Matka mi chodí do domu i přes zákaz.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dr. Solfernus
Nováček 8 příspěvků 15.10.18 19:20
Matka mi chodí do domu i přes zákaz.

Ahoj,
Jako muž na těchto stránkách asi budu minoritní uživatel, nicméně potřebuji znát ženský názor.
Je mi 31, a letos jsem dostavěl domek, kam jsem se v létě přestěhoval od rodičů. Leccos ještě chybí, ale to mi nevadí - postupně dodělávám. Žiju zde s přítelkyní, ovšem ta jezdí jen na víkendy a to moc na domku nestihneme, zvlášť když je venku hezky.

Máma se mi nedávno nabídla, že mi umyje okna. Já to odmítl s tím, že to udělám sám, což aspoň na oko akceptovala.
Jednou jsem se vrátil dřív z práce, a máma drhla okno. Řekl jsem jí ať toho nechá a jde domů, že jsem to nechtěl, a že to dělat nemusí a že si nepřeji aby to dělala. Vyloženě jsem ji prosil, protože to považuji za zásah do soukromí.
Abych to zkrátil, takto jsem ji prosil celkem 3× a vždycky tu nakonec byla. Naposled když jsem na ni udeřil, že už jí nevěřím a seberu jí klíče, tak mi řekla že o nic nejde, že mi pomůže ikdyž to nechci, protože tu prý žijeme v bordelu a ta moje holka nic nedělá.
Takže mi bylo jasné, že to není o úklidu.
I kdybychom tu byli v bordelu, tak to snad není její problém a nemá na to právo. Chápu, že matky jsou takové, ale tohle je podle mě už patologické chování. Co myslíte?
Než jsem začal stavět, myslel jsem si že oba své rodiče znám, ale nakonec jsem došel k tomu, že jsou manipulativní, a neuznají můj názor. Což mě donutilo k odchodu od nich dříve než jsme zcela dokončili domek.
Co si o tom myslí ostatní maminy, a ženy obecně?
Např. Přítelkyně to odsuzuje, a je mi jasné že vzniká klasický spor s tchýní.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10453 příspěvků 15.10.18 19:22

Seber ji klíče. Nerespektování soukromí by mi tedy vadilo silně.

anonymnianonym
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 15.10.18 19:24

Upřímě bych jí klíče ani nedala,pokud se takto chová a leze vám do baráku jak se jí zachce.

anonymnianonym
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 15.10.18 19:25

Pořídila bych nějakýho trhače :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:  :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 43079 příspěvků 15.10.18 19:26

Udělala by to jednou a byla bych zlá, udělala by to podruhé a vyměnila bych zámky. A to oboje naši rodiče klíče mají, ovšem taky k nim mají dost rozumu.

tininas
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 15.10.18 19:26
@Dr. Solfernus píše:
Ahoj,
Jako muž na těchto stránkách asi budu minoritní uživatel, nicméně potřebuji znát ženský názor.
Je mi 31, a letos jsem dostavěl domek, kam jsem se v létě přestěhoval od rodičů. Leccos ještě chybí, ale to mi nevadí - postupně dodělávám. Žiju zde s přítelkyní, ovšem ta jezdí jen na víkendy a to moc na domku nestihneme, zvlášť když je venku hezky.Máma se mi nedávno nabídla, že mi umyje okna. Já to odmítl s tím, že to udělám sám, což aspoň na oko akceptovala.
Jednou jsem se vrátil dřív z práce, a máma drhla okno. Řekl jsem jí ať toho nechá a jde domů, že jsem to nechtěl, a že to dělat nemusí a že si nepřeji aby to dělala. Vyloženě jsem ji prosil, protože to považuji za zásah do soukromí.
Abych to zkrátil, takto jsem ji prosil celkem 3× a vždycky tu nakonec byla. Naposled když jsem na ni udeřil, že už jí nevěřím a seberu jí klíče, tak mi řekla že o nic nejde, že mi pomůže ikdyž to nechci, protože tu prý žijeme v bordelu a ta moje holka nic nedělá.
I kdybychom tu byli v bordelu, tak to snad není její problém a nemá na to právo. Chápu, že matky jsou takové, ale tohle je podle mě už patologické chování. Co myslíte?
Než jsem začal stavět, myslel jsem si že oba své rodiče znám, ale nakonec jsem došel k tomu, že jsou manipulativní, a neuznají můj názor. Což mě donutilo k odchodu od nich dříve než jsme zcela dokončili domek.

Ahoj.

Z přítelkyně udělej manželku a hned ty vztahy budou jiné.

Sany80s
Kelišová 6544 příspěvků 15.10.18 19:26

Okamžitě jí seber klíče a pokud jde o tvoji přítelkyni a to, jak o ní tvoje matka mluví, tak bych řádně vypěnila.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 15.10.18 19:27

Když i po několika domluvách není matka schopná respektovat tvůj požadavek, tak jí ty klíče seber s vysvětlením proč tak činíš. Bez výčitek jen sděl v klidu asertivně důvod. Čím dřív vymezíš mantinely tím líp.

Příspěvek upraven 15.10.18 v 19:28

Kriss Tina
Kelišová 5435 příspěvků 15.10.18 19:28

Sebrala bych klíče, taky by mi vadilo kdyby mi někdo chodil domu když tam nebudu, i když by to byla máma. Ráda pozvu na návštěvu ale aby mi v mojí nepřítomnosti myla okna by bylo trapné a cítila bych se jak malé dítě.

MartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 15.10.18 19:28

Vyměnila bych zámek. A až by se maminka divila, tak bych jí vysvětlila, že to s ní bohužel jinak nešlo.
PS: nemůžeš ji zaměstnat jinak? Ona už je možná natěšena na vnoučata, tak chce pomáhat.

Monchichik
Kelišová 5098 příspěvků 15.10.18 19:30

Pokud by nechtěla pochopit, že bez mého souhlasu mi do domu nepoleze, tak jí ty klíče seberu. Co bys chtěl jako jiného dělat? A všechny matky takové nejsou ;) . Já když jdu k synovi, tak zvoním. A uklízet mu tam by mě teda nenapadlo. Je to jeho domácnost. Klíče od něj samozřejmě mám pro nenadálé případy.

magratka
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 15.10.18 19:31

Taky bych sebrala klíče. My máme vzájemně s našima klíče, ale stejně když jdeme na návštěvu, tak zvoníme. A když je někdy potřeba třeba něco vyzvednout, když tam nikdo není, tak se na tom domluvíme.

MartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 15.10.18 19:32

PS: sebrat klíče, jak radí ostatní, nelze, když je mamina nebude chtít dát. Proto radím tu výměnu zámku. Jo a pokud ještě nevlastníte, pořídila bych si žaluzie na okna :mrgreen:

Halamka
Závislačka 3647 příspěvků 1 inzerát 15.10.18 19:32

Měla by tě respektovat.
Na druhou stranu nevím, jak dlouho jsi od rodičů, ale je možné, že maminka se ještě nesrovnala s tím, že jsi „vylezl z hnízda“ a zatím neumí zaplnit tu mezeru. Dělá to tedy svým, byť poněkud nešťastným, způsobem.
Pro zachování dobrých, či alespoň přijatelných, vztahu bych ji dala šanci že své strany a asertivně jemně upozorňovala, že je to tvá domácnost, že ji kdykoli rád uvidíš jako návštěvu, kdy se postaras ty o ní a ne naopak, protože do teď se starala ona. A podávat to tak, že ona si zaslouží odpocivat a stačí, že musí uklízet u sebe a tak podobně.
Určitě ani na popud partnerky bych to neřešila negativně či útočně. Na to je vždy času dost.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 15.10.18 19:34
@Dr. Solfernus píše:
Ahoj,
Je mi 31, a letos jsem dostavěl domek, kam jsem se v létě přestěhoval od rodičů. Leccos ještě chybí, ale to mi nevadí - postupně dodělávám. Žiju zde s přítelkyní, ovšem ta jezdí jen na víkendy a to moc na domku nestihneme, zvlášť když je venku hezky.Máma se mi nedávno nabídla, že mi umyje okna. Já to odmítl s tím, že to udělám sám, což aspoň na oko akceptovala.

No bud ji seber klice(ale aby nemela duplikat). Nejjistejsi je vymena zamku.
Jinak proc ty klice vubec ma? A oni ti nejake penize na stavbu dali? Pokud ano, tak si myslim, ze si mysli, ze je to i jeji. No a hlavne po tom, co pises, tak si myslim, ze si neda rict a bude tam lezt dal-kdyz ji ty klice nechas.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >