu nezije, asi zrejme chodi do prace protoze musi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat