Matka nechce udělat dítěti cestovní pas

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 22:10
Matka nechce udělat dítěti cestovní pas

Mám takový dotaz můj syn by rád vzal svoji dcerku se kterou nežije ve společné domácnosti, ale má ji vždy 1× za 14 dní na víkend a o prázdninách 14 dní v červenci a 14 dní v srpnu. Má novou rodinu a chtěli by jet všichni k moři, ale matka jeho dcery odmítá vyřídit pas a nechce povolit výjezd do zahraničí. Podle mne odpírá dceři pěknou dovolenou, kterou si sama nemůže dovolit jelikož má čtyři děti ty ovšem nejsou synovi. Poradte mi prosím jak v této situaci lze postupovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9317 příspěvků 12.07.19 22:13

Pas může udělat syn sám, na to matku nepotřebuje. A mám takový pocit, že na běžnou dovolenou souhlas nepotřebuje.

Tee34
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 12.07.19 22:15

Co jsem zjišťovala, tak v době, kdy bude dcera u něj ji může vzít kamkoliv bez souhlasu matky. Mě právnicka doporučila jen napsat při odjezdu otci zprávu jedeme tam a tam aby věděl. Na pas potřebuje rodný list a je jedno jaký z rodičů ho udělá.

Petula306
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 12.07.19 22:15

Bože, ta je blbá. Má ji na 14 a 14 dní, tak snad ji může vzít kam chce. S tím pasem to bude horší, k vyřízení je potřeba rodný list.

Kriss Tina
Extra třída :D 11032 příspěvků 12.07.19 22:15

Pokud nepomůže nějaká rozumna domluva mezi nima, tak to nemá cenu. Třeba zas matka nechce aby jelo jen jedno její dítě a další 3 seděly doma a sestře záviděly.

Příspěvek upraven 12.07.19 v 22:16

Petula306
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 12.07.19 22:16

@Janli no ona asi ten RL má u sebe a nechce ho dát otci.

lucenka
Hvězda diskuse 36776 příspěvků 12.07.19 22:16

Pas může udělat sám. I na dovolenou nepotřebuje souhlas matky. Ale taková ženská by mu mohla dělat problémy, takže bych se zkusila poradit na OSPOD a případně povolení k cestě řešila přes soud.

Tee34
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 12.07.19 22:17

@Kriss Tina Může. Souhlas nepotřebuje. Bylo mi řečeno že i kdyby nedejbože druhý rodič to nahlásil jako únos tak než by se to začalo řešit, tak by byly dávno zpět. :nevim:

lucenka
Hvězda diskuse 36776 příspěvků 12.07.19 22:17
@Petula306 píše:
@Janli no ona asi ten RL má u sebe a nechce ho dát otci.

Na matrice mu vystaví kopii rodného listu

Tee34
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 12.07.19 22:19

@lucenka Tak to asi měli řešit dřív. Takhle už to asi nestihnou. Než se vyřídí kopie a pak ještě pas. :nevim:

Janli
Echt Kelišová 9317 příspěvků 12.07.19 22:19
@Petula306 píše:
@Janli no ona asi ten RL má u sebe a nechce ho dát otci.

Tak si udělá jiný. To je otázka pěti minut a dvou stovek.

Uživatel je onlineRavedd
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 12.07.19 22:20

Pas může udělat sám a taky může zajít na matiku pro rodný list. S dcerou jezdím běžně do ciziny na dovolenou a to bez souhlasu otce(a to dcera nemá moje příjmení) 14 dní kdy ji má si můžou dělat co chtějí a matce do toho nic není protože on je taky rodič a když je u něj zodpovědnost má on. Takhle doslova mi to bylo několikrát řečeno na OSPODu když jsem řešila že dcera nemá u ex kde spát. Případně bych se zašla zeptat na OSPOD že matka dítěte mu brání strávit s dítětem dovolenou dle svých představ

Mamazkoncesveta
Kecalka 295 příspěvků 12.07.19 22:21

Tak pokud nemá rodný list, má bohužel smůlu, bez rodného listu pas nevyridi. Pak jde o to, kolik dceři je, já bych kupříkladu batole taky nechtěla pustit, pak taky na jak dlouho, jak to odloučení zvládá, kupříkladu moje dcera na mne hodně visela a bylo by to pro ni utrpení a ne pěkná dovolená a to pro nikoho že zúčastněných :nevim: i když tedy asi tam těch 14 dnu o prázdninách bývá běžně, chapu-li to dobře. No každopádně držím palce, pokud jde „jen“ o neschopnost dvou dospělých se v klidu bez naschválu domluvit.

Janli
Echt Kelišová 9317 příspěvků 12.07.19 22:22
@Tee34 píše:
@lucenka Tak to asi měli řešit dřív. Takhle už to asi nestihnou. Než se vyřídí kopie a pak ještě pas. :nevim:

Rodný list je na počkání a pokud jedou v ráci EU, stačí občanka. Ta se dá udělat rychleji.

Uživatel je onlineRavedd
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 12.07.19 22:22
@Kriss Tina píše:
Pokud nepomůže nějaká rozumna domluva mezi nima, tak to nemá cenu. Třeba zas matka nechce aby jelo jen jedno její dítě a další 3 seděly doma a sestře záviděly.Příspěvek upraven 12.07.19 v 22:16

Jenže to jemu může být jedno on chce dovolenou se svým dítětem přece si je nevezme všechny :nevim: navíc to by pak dcera mohla jet na dovolenou s matkou a jeho dítě z novyho vztahu by mohlo závidět ale ona kvůli tomu doma sedět nebude

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama