Matka na pokraji nervového zhroucení

6
5.4.17 12:53

matka na pokraji nervového zhroucení

Milé ženy,

snažně prosím o rady a věcné názory, než u nás doma dojde k vraždě :) Žiji si docela pohodovým rodinným životem - v poklusu - ale kdo dnes ne, že? Ale tak poslední rok až dva začínám pozorovat, že celkem pravidelně zažívám stavy blízké totální depky. Dalo by se to připodobnit silnému psychickému projevu PMS, ale já to zažívám s pravidelností každé 3 měsíce a trvá to tak 3-4 týdny.

• jsem vyčerpaná, bez energie, nemám chuť vůbec nic podnikat, dělat, nejradši bych jen ležela s knížkou v posteli
  • jsem vzteklá na děti, v práci mě s… zákazníci, vůbec nemám chuť si povídat s mým mužem, vlastně mě dost irituje i tón jeho hlasu, abych byla přesná
  • fyzicky cítím pnutí na hrudi, knedlík v krku, dost často taky svalovou strnulost… no jsem prostě na pěst a zpětně vždy obdivuju svou rodinu, že to ten měsíc se mnou vydrží. Dámy, máte to některá taky tak? Co vám pomáhá? Zvažuji nějaké bylinkové zklidňující čaje, bachovky, meditaci… hlavně ať už jsem zase v pohodě, protože tohle se fakt nedá!!!

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

956
5.4.17 13:12

Tohle ma asi občas každá. Tak si s tou knížku do te postele zalez. Domácí práce nikam neutecou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19380
5.4.17 13:25

Něco podobného mívá pravidelně na jaře a na podzim moje máma. Posíláme jí s tím roky k psychologovi, ale nechce. Já bych asi doporučila zvolnit, zalézt si s tou knihou, odjet sama na wellnes víkend…popř. si o tom popovídat s tím psychologem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2527
5.4.17 13:26

@lazako Mivam taky, trva to tedy v kuse vetsinou jen par dni. Koukni na Gynex - pusobi pozitivne na psychiku. Dale Allegra by ti mohla pomoct, prirodni antidepresivum. Sirup Novo-passit. Se vsemi mam dobre zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 13:34

Jak odpočíváš? Kolik času venujes sobě?

Já mám tři děti, jsem rozvedená a v poklusu nežiju. Když se mi něco nechce, tak to nedělám. Když se mi nechce vařit, objednám pizzu, když se mi nechce uklízet, jdu si číst, klidně do té postele a klidně v čase, kdy děti jsou vzhůru a v posteli nejsou. Proč bych se měla někam honit? Když mě to rafne, tak klidně zorganizuju výlet na druhý konec republiky nebo vstanu ráno v 5, abych stihla potáhnout dort na narozeniny, ale jinak klídek, pohoda, žiju jen jednou.

To co popisujes mi přijde jako taková kvartální depka, honíš se, prepinas síly a pak ti tělo a hlava vystaví účet. Něco bys měla změnit, účty můžou být vyšší a vyšší a chodit častěji a častěji.

• Nahlásit
  • Citovat
6
5.4.17 14:04

Moc díky! Kvartální depka, děkuji, že jsi to tak přesně vystihla :-) To „v poklusu“ nebylo myšleno nijak fatálně, jsem od přírody lenoch a odpočívám dost, řekla bych. Nemám pocit, že bych se přepínala. Snažím se plynout s přírodními cykly a je mi jasné, že taková únava občas dolehne na každého. Mě hlavně štve, jak jsem protivná na všechny okolo a jak to trvá dlouho, fakt někdy i několik týdnů. Každopádně zkusím nějaké to přírodní antidepre, děkuji za tip, @Nikolacek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 14:07

Ahoj, taky něco podobného zažívám, klasický syndrom vyhoření. Tak dvakrát do roka. Vypnu na tři dny a jen spím. Muž se o vše postará. Taky si toho nakládám hodně a pak mi tělo i mozek vypnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1504
5.4.17 14:09

Krome posledniho priznaku tohle prozivam taky, ovsem v ramci PMS. U Tebe to vypada, ze se to nahromadi takhle za delsi dobu a pak to stoji za to. :mrgreen: Radim udelat to, co si telo zada ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama